Моля за съвет, как приспивате децата си следобяд?

  • 1 427
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте момичета, синът ми е почти на 1г. и от известно време отказва да спи следобяд и по всякакъв начин се бори да не заспи. Когато не се разхождаме е някакъв кошмар, спи ну се, а плаче и не иска да спи. След това се разсънва и беснее. Още не е проходил, но това не му пречи да има голямо желание да се изправя и пълзи напред-назад. Вечер го къпем по-рано към 19ч. и той заспива скапан и през нощта се буди за да си играе. Този режим направо ме скапва. Как се справяте в подобни ситуации?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Винаги е засипвала сама на спалнята,а от както проходи като се наобядва си взема бибероната и шишето с вода и отива и ляга-аз,само завивам и излизам!

# 2
  • Мнения: 2 978
Може да го пре възбуждате от игри, или просто не се изморява. Нормално е.

Аз лично не виждам начин, освен да изчакаш да мине периода.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Може да го пре възбуждате от игри, или просто не се изморява. Нормално е.

Аз лично не виждам начин, освен да изчакаш да мине периода.

По-скоро когато не се разхождаме не се изморява достатъчно, а той си е доста дивичък и определено успява да ме скапе Simple Smile
Дано да е въпрос на период и да отмине

# 4
  • Мнения: 4 621
Винаги е заспивала сама в стаята си, без да се приспиваме Peace

# 5
  • Мнения: 3 376
Моя син обикновено го приспивам в количката докато си яде млякото.Но и той е доста буен,много му се спи,две не вижда ама вършее из стаята.
Днес пак стана същата ситуация както ти обясняваш,очите му се затварят,ама не иска и аз накрая го гушнах  и тихичко му пях "Зайченцето бяло.." и той малко по малко взе да се кротва,така около 5-10 минути обикаляхме из стаята,накрая го видях,че съвсем се оклюма и веднага го сложих в количката със шишето и през това време леко го люлея,та заспа накрая Grinning После го местя в кошарата и готово  Peace

# 6
  • Мнения: 568
вие със заспиващите сами деца сте късметлии.
Имаме 2 броя и никога не се е случвало.
Беба също спи или в количката или никак.
Опитай да го приспиш вкъщи в количката, или със залъгващо извеждане за 10 мин.

# 7
  • Мнения: 2 978
Да, има си такива дечица, които нямат време да спят Wink, а искат да научат всичко за живота...хехе Laughing

Само ти трябва да си спокойна. Почивай винаги когато можеш Peace



п.п. Моята никога не е заспивала сама.

# 8
  • Мнения: 81
И аз благородно завиждам на майките, чиито деца заспиват сами в леглата си.  Ние заспиваме винаги на ръце и то прав, облегнат на рамото ми и с мноооого песни! Но поне заспива де

# 9
  • Мнения: 1 183
Стефи до скоро заспиваше сама и през деня и вечерта само я слагам в кошарата и излизам,но сега от време на време ми прави номера и иска да стоя права до нея докато заспи,но иначе не се оплаквам  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
След обяд заспива в леглото си с едно шише сок  Misc Baby Bottle

# 11
  • Мнения: 753
И аз благородно завиждам на майките, чиито деца заспиват сами в леглата си.  Ние заспиваме винаги на ръце и то прав, облегнат на рамото ми и с мноооого песни! Но поне заспива де
Точно същото е и при нас,само вечер заспива сам.

# 12
  • Мнения: 2 908
Заспива си и сутрин,и следобед сама в креватчето-не я люлея,не и пея...сама си заспива редовно.Тези магарии дето ги описваш,ги прави само навън-в количката не иска да спи,и не иска,реве,но не заспива,в къщи,щом докосне леглото и умира сама.

# 13
  • Мнения: 8 242
И ние сме така от известно време насам - изобщо си пропуска спането - ако спи 1-2 пъти седмично е чудно.. Ама и да спи, пак повече от час не ми отпуска  Rolling Eyes
Иначе за самото приспиване - кърмейки на ръце.. по 1/2-1 час ми отнема  Tired
През нощта по същия начин..

# 14
  • Мнения: 3 205
Приспивай го по друго време. Има едни периоди през които преминават - на реорганизация на съня - и тогава става малко ненормално. Приспивай го, преди да видиш, че е уморен (преумората пречи на заспиването, колкото и да е странно), даже и да е примерно 2 часа след като се е събудил сутринта. Вечер го приспивай към 4-5 или по-късно, след около час го буди и го дръж поне час буден, измести банята да е по друго време - следобяд или след 7 вечерта. Даже и да е преминал вече на еднократен сън през деня, може в този период да има нужда пак да спи 2 пъти. Само търпение. Ще премине.

# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Чудя се защо майки, чиито деца винаги заспиват сами, се чувстват длъжни да го споделят в тема, където се иска съвет как да се приспи дете, което не желае само да го направи. И то без да дадат конкретен съвет Thinking. Всички знаем, че има и такива деца-за съжаления някои не са от тях.
По темата - и синът ми заспива адски трудно, обикновено с много люлеене в количката, пускам музика, пеем песни и така.
Но твоето детенце е голямо за количка, пък и това съвсем не е добър вариант, въпреки че аз го правя Embarassed . Опитай да го изморяваш повече с пълзене, изправяне или нещата, които го забавляват, докато съвсем, ама съвсем му се доспи. Дано помогне.
Макар че го има и другият вариант-да се превъзбуди и тогава приспиването се превръща в съвсем невъзможна мисия Sad.
Аз се надявам да е просто един период (нищо,че при нас продължава вече 7-ми месец), който да отмине от само себе си.
Успех! Peace

# 16
  • Мнения: 1 586
Малко преди да направи годинка започнах да го оставям сам да заспива,завивам го и излизам - е понякога се налага да му давам бибата. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 5 758
както всеки друг път - с много люшкане на ръце  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебчето ми е на 4 месеца. Не го приспивам. Слагам го от време на време в леглото, ако му се спи - спи. Ако не (както е най-често) или си играе, или мрънка да го извадя и играе, примерно, в активната гимнастика. Най-често не спи. Изобщо не се опитвам да го принуждавам да спи, ако не иска.

Да допълня: Аз самата не мога да спя през деня. Никога не съм можела, едно от най-омразните неща в детството ми беше тормозът със заспиването. Или по-скоро моята невъзможност да го постигна този трик. А майка ми ми е казвала, че и като бебе не съм спяла. Та на въпроса, защо го тормозиш като не иска? И двамата се измъчвате.

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
KatiABV, едно е бебчето да мрънка или да си играе, като не му се спи, друго е да реве и да се засинява, понеже е кисело, спи му се, а не може да заспи. Или заспива, но се буди на десетата-петнадесетата минута. Та не знам кое наричаш мъчение, явно не ти се е случвала подобна ситуация. И дано не се случва,де. Peace

# 20
  • Мнения: 4 451
Преспивам я на ръце Tired Адски уморително е за мен, но оставя ли я вкошарата, надава неистови писъци и протяга ръчички.

# 21
  • София
  • Мнения: 978
Бебчето ми е на 4 месеца. Не го приспивам. Слагам го от време на време в леглото, ако му се спи - спи. Ако не (както е най-често) или си играе, или мрънка да го извадя и играе, примерно, в активната гимнастика. Най-често не спи. Изобщо не се опитвам да го принуждавам да спи, ако не иска.

Да допълня: Аз самата не мога да спя през деня. Никога не съм можела, едно от най-омразните неща в детството ми беше тормозът със заспиването. Или по-скоро моята невъзможност да го постигна този трик. А майка ми ми е казвала, че и като бебе не съм спяла. Та на въпроса, защо го тормозиш като не иска? И двамата се измъчвате.

Изобщо не тормозя детето си да спи следобяд, то самото се измъчва така, като му се спи, а не иска да спи
Victoria_79 е схванала съвсем правилно положението, за което й благодаря, както и на останалите момичета за отговорите

# 22
  • Мнения: 2 197
Никога не съм я приспивала след обяд. Оставям я сама да реши кога и се спи. Почти винаги заспива към 12.00-13.00 и спи 2-3 часа. Обядва като се събуди.
По никакъв начин не съм я приспивала. Заспива си сама, понякога с бибата.

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Сега спи по веднъж на ден и го приспивам като го гушна и му пея за зайченцето бяло или ако се е отпуснал просто леко го полюшквам! baby_neutral
Когато спеше по два пъти го приспивах или по същият начин или нвън в количката! Peace

# 24
  • Мнения: 1 013
Около годинката на децата режима им се скапва тотално. Това най- често е период, в който един път на ден им е малко сън, а два пъти много (освен нощния) и трябва време за нормализиране.
Аз мисля, че като проходи детенце всичко ще се нареди със съня! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 306
Аз на малката и го направих като всеки ден в един и същи час я поставям в леглото и излизам от стаята но сега ни растат зъби и естествено се носим а и до колкото знам децата се променят с възрастта

# 26
  • Мнения: 146
Ние се приспиваме винаги по един и същ начин ляга върху мен, пея му сладки песнички и за 10 минути заспива и след това го прехвърлям в креватчето.
Така усеща топлината ми и се успокоява, но как ще го дам на ясла просто не знам.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебчето ми е на 4 месеца. Не го приспивам. Слагам го от време на време в леглото, ако му се спи - спи. Ако не (както е най-често) или си играе, или мрънка да го извадя и играе, примерно, в активната гимнастика. Най-често не спи. Изобщо не се опитвам да го принуждавам да спи, ако не иска.

Да допълня: Аз самата не мога да спя през деня. Никога не съм можела, едно от най-омразните неща в детството ми беше тормозът със заспиването. Или по-скоро моята невъзможност да го постигна този трик. А майка ми ми е казвала, че и като бебе не съм спяла. Та на въпроса, защо го тормозиш като не иска? И двамата се измъчвате.

Изобщо не тормозя детето си да спи следобяд, то самото се измъчва така, като му се спи, а не иска да спи
Victoria_79 е схванала съвсем правилно положението, за което й благодаря, както и на останалите момичета за отговорите

Хм, ами ако му се спи и е изморен, а просто няма сили или по някаква причина се страхува да заспи, дали няма да стане с някоя книжка да го "примамиш" да седи кротко и така ежентуално да се успи постепенно?

# 28
  • Мнения: 8 999
Аз ги оставях в леглата им, сами в стая разбира се, давах им по няколко играчки или книжки. Те си поиграваха, но скуката от това, че са сами, а и фактът, че им се спи, ги омайваше и след 10тина минути вече бяха отлетели в чудната страна на сънищата.

# 29
  • Мнения: 10 758
На периоди е.Понякога си заспива сам в леглото, понякога го гушкам и след две минути е отнесъл плувката.

# 30
  • Мнения: 2 622
Имам съм от двата "модела"деца Mr. GreenКаката от малко бебенце заспива изкл.трудно,с много хленчове и ревове.И сънят й е страшно повърхностен и неспокоен.Малката пък заспива сама,аз само я слагам да легне.Това си е до темперамент на детето,нищо не можеш да направиш Peace

# 31
  • Мнения: 1 121
Нормално е около годинката да отказва да спи следобяд или да яде по-малко. Все пак открива толкова много нови игри, предмети, изучава обстановката наоколо, всичко е толкова интересно на детето, че не иска да си губи времето със скучни занимания като ядене или спане.

Ако не иска да спи и не мрънка от умора, не го насилвай, оставяй го да си играе.

# 32
  • Мнения: 161
Само на ръце.

# 33
  • Мнения: 82
Аз го приспивам на столчето за хранене и после го пренасям в креватчето.Като беше по-малък го приспивах в количката или на ръце.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз имах такива ситуации, когато й никнаха кучешките зъбки. А беше и в най-големите жеги това лято. Та Ани или спи 2 пъти на ден или само веднъж следобяд. В онзи период се държеше точно така. Голям ужас беше и те разбиам напълно. Една седмица се изтормозихме и тя и аз . Спи й се, едва се държи будна, но не иска да заспи. Дивееше по цял ден и пак заспиваше с големи мъки в 10,30 вечерта. Въоръжи се с търпение, може да е период, ще дойде време и ще видиш как ще иска да спи, пардон, ще заспива Wink
Само да добавя, че Ани не заспива сама, имаме ритуал преди заспиване и тя си знае и като я гушна след 10-15мин най-много се отнася. Та мисълта ми е ако сте имали някакъв ритуал, нещо което сте правили преди заспиване, а сега да го няма, може да не иска без него

# 35
  • София
  • Мнения: 978
Аз имах такива ситуации, когато й никнаха кучешките зъбки. А беше и в най-големите жеги това лято. Та Ани или спи 2 пъти на ден или само веднъж следобяд. В онзи период се държеше точно така. Голям ужас беше и те разбиам напълно. Една седмица се изтормозихме и тя и аз . Спи й се, едва се държи будна, но не иска да заспи. Дивееше по цял ден и пак заспиваше с големи мъки в 10,30 вечерта. Въоръжи се с търпение, може да е период, ще дойде време и ще видиш как ще иска да спи, пардон, ще заспива Wink
Само да добавя, че Ани не заспива сама, имаме ритуал преди заспиване и тя си знае и като я гушна след 10-15мин най-много се отнася. Та мисълта ми е ако сте имали някакъв ритуал, нещо което сте правили преди заспиване, а сега да го няма, може да не иска без него

Дано да е въпрос на период. Колкото до приспивния ритуал имаме такъв и си го спазваме /само че от известно време без ефект Sad/ Какво ли не пробвах  нося го на ръце, песнички, гушкане, галене и не става. Виждам, че душичката му спи, плаче обаче не заспива диването, докато окончателно не се разсъни

# 36
  • София
  • Мнения: 1 230
Е да,  в онзи период, за който споменах, и нашият ритуал не действаше. Търпение ме е майката!!! Peace

# 37
  • Мнения: 385
Ние сме големи колкото вас. Спим 2 пъти през деня - преди обяд и в късния следобед. При нас в повечето случай помага шишето с водата, а напоследък измислих друг номер - слагам го в кошарата за игра и му пускам детски песнички, много обича да ги слуша и по някое време заспива сам /след като се натанцува hahaha/.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Има си периоди и той може да е н такъв период. Мисля, че ще отмине. Може и да е пораснал. Знам, че след годинката спят по веднъж на обяд.

# 39
  • Мнения: 669
от месец спи по един път на ден и едва дочаква 20:30 и заспива .а този един път заспива със сок или чай...

Общи условия

Активация на акаунт