Фотография-20

  • 24 799
  • 567
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 117
[Ох, така ме кефят външните ви снимки.Тук в района просто НЯМА какво да се снима Sad
Е това е темата, която отдавна искам да започна. То чувството, което ме владее, може направо завист да се нарече Sick
Като гледам на Вечерница патките, и едни лебеди имаше жестоки с отражения; На Джем да не говорим от Цюрих - езеро, мостове, На Рали - Брюксел, абе да не изреждам, защото ще пропусна нещо със  сигурност..
Та с две думи - защо, по дяволите, е толкова несправедлив живота? Тук в София и на най-поддържаното и красиво място да отидеш да снимаш, пак ще прекараш сума ти време с Clone-stamp в ръка да чистиш боклуците #Cussing out да не говорим за липсата на сюжети. Айде оплаках се.

Калина, радвам се че ти хареса моя сняг. Струваше ми едно локвено оплискване от глава до пети #2gunfire, добре, че камерата беше завита в един канцеларски джоб...

Вечерница, това са целите кадри на китките. Много цвят по тия орхидеи, много нещо. Няма въздух хич. Да не си помислите че са мои, само! Снимай ги в оранжерията... иначе бих сложила тъмен фон отзад...
Твоите патки са чудесни, казали са ти вече, и май наистина следващите придобивки на групата ще са теле-та... Joy. И на мен много ми липсва едно теле-, ама след Нова година сигурно ще го мисля.

София, само да беше погледнало детенцето към теб, цена нямаше да има.  Това естествените цветове ли са? Май не са. на този монитор в офиса като в сепия ми седи.

Муцуно, тая Дружба ти влияе зле! Вместо да имаш повече свободно време, ти съвсем изчезна Thinking

# 46
  • Мнения: 11 314
Вечи, да, за снимането на патки и други пилци ти трябва телеобектив, освен ако не са много близо до теб.  Изреждам ги от ляво на дясно първи ред :зеленоглава мъжка патица, хибрид на зеленоглавка, сива чапла със зеленоглавка, втори ред: мандаринка , лиски, които едва се забелязват Heart Eyes.  Вземи си 300милиметров и ги разбий!
Наде, много ти благодаря за коментара. Телето стои в план програмата за догодина. Поне знам вече за какво ще го ползвам Laughing
Тези ги правих с 28-85 обектив и бях почти нагазила във водата. Добре, че нивото на водата беше спаднало, та успях да ида по-наблизо.

Лоис, аз живея на края на света. В най-загубената провинция на Германия hahaha
Да не мислиш, че при нас няма боклуци Joy
Напоследък дори повече отпреди. Да не ти казвам за състоянието на детските площадки след среднощно пиянстване на тийнове с бира с кола Crazy Sick
Нали ви разказвах за срещата на групата. Ето малко снимки на част от членовете, уважили срещата. А това тук е пула на групата, ако на някой му се разглеждат снимки от нашия край, просто за инфо и губене на време

София, харесва ми идеята и обработката, но в този вариант (като гледа надолу) нямаше да е лошо да има повече въздух по посока на погледа - да се вижда какво гледа самото дете. Така стои самоцелно.

# 47
  • Мнения: 2 242
от вчерашните кадри метнах един в лайтрума ето какво се получи

обаче за пръв път ползвам програмата и имам един идиотски въпрос (примързя ме да ровя) - как сейвате jpg без загуба на качество (тази снимка я експортнах, но може само 8 бит цветове и язък ми за убавата светлина Twisted Evil)

калино моме да разкараш тъз бъгня скайп, че е  Sick ни та намира, ма не само тебе hahaha
сополите са ни зелени Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 14:21 от Slavi

# 48
  • София
  • Мнения: 6 743
Слави и във фликр писах , но и тук да кажа, че снимката е страхотна - много , ама много ми хареса и обработката.
Би ли споделила повече за обработката.И ако имаш време и възможност би ли споделила малко за това как се работи с програмата лайтрум.И как да си я настроя така, че да не се отваря всеки път когато сложа картата от апарата да я разтоварвам  Praynig Praynig (вече за 3 път сигурно питам, но тъй като никой не отговори, питам пак  Blush)

# 49
  • Мнения: 2 109
дамаянти, може би първия път и цъкнала нещо дали икаш бай дифолт да ти разтоварва камерата  лаитрум и за това. може би да разцъкнеш някоя от настройките, ама не знам коя.

Слави, довечера ще съм онлайн в скайп, ама след 11. Теди или дамаянти могат да ти пратят контакти, най-лесно става така.
(там съм kalinaarsova)

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, сепия е.  Имам и с поглед към мен, ето в суров вид, днес беше слънчево и светлината беше много готина, просто тая ми хрумна, че ще е по-хубава в сепия.



# 51
  • Мнения: 2 957
София    прекалено оранжеви ми идват.
Имаме същото боди и същата кошара за игра:)
 

# 52
  • София
  • Мнения: 3 064
Хехе! Като в соц-а едно време, сега си е живо съвпадение Laughing Да, оранжеви са, ще ги пипна малко и пак ще ги покажа.

# 53
  • Мнения: 1 084
Хайде и аз да се запиша и да бягам да приспивам децата Simple Smile))

# 54
  • Мнения: 1 630
Slavi
разкошна е

Ето за Дамайнти осветлението

# 55
  • София
  • Мнения: 6 743
Рали, благодаря ти  Hug

Днес ми доставиха ето тази http://book-bg.com/books_pictures/21009.jpg книжка и след малко се паркирам с кеф да си я чета.
Адски е интересна  Hug и полезна  Hug

И да ви покажа нещо весело от днешния обед  Laughing Както каза мъж ми като я видя ...."Поредният фотограф в къщата"  Joy

# 56
  • Мнения: 2 957
Дамаянти доста си смела:) Аз видя ли Дени дори само да поглежда към апарата и .... smile3511

# 57
  • Мнения: 1 639
Дамаянти доста си смела:) Аз видя ли Дени дори само да поглежда към апарата и .... smile3511

Еее пък и ти. Ми как ще се научи детето.  Mr. Green

Дамянти бързо да прочетеш книгата и да споделиш някоя нова хитринка.  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти доста си смела:) Аз видя ли Дени дори само да поглежда към апарата и .... smile3511
Хихихи, тази вечер заради спора, той снима със сапунерката  Joy  Joy
Ама добре е кадрирал , че е и на фокус  Joy Това е снимка в огледалото на гардероба ни  Laughing hahaha

# 59
  • Мнения: 1 117
Дамаянти, тази книжка е много готина, поне на мен ми беше много полезна за някои неща.
Снимката на малкия е екстра! Аз на моята щерка съм й дала старото Пентаксче, ама тя вече не се задоволява с него, та май ще й дам ултра-зума, че да миряса. Лошото е, че не смогвам да зареждам батерии... Joy

Абе къде изчезнаха хората от тая тема? Един по един, айдееее, няма нито Лулу, нито Фрида, а сега и Джем, като че сме над Бермудския триъгълник  newsm78

Аз от днес нямам нищо за показване... едвам избрах една да кача в 365 дни, мъка страшна с тези къси дни. Пък и мадмоазел хич не ще да колаборира, вече почвам да се отчайвам, че ще успея да го завърша този проект.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт