Коледа идва!

  • 115 805
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 975
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Теа, идеята за портокалова глазура я взех от темата за тортичките - само че изцедих сок от по-малко от половин портокал и добавих много повече от две лъжици пресята пудра захар.Бърках и добавях захар, докато реших,след проба с клечката, че може да се рисува върху меденките и няма да се разтича глазурата.И така - топя си клечката в глазурата и рисувам.

# 976
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Чудесни торти, Пепи и Зори ! 
Какви са тортите ? С каква глазура ги покрихте ?
Пепи, а какво е това в шишенцето? newsm78

Това е оцветител. Може да се нанесе просто с четка, но става много наситено сребърно (има и други цветове) или се разрежда като боя, но в алкохол (спирт), защото той се изпарява по-бързо и не разваля покритието. Самото покритие е готова моделираща маса. За повече подробности за покрития си има цяла тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250938.0

# 977
  • Мнения: 65
Благодаря ти ,Пепи!   bouquet

# 978
  • Мнения: 461
Коледарчета от маслено тесто

# 979
  • Мнения: 2 724
Кривондрела, много ми харесват Коледарчетата .
Дай рецепта Praynig!
За менюто на Зори, Пепи и всички.... нямам думи, страхотни сте ,момичета Hug.
Аз се сетих само питката за Бъдни вечер да снимам:
 

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 15:42 от aleks

# 980
  • Мнения: 2 199
Здравейте искам да питам тези които са правили бонбони Рафаело по рецептата на Наталина, намерихте ли вафлени кори в България или ги правихте с кокос? Колко грама кокос ползвахте(ако не сте използвали сушен разбира се)

# 981
  • Мнения: 4 358
Ето ги и моите коледни красоти - сладките и питката бяха от мен.
Блогодаря ви момичета за вдъхновението newsm51. С вас Коледата беше много много по вкусна. Близките ми останаха очаровани newsm03
Питката ми - моята гордост bowuu


И сладките - голяма радост за децата бяха.


ето ги пак


Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 14:52 от Бъни

# 982
  • Мнения: 4 392
Здравейте искам да питам тези които са правили бонбони Рафаело по рецептата на Наталина, намерихте ли вафлени кори в България или ги правихте с кокос? Колко грама кокос ползвахте(ако не сте използвали сушен разбира се)
Включвам се само да кажа, че ИМА вафлени кори в БГ. Peace

# 983
  • Мнения: 2 199
Здравейте искам да питам тези които са правили бонбони Рафаело по рецептата на Наталина, намерихте ли вафлени кори в България или ги правихте с кокос? Колко грама кокос ползвахте(ако не сте използвали сушен разбира се)
Включвам се само да кажа, че ИМА вафлени кори в БГ. Peace

 Rolling Eyes А откъде мога да си купя  Rolling Eyes

# 984
  • Мнения: 4 392
Не знам за София, но още преди няколко години свекърва ми правеше някакви сладки с такива вафлени кори. Ще я питам, дали е купувала скоро.

# 985
  • Мнения: 952
Не съм виждала вафлени кори в нашия град и поради липсата на такива използвах вафли Тропик на Захарни заводи - Г. Оряховица. Избрах ги, защото са с бял крем и вкуса се връзва с Рафаелото. Смилаш си вафличките и действаш по рецептата. Обаче не помня колко вафли сложих 1-2  newsm78

Успех - няма да съжаляваш. божествени са.

# 986
  • Мнения: 2 241
Отдавна не бях влизала в темата, но иначе добре поработих тази година за Коледата, ето ги моите произведения (забравила съм да снимам питката за Бъдни вечер, по рецептата за вкусните питки на Карина я правих, както и медената елхичка, но не е голяма загуба Simple Smile) :


 английски коледен кейк

 ошав по оригинална ориенталска рецепта

 щолен

  флорентинка

  маслен сладкиш с карамел и шоколад и браунис с карамел и орехи

 коледни сладки

 маслен сладкиш с карамел и шоколад

  шоколадови трюфели и лесен шоколадов фъдж



(Коледа си отиде вече, а сега е време за почивка до следващия празник Mr. Green)

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 02:16 от Котка

# 987
  • Мнения: 68

Айля
 

Виждам, че си от София. Не успях да направя бомбоните "Рафаело", но съм си купувала вафлени кори от Била   bouquet

# 988
  • Мнения: 4 358
Котка шапка ти свалям. bowuu Очите ми останаха в твоите красоти.Както и на всички момичета - всички сте големи майсторки, да не изброявам поименно.
Да ви кажа живот и здраве и за Великден чакам такова вдъхновение от вас.Страхотни сте.Толкова много неща научих от тук.  bouquet

# 989
  • Мнения: 2 199

Айля
 

Виждам, че си от София. Не успях да направя бомбоните "Рафаело", но съм си купувала вафлени кори от Била   bouquet

Супер след работа  running newsm52

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт