Химичен пилинг

  • 16 812
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 776
Като чета някои мнения тук настръхвам Shocked Rolling Eyes, някои се опитват да се изказват компетентно и това е добре от една страна, защото споделят лични впечатления, а форумът е именно за това, но никой не обърна внимание на негативите на химическия пилинг, както и на най-простата истина - всяка кожа е уникална и това, че на мен ми действа добре пилинг с гликолкова киселина от 40 % не значи, че на друг няма да му я изгори и после цял живот да страда. Другият важен момент, е че такива процедури не бива да се правят в козметичен салон, а единствено и само при дерматолог. И ще ви дам пример от личен опит: започнах да ходя при една козметичка, която след няколко процедури "почистване", започна да ме агитира да си правя химичен пилинг с гликолова киселина, като ми обясни, че се прави само зимата, всеки месец по една процедура ( това ще рече 5 някъде), започвайки от най-ниската концентрация т.е. 10 % и постепенно увеличавайки, докато накрая се стигне до 80, 100 % #Crazy Sick Забележете, 100 % Naughty След като се консултирах с дерматоложката ми, тя щеще да ме  #2gunfire, каза ми, че концентрация от 100 % ще доведе до обезобразяване #Cussing out После, по телевизията, покрай "Пълна промяна" няколко от лансираните като водещи дерматолози( дали са такива, божа работа, но все пак са доктори и разбират повече от една козметичка при всички положения) също казаха, че максимално допустимата концентрация на гликолова киселина е 40,50 %. А най-големият парадокс е, че тази козметичка си прави редовно такива тежки пилинги на своите клиенти, те й плащат луди пари, тя си печели, а те се заблуждават, че им се помага Confused Да не говорим за риска от пигментни петна, кремът с висок фактор, това, че трябва да забравиш солариума. Доколко си заслужава риска, вие сами ще си прецените  bouquet Защото съвременната дерматология е измислила доста по-ефикасни средства, алтернатива на химическия пилинг, при които се постигат същите и даже по-добри резултати. Като например пилинга с бадемова киселина - много лек, не изгаря, кожата не е нужно да се маже с крем с фактор след това, пък се прави и целогодишно! Peace
Аз лично, за себе си, вече си взех поука да не експериментирам върху кожата си, защото много неща съм си причинила. Затова моят съвет е добре да си помислите, да прочетете повече инфо, да съберете повече мнения преди да се впуснете в поредната козметична авантюра за разкрасяване  bouquet Hug Peace

# 61
  • Мнения: 1 165
 kiora аз ще ходя при дерматолог за химичния пилинг. За съжаление в момента наистина не мога да се включа компетентно, защото подробностите ще уточнявам на първата процедура.

# 62
  • Мнения: 7 418
  Киора,за бадемовия пилинг от моята дерматоложка знам,че също се прави зимата....

# 63
  • Мнения: 776
  Киора,за бадемовия пилинг от моята дерматоложка знам,че също се прави зимата....

 Rolling Eyes Моята пък ми каза, че може целогодишно Thinking, ох, като в онази реклама, на кого да вярваш? Mr. Green Ти подлагала ли си се и доволна ли си от ефекта? Има ли минимизиране на финните линии? newsm78

# 64
  • Мнения: 7 418
Ти подлагала ли си се и доволна ли си от ефекта? Има ли минимизиране на финните линии? newsm78
  На бадемовия не съм се подлагала.
  За химичния,сигурно,вече си разбрала от предишните страници......
  Не знам,нещо напоследък много ме съмнява,дали има смисъл да се подлагаш на такива агресивни процедури изобщо.....Или е по-добре да ходиш на редовни почиствания ,масажи и подмладяващи маски при козметик  Thinking

# 65
  • Мнения: 420
Да не говорим за риска от пигментни петна, кремът с висок фактор, това, че трябва да забравиш солариума. Доколко си заслужава риска, вие сами ще си прецените  bouquet Защото съвременната дерматология е измислила доста по-ефикасни средства, алтернатива на химическия пилинг, при които се постигат същите и даже по-добри резултати. Като например пилинга с бадемова киселина - много лек, не изгаря, кожата не е нужно да се маже с крем с фактор след това, пък се прави и целогодишно! Peace

искам да те попитам солариума го забравяме само тази зима,или завинаги... newsm78 а щом солариума неможе,явно и почистването с ултразвук също така ли..?

# 66
  • Мнения: 776
Ти подлагала ли си се и доволна ли си от ефекта? Има ли минимизиране на финните линии? newsm78
  На бадемовия не съм се подлагала.
  За химичния,сигурно,вече си разбрала от предишните страници......
  Не знам,нещо напоследък много ме съмнява,дали има смисъл да се подлагаш на такива агресивни процедури изобщо.....Или е по-добре да ходиш на редовни почиствания ,масажи и подмладяващи маски при козметик  Thinking

И аз не знам какво е по-добре newsm78, при всички случаи редовното почистване е задължително, за съжаление не достатъчно. Нужна е по-сериозна намеса, а това е въпрос на средства! И пилингите са скъпички, но и подмладяващите процедури не са никак евтини, в един салон в София отиват към 80-100 лева на сеанс, а това, за съжаление, не всяка жена може да си позволи!!! Cry Confused

# 67
  • Мнения: 776

искам да те попитам солариума го забравяме само тази зима,или завинаги... newsm78 а щом солариума неможе,явно и почистването с ултразвук също така ли..?

За почистването с ултразвук не мога да кажа, защото не съм компетентна. Но за солариума, доколкото съм чела и съм се консултирала, по-скоро завинаги ( при редовно правене на пилинги) отколкото само за една зима!  bouquet

# 68
  • Мнения: 7 418


искам да те попитам солариума го забравяме само тази зима,или завинаги... newsm78 а щом солариума неможе,явно и почистването с ултразвук също така ли..?
      завинаги!(или ,поне, за много години)
      Източник:личен опит! Confused

# 69
  • Мнения: 17
билковия на неодерма си боли и доста, ама то си е казано "трай бабо за хубост"Simple Smile)))) смлени билки с активатор се налагат на лицето и се прави масаж 15 мин. Усещането е за шибане от коприва, но се издържа, освен това резултата е наистина добър и в продължение на месец билките действат стягащо порите, противовъпалително и пр. В кабинета на д-р Тачева ми го намазваха за около 2-3 мин  и ми взимаха 60 лв., а в Хасково си намерих една много добра козметичка, която ми го прави перфектно, като преди това ми почиства и лицето и ми взима по 25 лв....извинете, разликата сами я виждате. Хубаво е пилинга да се прави на 20 дни, ефекта наистина е добър.Simple Smile) успех на всички в борбата за хубава кожа:))

# 70
  • Мнения: 5
stella-che-bella ,моля те ,би ли ми дала координатите на тази козметичка от Хасково! Може и на лични! Благодаря ти предварително!

# 71
  • Мнения: 17
Алая 99 , писах ти на лични.Успех с пилинга:))

# 72

Общи условия

Активация на акаунт