Ориз

  • 10 919
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 762
аз лично го мешам с грах и царевица, за гарнитура става много красиво и вкусно. Задушавам грахта и царевицата в масло и буф при ориза, черно пиперче, сол  Peace Може да се прави, както ви хрумне, става за всичко   chef

# 46
  • Мнения: 47 991
може да не е по темата, но аз си купих оризоварка и съм много доволна как става ориза в нея
купувам си ориз жасмин и слагам ориза и водата и тя сама си го вари нужното време, винаги става хубав

# 47
  • София
  • Мнения: 1 457
Ха сега де, какво е това чудо оризоварка?

# 48
  • Мнения: 47 991
http://whateveruwant.com.au/LImage.aspx?i=841&t=1 ето я
слагаш си оризче и водичка, има кошничка отгоре за зеленчуци
сама определя колко време да вари ориза, в зависимост от теглото
сама се изключва след това
слагам си ориз жасмин и става супер
прибавям и задушени зеленчуци към ориза, или месце и готово
много лесно за мързеливи домакини, ползваме я почти колкото хлебопекарната

# 49
  • Мнения: 1 883
Леле, много съм изостанала, за първи път чувам за такъв ориз  Rolling Eyes


 .....И аз  newsm78

Опс  newsm78 и аз съм в отбора .

# 50
  • София
  • Мнения: 1 457
Ехеее, супер! Благодаря! А колко струва ? Никъде по магазините не съм виждала, или по-скоро не съм знаела какво е:)

# 51
  • Мнения: 47 991
25-30 лв от тсм склад, но не е марка тсм, а нещо си за азиатска кухня пише на него

# 52
  • Мнения: 81
Добре де, какво става с опаковката, докато или след като се свари оризът?
Вари се в найлоновото пликче, а след това се изсипва и опаковката се изхвърля  Laughing .
Стига бе, колко съм изостанала!  newsm78

# 53
  • Мнения: 81
Ехе, и за тази оризоварка също не бях чувала, а обожавам ориз със зеленчуци! Ще търся да закупя! От мен едно голямо БЛАГОДАРЯ!

# 54
  • Мнения: 81
Този вид струва около 1,70 -1,80 в Метро. Има 4 торбички. Другите  видове са по 2 торбички и са по-скъпи - малко над 2 лв

За вечеря приготвих този ориз. Много е нежен. Добавих зеленчуци, олио, сол, черен пипер. Стана превъзходен. Не се слепва! Препоръчвам го!

# 55
И аз много често прибягвам то този ориз за сега съм купувала само "uncle bens" но ще пробвам и другите.Когато имам гости направо ме спасява...мятам пържолките във фурната и правя гарнитура задушени зеленчуци с въпросния ориз...бързо,лесно,вкусно   Joy...всички са ме питали как го правя и като им кажа остават доволни...

# 56
  • Мнения: 455
Ще използвам темата за питам и аз няколко принципни неща за ориза. По магазините вече има страшно много видове ориз, но аз не мога да се ориентирам кой за какво ядене е подходящ. За мен ориза на външен вид се дели на бял, кафяв и бланширан (е, вече видях, че има и черен Simple Smile)
Виждала съм по опаковки надписи - бисерен, италиански, гръцки и т.н. - но например Иван Звездев съм го чувала да споменава ориза по сортове....Ако някой може да ме ориентира какъв ориз е подходящ например за сърми, за ориз на фурна, за ризото, за гарнитури, за мляко с ориз......Аз обикновено ползвам един и същ за всичко. Embarassed Единственото, което знам от опит, че бланширания ориз е подходящ за гарнитури, а не толкова за готвено...
Ще съм благодарна за съвети ...Простете за невежеството Embarassed

Преди малко видях този линк от една друга тема http://www.recipetips.com/kitchen-tips/t--1014/selecting-rice.asp ....Всичко тук е много интересно и подробно...Но не мога да го съпоставя с марките, които има на нашия пазар...

# 57
  • Мнения: 47 991
аз ползвам жасмин за оризоварката или за гарнитури, бланширания е също за гарнитури,в никакъв случай за мляко с ориз и др готвени неща, че е остър и седи отделно
 а бисерен, български или без надписи(от тоя с по-кръглите зрънца) е за мляко с ориз, сарми и др подобни
за пиле с ориз също ползвам жасмин или бисерен(на фурна)
кафяв не ми допада на вкус, нито черен,за тях има по- компетентни

# 58
  • Мнения: 3 216
Много полезна тема. Благодаря момичета. И аз ще пробвам различни видове ориз,че досега все един сьщ сьм кпувала/ Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт