Коледа идва!

  • 115 764
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 975
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Теа, идеята за портокалова глазура я взех от темата за тортичките - само че изцедих сок от по-малко от половин портокал и добавих много повече от две лъжици пресята пудра захар.Бърках и добавях захар, докато реших,след проба с клечката, че може да се рисува върху меденките и няма да се разтича глазурата.И така - топя си клечката в глазурата и рисувам.

# 976
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Чудесни торти, Пепи и Зори ! 
Какви са тортите ? С каква глазура ги покрихте ?
Пепи, а какво е това в шишенцето? newsm78

Това е оцветител. Може да се нанесе просто с четка, но става много наситено сребърно (има и други цветове) или се разрежда като боя, но в алкохол (спирт), защото той се изпарява по-бързо и не разваля покритието. Самото покритие е готова моделираща маса. За повече подробности за покрития си има цяла тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250938.0

# 977
  • Мнения: 65
Благодаря ти ,Пепи!   bouquet

# 978
  • Мнения: 461
Коледарчета от маслено тесто

# 979
  • Мнения: 2 724
Кривондрела, много ми харесват Коледарчетата .
Дай рецепта Praynig!
За менюто на Зори, Пепи и всички.... нямам думи, страхотни сте ,момичета Hug.
Аз се сетих само питката за Бъдни вечер да снимам:
 

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 15:42 от aleks

# 980
  • Мнения: 2 199
Здравейте искам да питам тези които са правили бонбони Рафаело по рецептата на Наталина, намерихте ли вафлени кори в България или ги правихте с кокос? Колко грама кокос ползвахте(ако не сте използвали сушен разбира се)

# 981
  • Мнения: 4 358
Ето ги и моите коледни красоти - сладките и питката бяха от мен.
Блогодаря ви момичета за вдъхновението newsm51. С вас Коледата беше много много по вкусна. Близките ми останаха очаровани newsm03
Питката ми - моята гордост bowuu


И сладките - голяма радост за децата бяха.


ето ги пак


Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 14:52 от Бъни

# 982
  • Мнения: 4 392
Здравейте искам да питам тези които са правили бонбони Рафаело по рецептата на Наталина, намерихте ли вафлени кори в България или ги правихте с кокос? Колко грама кокос ползвахте(ако не сте използвали сушен разбира се)
Включвам се само да кажа, че ИМА вафлени кори в БГ. Peace

# 983
  • Мнения: 2 199
Здравейте искам да питам тези които са правили бонбони Рафаело по рецептата на Наталина, намерихте ли вафлени кори в България или ги правихте с кокос? Колко грама кокос ползвахте(ако не сте използвали сушен разбира се)
Включвам се само да кажа, че ИМА вафлени кори в БГ. Peace

 Rolling Eyes А откъде мога да си купя  Rolling Eyes

# 984
  • Мнения: 4 392
Не знам за София, но още преди няколко години свекърва ми правеше някакви сладки с такива вафлени кори. Ще я питам, дали е купувала скоро.

# 985
  • Мнения: 952
Не съм виждала вафлени кори в нашия град и поради липсата на такива използвах вафли Тропик на Захарни заводи - Г. Оряховица. Избрах ги, защото са с бял крем и вкуса се връзва с Рафаелото. Смилаш си вафличките и действаш по рецептата. Обаче не помня колко вафли сложих 1-2  newsm78

Успех - няма да съжаляваш. божествени са.

# 986
  • Мнения: 2 241
Отдавна не бях влизала в темата, но иначе добре поработих тази година за Коледата, ето ги моите произведения (забравила съм да снимам питката за Бъдни вечер, по рецептата за вкусните питки на Карина я правих, както и медената елхичка, но не е голяма загуба Simple Smile) :


 английски коледен кейк

 ошав по оригинална ориенталска рецепта

 щолен

  флорентинка

  маслен сладкиш с карамел и шоколад и браунис с карамел и орехи

 коледни сладки

 маслен сладкиш с карамел и шоколад

  шоколадови трюфели и лесен шоколадов фъдж



(Коледа си отиде вече, а сега е време за почивка до следващия празник Mr. Green)

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 02:16 от Котка

# 987
  • Мнения: 68

Айля
 

Виждам, че си от София. Не успях да направя бомбоните "Рафаело", но съм си купувала вафлени кори от Била   bouquet

# 988
  • Мнения: 4 358
Котка шапка ти свалям. bowuu Очите ми останаха в твоите красоти.Както и на всички момичета - всички сте големи майсторки, да не изброявам поименно.
Да ви кажа живот и здраве и за Великден чакам такова вдъхновение от вас.Страхотни сте.Толкова много неща научих от тук.  bouquet

# 989
  • Мнения: 2 199

Айля
 

Виждам, че си от София. Не успях да направя бомбоните "Рафаело", но съм си купувала вафлени кори от Била   bouquet

Супер след работа  running newsm52

Общи условия

Активация на акаунт