Бебешка близнашка тема II

  • 21 916
  • 348
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 069
Каси, първите дни като им намалиш дажбата ще е малко зор, давай им водичка или чайче ако не се заситят, след 3-тия ден ще се нормализират. УСПЕХ

# 301
  • Мнения: 983
Гоца,  и аз на теб повече ти вярвам.
Относно това, че се хранят по 150мл., док каза, че няма нищо лошо.  Моето мнение, а гледам и вашето е, че е много. Така че от днес са на диета Laughing.

Моите до преди 2-3 месеца пиеха по 150, а сега пият по 180гр. И според мен е много.

# 302
  • Мнения: 1 174
Гоца,  и аз на теб повече ти вярвам.
Относно това, че се хранят по 150мл., док каза, че няма нищо лошо.  Моето мнение, а гледам и вашето е, че е много. Така че от днес са на диета Laughing.

Моите до преди 2-3 месеца пиеха по 150, а сега пият по 180гр. И според мен е много.
Моите от преди годинката изпиват по 210,даже и отгоре #Crazy,а не са пухкави,така си го и дават по таблицата на кутийката Peace

# 303
  • Мнения: 7 803
обаче има разлика дали пият 5 дневно или 8 пъти примерно  Wink и дали преди това хапват друго или само мляко. моите за справка са на 300 мл детско АМ за закуска и толкова за вечеря. друго няма и им стига  Peace

# 304
  • Мнения: 7 640
обаче има разлика дали пият 5 дневно или 8 пъти примерно  Wink и дали преди това хапват друго или само мляко. моите за справка са на 300 мл детско АМ за закуска и толкова за вечеря. друго няма и им стига  Peace

олеее, ква си такава майка Mr. Green

# 305
  • Мнения: 7 803
от най-лошите ти кошмари съм  Mr. Green

# 306
  • София
  • Мнения: 12 233
  Момичета бихте ли подкрепили кампанията ни срещу флуорирането на питейната вода? - http://www.grazhdani.eu/nachalo.php
  В сайта има вече качена достатъчно информация, като се превежда и още.
  Едното е че деца до 1 год не трябва да използват такава вода, да но ако и чешмяната вода е флуорирана с какво ще се прави Ам например?

# 307
  • Мнения: 1 069
Айла аз още вчера я подкрепих!

Ейййййййййй не приеха двойното майчинство за близнаци и това си е  smile3511 smile3515 Направо съм бясна

# 308
  • София
  • Мнения: 12 233
  Всички сме.....

# 309
  • Мнения: 2 950
Ние днес ставаме на 1 месец!  newsm38 Цял ден си мисля по часове какво беше точно преди месец на този ден.  preggo Сега точно вече бях в предродилна и бях във въртележката от контракции  #Crazy Joy

До вчера все си мислех, че моите хлапета плачат, защото имат колики или се лигавят, но всичко било от глад  #Cussing out Вчера цял ден истерии, люлеем ги, гушкаме ги, кърмя ги на всеки час и пак истерии.  newsm45 newsm45 Вечерта вече ги бях натръшкала на спалнята и се започна едно постянно кърмене. Мъжа ми вика да им дадем АМ, аз - не! Той пак, аз - не!!!   smile3513 Така зор до 2 часа през нощта и накрая на него му писна и ми вика: "Какво им даваш, като нямаш и капчица - изцедени си докрай?! Ти прави каквото искаш, аз трябва да си нахраня децата!" И отиде да купи АМ! Аз в крайна сметка се съгласих с идеята, че от едно хранене нищо няма да им стане Weary Направихме им по 60 мл и като заспаха тези деца.... чааак до 9 сутринта! #Shocked И бяха едни спокойни такива.
Не помня кой каза тук, че по-добре децата да са спокойни, отколкото да изпадат в истерии заради моя инат. Но се чувствам много раздвоена.  smile3506 Страх ме е да не ги отбия, ако се наложи да ги дохранвам. В същото време ми е много жал като правя всичко възможно да имам повече кърма, а на тях не им стига  newsm78 Пия чай на ХИП, ям овесени и всякакви други ядки, но... нъц!
Аз не се и наспивам, защото освен честото кърмене и Йоана все нещо иска. Вчера през нощта, тъкмо близнаците заспаха и тя се събуди да си играем!  smile3515 И не иска да спи, та и тя ми направи една истерия. Голям зор!

Днес пак цял ден кърмя без АМ, но бебоците май пак са гладни, защото ги меря на всяко хранене и се оказва, че ядат много малко!  newsm12 И определено не са колики, защото не се превиват и вчера спаха като къпани след АМ!

В същото време сестра ми ме успокоява, че няма да ги отбия с дохранването, защото тя кърми с добавки сина си 10 месеца, което според мен си е много добре. И лекарят ми каза да не се шашкам и да гледам да им давам кърма колкото за имунитет, което е най-важното. Аз все си мисля, да не им давам АМ като на Йоана от 2-ия месец, но разликата с нея е, че тя не плачеше, а те изпадат в истерии...

Офффф, оплаках ви се!  Weary

# 310
  • Мнения: 7 640
  Момичета бихте ли подкрепили кампанията ни срещу флуорирането на питейната вода? - http://www.grazhdani.eu/nachalo.php
  В сайта има вече качена достатъчно информация, като се превежда и още.
  Едното е че деца до 1 год не трябва да използват такава вода, да но ако и чешмяната вода е флуорирана с какво ще се прави Ам например?

аз не подкрепям.

# 311
  • София
  • Мнения: 257
Dessi, честит първи месец на бебоците! Да са живи и здрави и все по-спокойно да спинкат.   uraОбаче направо ти се чудя как издържаш с непрекъснатото кърмене и недоспиването, а и с грижите по другото детенце. Аз досега да съм се отказала. Възхищавам се на упоритостта ти, но ако на децата не им стига кърмата, по-добре ги дохранвай. Така всички ще сте по-спокойни.

# 312
  • Мнения: 1 744
Деси, честит ви първи празник!
Представям си как се чувстваш, затова ще ти кажа при мен как беше, пък ти си реши.
Първите две седмици само кърмех на около три часа. Отидохме на консултация /на 15 ия ден/ и докторката реши, че понеже не бяха наддали изобщо /по-точно 50ина грама/, да дохранваме. И аз й се поведох по акъла и започнах да дохранвам. Продължих да ги кърмя на около три часа /случвало се е и на по-малко/ и след всяко кърмене давах и по 30мл АМ. Голяма играчка да ти кажа. Хем кърма , хем АМ. И така до осмия месец, когато вече се дърпаха от мен и сами се отбиха.
Все си мисля, че ако не бях започнала да дохранвам, можеше и само на кърма да останем, достатъчно дълго време.
След като започнахме и кърма и АМ качваха по кило - кило и нещо, до кило и половина сме стигали  на месец.
А коликите започват обикновено през втория месец, така че надали вие имате. Ние имахме само около три седмици колики, даже не бяха много силни /сравнявам с Вики - при нея бяха два месеца ад/.
Така че, ако имаш още нерви опитай само на кърма, Мария /Айла / може да ти даде още подробности, но и да решиш да дохранваш, не се притеснявай няма да си единствената, нито пък ще им стане нещо на децата.  Но да знаеш голяма е играчка, особено по нощите - да ставаш да притопляш вода, да пълниш шишета.
Все пак не е лесно хем са две, хем и Йоанка не е много голяма. Но да знаеш, че трудностите отминават и остават само хубавите спомени за тия моменти. Така че не се отчайвай! Hug

# 313
  • Мнения: 1 069
Деска, честита ви месечинка!

Аз се отказах от това недоспиване и този ад и рев. Може би и не бях достатъчно настоятелна, но нямах и сили и нерви. Дано нещата се наредят така както ти искаш! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО ОТ СЪРЦЕ. Но и без да те разочаровам - МЪЖЕТЕ са РЕВЛИВИ от раждането си... Аз поне не успях да случа на спокойно бебе... моите и тримата са един АД. Все още целия блок разбира когато ни болят коремчетата

А на моите още не са им минали коликите. Ейййййййй, Влади ми беше до годинката така, като гледам и тези малките няма да ме пожалят  #Crazy #Crazy #Crazy

# 314
  • София
  • Мнения: 191
[b]Деси, [/b] честита месечинка на малка патерица, че то вече станало утре...Да са ти живи и здрави, и дано се кърмите още дълго!
Нели, а дано пък те да те пожалят!
Лека нощ на всички!

Общи условия

Активация на акаунт