отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 543
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
Момичета, моля ви за съвет. Накратко имам две възможности:
Първата - да опитам втори опит ин-витро в Зап.Европа /след един неуспешен/, ние сме с мъжки фактор. Тукашните доктори не ми вдъхват много доверие.....
Втората - да опитам при д-р Александров, въпреки че ми е трудно идването до БГ, и колко време трябва да стоя на хотел въобще нямам представа, понеже нямаме познати във Варна, а и не познавам града. 
Има ли някой, който от чужбина е пътувал за процедура при д-р Александров?

По-точно ме смущават тези изследвания които изисква. Ако си направя тук, само три месеца ли са валидни? Или първо да си запазя час за консултация и тогава да видя какво ще ми поиска. През май ще си идвам в БГ, но само за една седмица и времето също ме притиска  #Crazy

# 706
  • София
  • Мнения: 865
Misheel, давай го по - свободно с Александров. Не е типичнта клиника в която имат задължителни изисквания и не желаят да правят компромиси. Запази си час Simple Smile По - вероятно е да го забравят. Натърти на това, че идваш от чужбина, специално за да се срещнеш  с тях. Аз пътувах от Сф, първият път си изпуснах самолета за Варна, но Ани ме чакаше цяла сутрин и накря не успях да пристигна, но е факт, че ме чакаше, беше наясно за моето пристигане Следващият път, когато отидох, Алексданров въобще не знаеше, че ще идвам. Погледна ме странно, покани ме в кабинета си и ми отдели 2 часа. Тогава се влюбих в тоя човек и му повярвах напълно. Разбутах познати наляво и надясно и намерих апартамент под наем за 1 месец. Всъщност престоят ми не се налагаше да бъде повече от 20 дена (със стимулация по кратък протокол). Търсила съм хотели, има предоволно - цени по 30 лв. на нощувка. Търсила съм апартамент под наем за 1 месец чрез агенции, попаднах на ного отзивчив брокер, дори преведох депозит на една жена, която обаче в последствие постъпи некоректно и брокерът ми върна парите по банков път. Наемането на апартамент за 1 месец ще струва повече от обикновено - около 500 евро ми предложиха, но и аз търсех нещо доста прилично. Исках да кажа, че не е невъзможно. Отидох сама, мъжът и дойде само за да даде материала, и до ден днешен го бъзикам, че можеше да го прати замразен от Сф. За изследванията - пускала съм само хормони и кръв там, всичко друго  носех от Сф. Не си споням вече с каква давност са ми били изследванията, но за СПИН, васерман и прочие трябват да са макс на 3 месеца, изискване на държавата е. Искаха ми вагинален секрет - направиха компромис за мен - изпратиха ми резултата от Софийска микробиология в последния момент. Там датата на излседването беше важна, а ние я бяхме пропуснали. Ами това е. Много и харесва да го казвам - РЕЗУЛТАТЪТ е в подписа мииииииии Simple Smile)) УСПЕХ!

# 707
  • Варна
  • Мнения: 730
Мишел, бих те посъветвала да напишеш един имейл на д-р Александров  alexandrov_md@abv.bg и подробно да му обясниш всичко, както и да си зададеш конкретните въпроси. Предполагам, че ще ти отговори като му остане време.
Моя приятелка прави тук опит, при това с донорски яйцеклетки и всичко мина чудесно. Бяха се уточнили и съчетали всичко. Но тя беше тук за три седмици, толкова, колкото й стигна за процедурата. После се прибраха с колата в Германия вече четирима Laughing Само да добавя, че тя в Германия имаше вече два опита и я бяха отписали......, докато тук мисля, че можеше и със собствени яйцеклетки да опита.....
Успех!  Praynig

# 708
  • Мнения: 81
Мишел ,аз пътувах специално за процедура от чужбина.Звъннах на Ани месец предварително и се уговорихме горе долу като наближи датата да звънна и така като си бях вече в Бг говорихме на другия ден около 11 да съм там.Естествено си почаках до към 15ч. но нали друга работа нямах..Първото ми идване не бях готова за процедура,защото си мислех ,че първо трябва да мина лапароскопия ,за да ми отстранят тръбите,което док отрече и каза ,че в моя случай няма нужда,но аз не бях готова за започване.И така след няколко месеца се обадих пак на Ани и се разбрахме да отида няколко дни преди да ми дойде цикъла(аз съм с нередовен и затова си пиех противозачатъчни за да си изчисля точно дните в които ще ми доиде)за да ме види док и да определи протокол.Изследванията от чужбина не ги признават.Трябва да се направят там,но те стават за 1 ден и не са толкова скъпи.Чужбинските си ги носи информативно да ги погледнат. Ти по телефона и обясни каква е вашата ситуация и тя най-добре ще те ориентира.Май можеш да отидеш на първи преглед и да уточните нещата за евентуален опит по нататък,за една седмица нищо друго не може6 да направиш.За квартира аз не мога да кажа ,защото бях в апартамента на приятели,но съм от Бургас и честно казано спокойно може да се справи човек и с пътуването(ако е горе долу близичко) тъй като няма нужда да си там всеки ден.Успех ти пожелавам и да знаеш ,че въпреки остарялата и мизерна база Александров по нищо не отстъпва на западноевропейските си колеги.Дори някои ги превъзхожда!

# 709
  • Мнения: 6
Момичета, страшно ви благодаря Киара и Дживотинче. Сега остава само да убедя мъжът ми  #Crazy, че той само мърмори...Нали тук имаме осигуровки и всичко.
Киара, до положителния тест във Варна ли стоя, или се върна в Сф след трансфера?

Само още един деликатен въпрос- финансовия естествено. Тази цена 2200лв. обявена на сайта без лекарствата ли е? Аз имам останали лекарства от първото инвитро, но за това ще питам доктора подробно дали може и тях да ползвам.
Дживотинче, непременно ще му пиша на доктора още днес или утре. Ако не ще им се обадя за консултация. Надявам се да не ме забравят като ми дойде часа   Simple Smile. Ако трябва и цял ден ще чакам...

Малко за мен: на 36 години съм, имам 4 неуспешни инсеминации и едно инвитро/икси също неуспешно. Тук в Нидерландия по мое мнение всичко минава като на конвейер. Каквото е за мен това е и за останалите процедурата. Не се задълбочават да търсят причини, казват ами това е, лош късмет просто....Колкото пъти се опитвах да обсъдим нещата с докторката, все мърмореше, че нямала време....накрая ми каза - "Ами ти все търсиш грешки да намериш в процедурата, приеми накрая фактите" Sad, от което ми стана много мъчно...
Още нещо момичета: тук след транфера лежах само 5-10 минути, повече не дават. Ставаш и си отиваш. При вас как е било? Четох някъде, ама май беше за инсеминация, че повечето лежене увеличава шансовете.
Успех на всички, които се борят за бебче!

# 710
  • Мнения: 822
misheel и аз съм от успелите при д-р Александров, момичето ми скоро ще направи 4 год. Както виждаш съм от Перник, но след 2 неуспешни опита в София отидох при него и успях от раз.  Бях на 38 год, с " лоша" спермограма в София и нормална във Варна, при мен ПКЯ. Бяха ни отписали. След ЕТ си тръгнахме на следващия ден и + тест го установих в къщи. Престоя ми във варна беше 20 дни на хотел по 50 лв. на вечер, но това 2007 г.
Цената 2200 ИКСИ е без лекарства и включва прегледите по време на стимулацията и процедурата. Клиниката не се занимава с продажба на лекарства, набавяш си ги както за теб е най-удобно и евтино. Основно ползват Гонал Ф и Пурегон. Ако имаш още по-добре.
След ЕТ лежах на магарето 30 мин. и после в стаята почти до вечерта.
Най-добре се обади на Александров и се разберете. Така постъпиха доста момичета от чужбина и едни много близки за нас хора от САЩ дето отидоха при док. миналата година точно по това време, а момченцети им е вече на 4 мес.
Тук винаги можеш да питаш каквото поискаш и те интересува.
Успех и Късмет.

# 711
  • Мнения: 6
Алиа, страшно благодаря и на теб . Успокоих се, че тези изследвания мога в един ден да ги направя във Варна.
Момичета, вдъхнахте ми наистина надежда и кураж.....само трябва да обсъдя с половинката и да видим как да нагласим финансите. Друго нищо вече не ме притеснява. Квартира или хотел все ще намеря, чакането и пътуването си заслужава.
Е, малко ме е страх от цветната снимка, понеже имам преди години правена и изпитах нечовешки болки. Тогава ми я правиха в Майчин Дом Варна. Чудя се дали приема д-р Александров хидротубация като изследване?




# 712
  • Варна
  • Мнения: 730
Хидротубация или цветна снимка? Защото мисля, че са две различни неща. newsm78
И аз имам цветна снимка в Майчин дом с нечовешка болка и резултат запушена лява тръба. А след това в АГ цветната снимка първо не болеше толкова, после показа, че лявата тръба си пропуска Wink
Цената на сайта на клиниката е без лекарствата. Можеш да обсъдиш с док какви имаш, смятам, че няма да има проблем да ги ползваш.

# 713
  • София
  • Мнения: 865
Хидротубацията е с вагинален ултразвук, не е болезнена, но и не е надежден метод за установяване на състоянието на тръбите. Цветната снимка... това е най - голямата болка изпитана в моя живот. От моя опит бих казала, че щом те боли, значи има сраствания по тръбите и контрастното вещество не преминава добре. От тук може да следва друг проблем - хидросалпингс. Ако имаш такова нещо, това обяснява неуспешните опити! Задължително трябва да направиш една цветна снимка - Александров я правят и идва доста по - скъпо отколкото в Сф, но поне е надежден метод. Другия метод е лапароскопия - там директно ще отстранят проблемът, ако има такъв. Аз съм минала през всичките изследвания, ако знаех, че накрая ще се стигне до лапаро - щях да си спестя цветната снимка. Възможно е лапарото да е само диагноститивно, при мен обаче беше оперативно. Въпреки, че Александров настояваше, че няма нужда - аз се прибрах в Сф и се подложих, отстраниха ми и двете тръби (или ги кламбираха, не знам). Резултатът беше 5 дена на легло и 3 ужасно грозни белега, дело на много известна софийска клиника по репродуктивно здраве. Цената за инвитрото при мен, април 201, беше 2100 лв., без лекарствата. Медикаментите ми излязоха около 1100 лв., но аз бях сравнително млада и здрава и организмът ми реагираше прекалено бързо на най - малката доза гонал.
Мишел, аз направих всички изследвания, операции, едно неуспешно ходене до Варна, чакане 1 месец, пак ходене, стимулация, пункция, трансфер, забременяване и раждане в 1 година! Започнах в началото на януари 2011 и децата ми се родиха ноември 2011. Вярно, на никого не пожелавам преждевременно раждане, но това няма отношение към работата на Александров! Беше Великден когато аз си тръгнах от Варна, 2 дена след трансфера. На магарето лежах 5 минути, казаха ми да бременея Simple Smile, но бързаха за следващият трансфер и ме изритаха като мръсно котенце Simple Smile. Според мен няма абсолютно никакво значение колко време лежиш. След трансфера се спуках от ходене, времето беше чудесно, правихме поход в планината, вървяла съм 10 км на горе и после надолу. Изпитах голям страх, случи ми се случка.. въобще бях доста по - активна от обикновено. Постоянно си мислех, че са ми се гътнали бебетата Simple Smile Обаче и двете малки клетки тежат вече по 6200 гр. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 6
Момичета, благодаря от сърце на всички, които се включиха и отделиха време да споделят преживяванията си!   bouquet Дадохте ми много кураж  Simple Smile, въпреки че умирам от страх от цветна снимка или лапароскопия, но ако трябва, ще се подложа, няма накъде.....
Моят мъж обаче още не мога да го убедя, че трябва да се насочим за процедура към д-р Александров   Rolling Eyes. Вероятно ще отидем да направим спермограма и някои изследвания и евентуално само да се консултираме с него, пък после да мислим какво да правим. Това ще мога да направя за едната седмица време.
Отделно трябва да нагласим и финансите. Така както пишете грубо 4000 лева трябва да си приготвя и още някой и друг месец да спестявам.
Желая на всички да им се сбъдне мечтата за бебче! На тези, които вече си имат, да са здрави  Simple Smile
Ако има развитие по нашия въпрос, на драго сърце ще пиша във форума  Simple Smile.

# 715
  • Мнения: 1 496
Здравейте и от мен. Преди 1 година някъде посетих Александров , но понеже бяха минали само 4-5 месеца от опитите ни той категорично каза да изчакаме. Аз не отидох заради проблем със забременяването , а заради едно кървене извън М , което почна след спиране на противозачатъчните. Сега година и половина след началото на опитите ни за бебе аз вече изпатквам , минавам през доста емоционални етапи от сорта на: отказвам се , после пак се съвземам и така е всеки ден. Ако продължи това ще се побъркам. По лекари съм ходила много , имам овулация , но цикъла ми беше доста объркан. Сега взе да идва на средно 30 дена , което е ок. При мен не се установи проблем освен с хормоните , но пих лекарства и според лекарите всичко е наред. На мъжа ми нищо не е правено до сега. Може би ще повторя и аз въпросите на много момичета , но понеже темата е доста обширна и има много информация исках да попитам следното: с час ли се ходи в клиниката , защото миналата година седнах там и чаках докато ме приеме? Какви предварителни изследвания мога да направя и с тях да отида , за да си спестим време и размотаване? Кои изследвания би признал той и какво трябва да се пусне?Сещам се , че тогава като ходих при него ми беше дал 1 лист с необходимите изследвания , но вече не помня къде е това нещо .

# 716
  • Варна
  • Мнения: 730
Здравей, Елизабет! Ами и сега е така общо взето - отиваш на диванчето и чакаш. Обикновено за прегледи и консултации е най-удобно в часовете 12-14, но все пак зависи и от заетостта на док. За час - може да опиташ да си запазиш такъв все пак, но не знам дали ще има смисъл. Често в коридора чакат 10-15 човека и те всичките са за д-р Александров по различни въпроси.
Колкото до изследванията - аз лично смятам, че трябва първо да говориш с него и тогава да правиш нещо. Най-вероятно  ще трябва да започнете със спермограма на съпруга и после каквото се наложи. Занеси му всичко, което имаш - може да се наложи пак да се пуснат хормони, но това той ще прецени, ти не бързай да си даваш парите.
Успех!

# 717
  • Варна
  • Мнения: 686
Първо спермограма на мъжа ти трябва да направите, държат да е там, а на теб - цветна снимка, ако нямаш вече такава. Това са първоначалните основни изследвания в АГ-то.
Обади се на Малена, за да ти каже изискванията за спермограмата - въздържание и прочие, материала го взимате вкъщи и го носиш, после след спермограмата направо идете на консултация при д-р Александров.

# 718
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета! Искам да ви питам дали ако пиша на д-р Александров на alexandrov_md@abv.bg ще ми отговори. Искаме другия месец да отидем да направим инсеминация, но искам предварително да съм готова с необходимите изследвания, защото моите са малко стари. Не ми се ще да отидем един път за указания и втори път за самата процедура, защото не сме от варна. Благодаря!

# 719
  • Мнения: 6 624
По-добре звънни на сестрата Ани (0889 535 743) да ти каже какви изследвания трябват и подробности относно инсеминацията, която искате да направите, защото е съмнително някой да ти отговори по мейл. Така ще можеш и други въпроси, които ви вълнуват, да зададеш Peace

Общи условия

Активация на акаунт