Моля за съвет, как приспивате децата си следобяд?

  • 1 429
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Чудя се защо майки, чиито деца винаги заспиват сами, се чувстват длъжни да го споделят в тема, където се иска съвет как да се приспи дете, което не желае само да го направи. И то без да дадат конкретен съвет Thinking. Всички знаем, че има и такива деца-за съжаления някои не са от тях.
По темата - и синът ми заспива адски трудно, обикновено с много люлеене в количката, пускам музика, пеем песни и така.
Но твоето детенце е голямо за количка, пък и това съвсем не е добър вариант, въпреки че аз го правя Embarassed . Опитай да го изморяваш повече с пълзене, изправяне или нещата, които го забавляват, докато съвсем, ама съвсем му се доспи. Дано помогне.
Макар че го има и другият вариант-да се превъзбуди и тогава приспиването се превръща в съвсем невъзможна мисия Sad.
Аз се надявам да е просто един период (нищо,че при нас продължава вече 7-ми месец), който да отмине от само себе си.
Успех! Peace

# 16
  • Мнения: 1 586
Малко преди да направи годинка започнах да го оставям сам да заспива,завивам го и излизам - е понякога се налага да му давам бибата. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 5 758
както всеки друг път - с много люшкане на ръце  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебчето ми е на 4 месеца. Не го приспивам. Слагам го от време на време в леглото, ако му се спи - спи. Ако не (както е най-често) или си играе, или мрънка да го извадя и играе, примерно, в активната гимнастика. Най-често не спи. Изобщо не се опитвам да го принуждавам да спи, ако не иска.

Да допълня: Аз самата не мога да спя през деня. Никога не съм можела, едно от най-омразните неща в детството ми беше тормозът със заспиването. Или по-скоро моята невъзможност да го постигна този трик. А майка ми ми е казвала, че и като бебе не съм спяла. Та на въпроса, защо го тормозиш като не иска? И двамата се измъчвате.

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
KatiABV, едно е бебчето да мрънка или да си играе, като не му се спи, друго е да реве и да се засинява, понеже е кисело, спи му се, а не може да заспи. Или заспива, но се буди на десетата-петнадесетата минута. Та не знам кое наричаш мъчение, явно не ти се е случвала подобна ситуация. И дано не се случва,де. Peace

# 20
  • Мнения: 4 451
Преспивам я на ръце Tired Адски уморително е за мен, но оставя ли я вкошарата, надава неистови писъци и протяга ръчички.

# 21
  • София
  • Мнения: 978
Бебчето ми е на 4 месеца. Не го приспивам. Слагам го от време на време в леглото, ако му се спи - спи. Ако не (както е най-често) или си играе, или мрънка да го извадя и играе, примерно, в активната гимнастика. Най-често не спи. Изобщо не се опитвам да го принуждавам да спи, ако не иска.

Да допълня: Аз самата не мога да спя през деня. Никога не съм можела, едно от най-омразните неща в детството ми беше тормозът със заспиването. Или по-скоро моята невъзможност да го постигна този трик. А майка ми ми е казвала, че и като бебе не съм спяла. Та на въпроса, защо го тормозиш като не иска? И двамата се измъчвате.

Изобщо не тормозя детето си да спи следобяд, то самото се измъчва така, като му се спи, а не иска да спи
Victoria_79 е схванала съвсем правилно положението, за което й благодаря, както и на останалите момичета за отговорите

# 22
  • Мнения: 2 197
Никога не съм я приспивала след обяд. Оставям я сама да реши кога и се спи. Почти винаги заспива към 12.00-13.00 и спи 2-3 часа. Обядва като се събуди.
По никакъв начин не съм я приспивала. Заспива си сама, понякога с бибата.

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Сега спи по веднъж на ден и го приспивам като го гушна и му пея за зайченцето бяло или ако се е отпуснал просто леко го полюшквам! baby_neutral
Когато спеше по два пъти го приспивах или по същият начин или нвън в количката! Peace

# 24
  • Мнения: 1 013
Около годинката на децата режима им се скапва тотално. Това най- често е период, в който един път на ден им е малко сън, а два пъти много (освен нощния) и трябва време за нормализиране.
Аз мисля, че като проходи детенце всичко ще се нареди със съня! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 306
Аз на малката и го направих като всеки ден в един и същи час я поставям в леглото и излизам от стаята но сега ни растат зъби и естествено се носим а и до колкото знам децата се променят с възрастта

# 26
  • Мнения: 146
Ние се приспиваме винаги по един и същ начин ляга върху мен, пея му сладки песнички и за 10 минути заспива и след това го прехвърлям в креватчето.
Така усеща топлината ми и се успокоява, но как ще го дам на ясла просто не знам.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебчето ми е на 4 месеца. Не го приспивам. Слагам го от време на време в леглото, ако му се спи - спи. Ако не (както е най-често) или си играе, или мрънка да го извадя и играе, примерно, в активната гимнастика. Най-често не спи. Изобщо не се опитвам да го принуждавам да спи, ако не иска.

Да допълня: Аз самата не мога да спя през деня. Никога не съм можела, едно от най-омразните неща в детството ми беше тормозът със заспиването. Или по-скоро моята невъзможност да го постигна този трик. А майка ми ми е казвала, че и като бебе не съм спяла. Та на въпроса, защо го тормозиш като не иска? И двамата се измъчвате.

Изобщо не тормозя детето си да спи следобяд, то самото се измъчва така, като му се спи, а не иска да спи
Victoria_79 е схванала съвсем правилно положението, за което й благодаря, както и на останалите момичета за отговорите

Хм, ами ако му се спи и е изморен, а просто няма сили или по някаква причина се страхува да заспи, дали няма да стане с някоя книжка да го "примамиш" да седи кротко и така ежентуално да се успи постепенно?

# 28
  • Мнения: 8 999
Аз ги оставях в леглата им, сами в стая разбира се, давах им по няколко играчки или книжки. Те си поиграваха, но скуката от това, че са сами, а и фактът, че им се спи, ги омайваше и след 10тина минути вече бяха отлетели в чудната страна на сънищата.

# 29
  • Мнения: 10 758
На периоди е.Понякога си заспива сам в леглото, понякога го гушкам и след две минути е отнесъл плувката.

Общи условия

Активация на акаунт