смешни чуждоезични думи и изрази

  • 38 856
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Системният ни администратор ме вика от кухнята: " Ела моля те, да ме съпортнеш как се юзва този дивайс" , аз тичам и си мисля "Брех, сигур' няк'ва нова машинка сме си взели". Влизам и какво виждам  Laughing, пластмасова сокоизстисквачка, от тези най-елементарните.

Вярвате ли ми, че не можах да спра да се смея дъъълго време, още се смея като се сетя. На коледното парти ще го номинирам за крилата фраза.

# 16
  • София
  • Мнения: 389
Знаете ли как е алкохолни напитки на македонски? - жестоки пиялоци  Laughing
... безалкохолни е просто - напитоци

# 17
  • Мнения: 1 671
" Ела моля те, да ме съпортнеш как се юзва този дивайс"


 Joy

# 18
  • Мнения: 6 993
" Ела моля те, да ме съпортнеш как се юзва този дивайс"


 Joy
Всеки ден ползвам такива Laughing
Моли, сгря ми сърцето аватарът ти.

Има един унгарец, който пише в моя блог-сайт. Учил е български и го упражнява, съответно от време на време слага едни такива думи...Последният бисер беше пешеходител. Като се замисли човек, спазена е логиката на пешеходец, човекът ползва само друга наставка Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 544
На македонски "барам" означава "Търся" , та съм чувала по телефона : Бараме ви от Македония, или
"Цецко ти се явява"- Цецко ти се обажда или
"Отиваме да си купуваме капути"- Отиваме да си купуваме балтони.
"Отиваме на заведение със Жива свирка" - отиваме на заведение със Жива музика.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Шетам на сръбски -означава разхождам се, "идемо да се пошетаме"-а на БГ -знаете какво е Laughing

# 21
  • Мнения: 589
Смея се и на всичко, което чуя или прочета на македонски.

И аз така, обаче паднах на следното съобщение на телефонен секретар:
"Кажете на еди коя си дека съм я барал"

И новия супер моден лаф:
"Ове са от друга деменция"
демек от друго измерение

# 22
  • София
  • Мнения: 426
пърдена вода' и кикиридки от македонски газирана вода и фъстъци

# 23
  • Мнения: 3 036
Сещам се за две реклами от времето  след края на ІІ световна война(по спомени на майка ми):
"Сакате ли да сте силни као вола пиите саде кока- кола"
               и
 "Които сака да се клеца без да има деца,да си кипи курубранка,курубранка -  марка Партизанка"
и това са били наистина реклами по радиото на България.

# 24
  • Мнения: 653
сръбския език ме удивлява винаги:
напърдена вода - газирана вода
Не сЕри! - Нещо като : Не се базикай!
обаче след примерите на Деси това не е нищо  Joy

# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
дОбар тек - хърватски (може би все пак сърбо-хърватски  Thinking ) - и е нещо като лека нощ или всичко добро
умрях си от смях на една история с преводачка от полски - пасажерите в таксито (поляци) започнали в един глас да викат на таксиджийката "курва, курва" малко преди да стане напечено преводачката успяла да обясни, че това е "завий, завий" - хората решили, че е пропуснала завоя към хотела  Hug
а чуждица на която не съм се смяла, а съм скърцала със зъби от яд е "реимбурсирам/реимбурсиране" - от устата на министърка на труда и социалните грижи  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 2 386
Йонопудкиванок e добър ден на унгарски, а  еге-шегедре е наздраве...
Не претендирам за точност, смешни са ми унгарските думи по произношение.


На английски ''It's raining cats and dogs ми е забавно''. Означава ''вали като из ведро''.

# 27
  • Мнения: 1 318
Понеже работя с румънци и има дни, в които пада голям смях.
Идва един ден колегата румънец, който ще ходи на някакъв коктейл след работа и ми заявява гордо "Виж какви хубави официални папучи си купих". Това ще рече обувки Crazy
"Пуй" е пиле, а пилешка супа е "суп де пуй". Зеленчукова супа пък е "чйорба де легуме"...
А шефа като пита колегата защо е на работа със "трико" и той обяснява - Аааа, аз да не съм гимнастик, защо така ми говори. А "трикоу" е просто тениска Joy
Има още много бисери при нас Hug

# 28
  • Мнения: X
на мен ми беше смешно като разбрах,че брат на арабски е "хуя" Flutter

# 29
  • Мнения: 2 631
А зъб на арабски е пенис.

Сакам да те барам здраво - търся те спешно!

Много са чуждите думи, които са ми смешни, ама ся не мога да се сетя...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт