Каква е тази любов

  • 13 810
  • 174
  •   1
Отговори
# 135
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Би било хубаво, ако авторката се появи и ни каже какво е станало Heart Eyes
Дано с нея и детето и всичко да е наред  bouquet

# 136
  • Мнения: 13 512
Сигурно е наред и си чете и си пише из форума, забравила "голямата си любов" и обяснява на всички колко много се обичат с приятеля си.

# 137
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Сигурно е наред и си чете и си пише из форума, забравила "голямата си любов" и обяснява на всички колко много се обичат с приятеля си.
Хехе, така едва ли ще я накарате да пише тук Wink

# 138
  • Мнения: 13 512
Сигурно е наред и си чете и си пише из форума, забравила "голямата си любов" и обяснява на всички колко много се обичат с приятеля си.
Хехе, така едва ли ще я накарате да пише тук Wink
и без да я караме си пише Laughing

# 139
  • Мнения: 100
Да, хубаво е наистина да разберем какво, всъщност, става.. дано само вече не е заминала и сега да няма дори достъп до интернет...  ooooh!  Ние си пишем тук... но не мисля, че е напразно, защото арабите са много упорити, и със сигурност въпросната дама съвсем не е единствената, поддала се на сладки приказки "от 1001 нощ"   Joy

# 140
  • Мнения: 3 929
Приказката за питомното и дивото я знаеш много добре. Лично аз не съм привърженик на подобни авантюри. Не говоря за нет-връзките. Говоря за лицемерното ти отношение към настоящия ти приятел. Като не го обичаш и не те привлича защо си още с него? Напусни го и тогава си търси нов приятел.
О, да и да знаеш, че от два стола най-лесно се пада на земята. Надявам се скоро да не видим тема - Ама аз го обичам, сега го осъзнах...че просто ще е смешно и жалко. Sick
Nana77, казала си го дори по-добре от мене.
Аз искам да добавя нещо за арабите - не забравяй, че тяхната религия стои в основата на живота им и са много по-различни от нас.

# 141
  • Мнения: 173
Дано авторката прочете!
Това е лудост!В този случй не трбва да слуша сърцето,както обичаме да казваме,а разума.Много добре познавам арабите,познавам манталитета им и само искам да й кажа да стои настрана от тях.Много са обаятелни,пленителни,мили,интелигентни,но.................Не се забърквай,не въвличай и детето си в това.Никой арабел няма да приеме чуждо дете,никой!!!!Имам приятелка ,която много пострада и съм напсно за какво става дума.И семейството му няма да те приеме,религията им е такава,абе,изобщо,бягай!

# 142
А не ви ли прилича този сюжет на един от тези в "Окна" по ТV2 ?Пуснаха ни мухата и ние ,де бре ,всички с мнение по въпроса...Поредната пързалка.Жалко ,ако е истина.Момиче без  истински ценности и много объркано,по-слаби задръжки.На света няма да се свършат привлекателните мъже и жени-винаги ще има и по-добри от настоящия ни избор.Въпроса е дали и ние бихме били най добрия избор за тях.И дали в новата връзка бихме били щастливи.И дали умеем да"причиняваме"щастие или изискваме само на нас да ни го "причиняват"

# 143
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А не ви ли прилича този сюжет на един от тези в "Окна" по ТV2 ?Пуснаха ни мухата и ние ,де бре ,всички с мнение по въпроса...
Joy Joy Joy

# 144
  • Мнения: 100
Религията, сама по себе си, не е лоша... Религията е за да се контролират по някакъв начин огромните маси...население... Когато някой просто изповядва религията, живее по нейните правила, той води един хубав и здравословен начин на живот. Лошото идва от това, че при мюсюлманите (арабите по-специално) религията, за съжаление, е много изопачена. Тя е превърната в средство за манипулация... И от тук вече идва разликата...защото моят приятел ми е казвал, че ние, чужденците, живеем като много добри мюсюлмани, но не знаем това... т.е някои от нас без да искат спазват здрависловните правила, описани в Корана... и разликите с християнството, са всъщност 5. Само 5.
Ако момичето иска да се омъжи за мюсюлманин, ще трябва да промени някои неща в живота си, но те няма да са за лошо... Защото, например, не мисля, че е добре (вие тук повечето сте майки) момичета по на 11 - 12 години да правят секс, да пушат... Това е и до възпитание най-вече,но тук просто няма правила... Ето за тези неща говоря...
А иначе- има както добри, така и лоши хора навсякъде... може жената да попадне на наистина много любвеобилен арабин и да си живее хубав и спокоен живот, но може и да попадне на религиозно фанатизиран мъж и животът и да се превърне в ад. То затова не се тръгва ей така през глава, а се опознава първо човека...

# 145
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
рали7, полека! има достатъ4но мами ,женени за араби, мисля,4е даваме винаги правилни съвети на запиталите ни, и доста по-трезви от о4акваното! една книга нищо не може да промени в мирогледа ми, много по-широк е от написаното за една съдба в роман и то не за настоящият момента, а за преди около 30/40 г.такива отвли4ания на деца има не само в арабските страни, но и в европейски, американски, това е срещано, както на религиозна ,така и на 4исто родителска, следразводна основа за отмъщение!освен това,ако си ходила в тунис, ще разбереш в какво заблуждение си относно религия и нрави, и на4ин на живот!детето й никой няма да иска да осинови, това  не правилно по закон и няма присвояване на деца и мюсюлманизирането им! тя спокойно може да си е остане цял живот  и християнка, няма да й се налага да сменя и навиците си, да ходи както иска,ако си е преценила 4овека!силно религиозните не биха си взели християнка,а 4овек, който да си следва религията както него, така,4е споко! има си и на4ини да си се проверят нещата, не за първи път питат жени и моми4ета за инфо относно страните с мюзлим изповедание!никой досега не е тръгнал да се хвръля в ръцете ,без да се информира отстрани! а и темата е от преди 3 месеца, жената може да е забравила за его, или вси4ко да е протекло добре! зарежете романите, то ако живеем по тях, аз няма да вляза в морето, 4е има акули! #Crazy newsm78
май последно тонът е по-мек! никой не знае къде му е съдбата, мактуб! дано да е добре жената, другото е както си го направят те! Hug

# 146
  • Мнения: 100
Марси, аз именно това исках да кажа - да отиде на място и да прецени. Вчера като гледах филма направо се втрещих, зашото аз за пръв път изпитах подобно увлечение и то наистина сериозно към арабин, от скайпа, с тази разлика - че не съм се втурнала за там с нагласата, че ТОЙ Е!!!! КРАЙ!!! Просто повечето араби са еднакви - омайват с думи а дори не те познават. "Моят човек" ме привлече именно с това, че НЕ подходи така... просто бяхме и сме приятели и за любов никой и не говори... Но се усеща, тук е разликата. Аз лично за себе си ще отида и ще видя за какво става дума, после, когато се върна, мога да разкажа какво се е случило и какво ще следва... Не съм казала момичето да "не влиза в морето, защото има акули..." Самата аз се каня да вляза, защото освен акули има и делфини, а докато не влезеш - няма как да прецениш на какво ще попаднеш. Само казвам да не се хвърля на дълбокото, без да е минала през плиткото...  smile3549
А що се отнася до Тунис - наистина не съм запозната с начина им на живот... реално, освен от разкази, не съм запозната с ничии арабски начин на живот, и именно затова се повлиях доста силно от този филм. Ако ти или твои познати са омъжени за араби, много те моля-сподели с мен информация по въпроса. Наистина харесвам моя човек, но... да си го кажа направо - доста ме е страх...  newsm12

# 147
  • Мнения: 985
Интернет създава приказки, а реалността ги убива. С тези неща не бих играла "va bank".

# 148
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
рали7, заповядай в арабската тема, там има моми4ета ,които в момента са именно в 4уденка как и какво да правят с "арабската " си тръпка! а има 53 теми ,които се въртят около вси4ко арабско, ежедневие, проблеми, радости, любов, сватби, деца, религия, закони! има и специално обособени теми по райони, египет, магреб и тн! търси там, имаме добро бг лоби и много сме гостоприемни!  Hug

# 149
  • Мнения: 100
  bouquet БЛАГОДАРЯ   Hug

Общи условия

Активация на акаунт