Моля за съвет, как приспивате децата си следобяд?

  • 1 430
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 622
Имам съм от двата "модела"деца Mr. GreenКаката от малко бебенце заспива изкл.трудно,с много хленчове и ревове.И сънят й е страшно повърхностен и неспокоен.Малката пък заспива сама,аз само я слагам да легне.Това си е до темперамент на детето,нищо не можеш да направиш Peace

# 31
  • Мнения: 1 121
Нормално е около годинката да отказва да спи следобяд или да яде по-малко. Все пак открива толкова много нови игри, предмети, изучава обстановката наоколо, всичко е толкова интересно на детето, че не иска да си губи времето със скучни занимания като ядене или спане.

Ако не иска да спи и не мрънка от умора, не го насилвай, оставяй го да си играе.

# 32
  • Мнения: 161
Само на ръце.

# 33
  • Мнения: 82
Аз го приспивам на столчето за хранене и после го пренасям в креватчето.Като беше по-малък го приспивах в количката или на ръце.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз имах такива ситуации, когато й никнаха кучешките зъбки. А беше и в най-големите жеги това лято. Та Ани или спи 2 пъти на ден или само веднъж следобяд. В онзи период се държеше точно така. Голям ужас беше и те разбиам напълно. Една седмица се изтормозихме и тя и аз . Спи й се, едва се държи будна, но не иска да заспи. Дивееше по цял ден и пак заспиваше с големи мъки в 10,30 вечерта. Въоръжи се с търпение, може да е период, ще дойде време и ще видиш как ще иска да спи, пардон, ще заспива Wink
Само да добавя, че Ани не заспива сама, имаме ритуал преди заспиване и тя си знае и като я гушна след 10-15мин най-много се отнася. Та мисълта ми е ако сте имали някакъв ритуал, нещо което сте правили преди заспиване, а сега да го няма, може да не иска без него

# 35
  • София
  • Мнения: 978
Аз имах такива ситуации, когато й никнаха кучешките зъбки. А беше и в най-големите жеги това лято. Та Ани или спи 2 пъти на ден или само веднъж следобяд. В онзи период се държеше точно така. Голям ужас беше и те разбиам напълно. Една седмица се изтормозихме и тя и аз . Спи й се, едва се държи будна, но не иска да заспи. Дивееше по цял ден и пак заспиваше с големи мъки в 10,30 вечерта. Въоръжи се с търпение, може да е период, ще дойде време и ще видиш как ще иска да спи, пардон, ще заспива Wink
Само да добавя, че Ани не заспива сама, имаме ритуал преди заспиване и тя си знае и като я гушна след 10-15мин най-много се отнася. Та мисълта ми е ако сте имали някакъв ритуал, нещо което сте правили преди заспиване, а сега да го няма, може да не иска без него

Дано да е въпрос на период. Колкото до приспивния ритуал имаме такъв и си го спазваме /само че от известно време без ефект Sad/ Какво ли не пробвах  нося го на ръце, песнички, гушкане, галене и не става. Виждам, че душичката му спи, плаче обаче не заспива диването, докато окончателно не се разсъни

# 36
  • София
  • Мнения: 1 230
Е да,  в онзи период, за който споменах, и нашият ритуал не действаше. Търпение ме е майката!!! Peace

# 37
  • Мнения: 385
Ние сме големи колкото вас. Спим 2 пъти през деня - преди обяд и в късния следобед. При нас в повечето случай помага шишето с водата, а напоследък измислих друг номер - слагам го в кошарата за игра и му пускам детски песнички, много обича да ги слуша и по някое време заспива сам /след като се натанцува hahaha/.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Има си периоди и той може да е н такъв период. Мисля, че ще отмине. Може и да е пораснал. Знам, че след годинката спят по веднъж на обяд.

# 39
  • Мнения: 669
от месец спи по един път на ден и едва дочаква 20:30 и заспива .а този един път заспива със сок или чай...

Общи условия

Активация на акаунт