НЕпоставянето на диагноза СТЕРИЛИТЕТ-до какво води?!

  • 1 377
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 939
А след като няма/нямаш точно изразена позиция какво целиш? Тема, чийто първи пост завършва с
Цитат
Дайте да избистрим малко тая тема...
ме звучи като селска седянка... Всъщност, какво очакваш да кажем - ооо, добре че ни подсети, как не се бяхме сетили до сега да си поискаме диагнозите ли? Не мога да разбера каква е идеята - на когото му трябва да пише като водеща или придружаващо заболяване Стерилитет, предполагам, че се пише. В крайна сметка аз лично какво да направя - да си изкарам Рецептурна книжка, където да ми напишат "Стерилитет"? - сори, това не е диагноза, която би могла да се впише там. Или трябва да поискам да ме диспансеризират с тая диагноза? - и за там не върши работа.

# 16
  • Мнения: 223
Виждам , че няма смисъл, тука почва да избива на ,,аз не съм от тоя кюп,,не е толкова трудно се признае , че се притесняваш или не от дадена диагноза, различни хора сме все пак!

# 17
  • Мнения: 7 716
Първо: в този форум всички са си признали, че имат проблем.
Второ: всички се притесняват, но не от диагнозата стерилитет, а от неизвестността от всяко изследване,  от всяка процедура.
Трето: всички в този форум вярват и знаят, че ще станат мами, просто ще отнеме малко време.

# 18
  • Мнения: 939
jorjagi, и аз виждам, че няма смисъл - щом не съм на твоето мнение, значи веднага съм охарактеризирана. Питах те - какъв е смисъла да се дават тия диагнози... А дали се притеснявам или не от диагнозата ми си е лично мой проблем и не вълнува околните. Не видях някой да е написал, че " не е от тоя кюп", ако на теб ти се иска да звучи така - ОК - нямам никакво намерение да спорим, щото днес не съм на кеф за караници...

# 19
  • Мнения: 84
Ауууууу, момичета какво става тук  smile3556 smile3557

jorjagi, защо не се опиташ направо с точни думи да кажеш какво мислиш, защото май нещо не може да се разберете правилно, нещо се опитваш да кажеш, но не намираш правилните думи и оставаш неразбрана

# 20
  • Мнения: 4 324
Според мен стерилитетът не е диагноза, а констатация - диагноза може да е СПКЯ, или ЛУФ синдром и т.н., което да доведе до стерилитет.
В картона ни пише „вторичен стерилитет” - нищо успокояващо, но и нищо стряскащо ... само нещо което си знаем .... Помощ от държавата не чакам, а да разгласяваме сред познати не възнемерявам Wink
Да има статистика за двойките със стерилитет съм съгласна. Трябва обществото да види, че това не са изолирани случаи, а много сериозен проблем, който за съжаление с всяка изминала година се задълбочава, но няма кой да покаже цифри за това ....

Общи условия

Активация на акаунт