Дните си минават,коремчето расте,а МАРТенката с трепет чака да гушне своето дете

  • 9 870
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 63
терминът ми е на 21 март.Живот и здраве ще си имаме момченце

# 31
  • Мнения: 69
Nefertity миличка, мен така ме болят, че направо ми се вика, не знам докога ще е така Sad
Били това става, когато в 6-те месеца преди болничните са ти изплащали някакви бонуси, тогава ти се повишава доходът, от който се изчислява обезщетението ... и това ще важи не само за сега, ами и за майчинството, тези 6 месеца са си базата, ако не бях в болнични - щях да взимам и по-ниско майчинство, аз си го прецених още преди да си остана вкъщи, не че това ми беше водещия фактор, но пък не е и за пренебрегване Rolling Eyes
lorisita хъм, аз утре съм на преглед в Закрила и да взема да попитам, то на осигурителната ми карта има телефон на консултанта ни .. може и там да се пробвам, но все очаквам да ми вдигне груб отегчен глас  Whistling

# 32
  • Варна
  • Мнения: 187
angels_zg страхотна си , темата е супер
и да започна с новините от днес , направо ми беше гаден ден отдавна очаквах днешният ден че имах час за консултация и като отивам за часа а аз имам час за 14 часа а се оказва че лекаря бил до 13 часа е полудях направо,а там на регистратурата - ми съжаляваме но е станало някъкво недоразумение, ох ами как е станало, а на мен ми ври и кипи , регистраторката се обади на лекаря и той и обеща в 15 часа да ме вземе в АГ отделението на болницата, прибрах се и се наревах  едно хубаво , просто не можех да повярвам че ми се случва, че съм толкова забравена ,като си бях записала в къши на голям лист да ми напомня - ***22.11. --- 14 часа консултация ---***  добре че мъжу се прибра и ме нави та отидохме,лекаря ме чакаше и пак извинения и се оказа ,че не съм аз виновната а по някъква си причина те си сменили нещо графика, е всичко мина добре ииииииии  новината е , доки каза мъжкоооооооо бебееееееееее - доколкото той вижда де !!!!!
а някой знае ли каквоозначават следните размери на бебето -
BPD 60 mm
AD 57 mm
Fem 44 mm
и каза че е около 1 кг. и съм 23 седмица и 5 дни



 stork-boy

# 33
  • Мнения: 3 621
Добре дошла на новата мама и да са ви честити сините гащи....подкрепа за момчешкия отбор
В мартенския отбор явно момичетата са повече , и аз се надявам да съм мама на момиченце ,
ама още се крием ....
Били и аз съм в болнични от 01.септември и едва вчера получих една смешна сума ....
Милички явно не съм само аз с болката в гърдите   бях започнала да си мисля че нещо не е наред , а сега ме успокоихте , каквото и да ни боли ще го изтраем , 9 месеца болки обаче после като гушнем бебчето няма да има по-щастливи от нас

# 34
  • Мнения: 308
   Момичета, относно гърдите, мойте не са пораснали много, дори не ги усещам напрегнати и не мога да кажа, че ме болят. Даже се притеснявам дали ще имам мляко. Има ли връзка между тоа колко са ти наедрели гърдите и количеството мляко.

# 35
  • Мнения: 174
Темата отново е страхотна  newsm51
Мен гърдите спряха да ме болят към 4месец ама спряха и да растат което е много жалко newsm45
Добре дошла на новата мама.

# 36
  • Мнения: 3 621
   Момичета, относно гърдите, мойте не са пораснали много, дори не ги усещам напрегнати и не мога да кажа, че ме болят. Даже се притеснявам дали ще имам мляко. Има ли връзка между тоа колко са ти наедрели гърдите и количеството мляко.

Със сигурност мога да ти кажа , че няма връзка с лактацията защото моя приятелка която почти няма никакъв бюст и нямаше никакви болки и гърдите и не се промениха изобщо през цялата бременност , та тя кърми дъщеря си до годинка и 3, 4 месеца.А също така съм чувала за момичета които са с голям бюст през бременноста , а после нямат кърма

# 37
  • Мнения: 82
mamit,BPD е диаметъра на главичката на бебо,и ако си слушала в 6 клас Laughingможеш да сметнеш обиколката й.Формулата е 2п х R. AD мисля че беше обиколката на коремчето,а другото е дължината на бедрената кост.А пък при февруарките има една формула,която може да ти сметне теглото на бебето жъз основа на тези данни.

# 38
  • Мнения: 174
Мамита започнаха ли да ви щръкват пъпчетата. #Crazy
Мойто много се измени и започна да щръква навън

# 39
  • София
  • Мнения: 211
Момичета, една от февруарките е загубила бебето си  Weary
Милата...Дано намери сили бързо да се съвземе и скоро да е пак в отчетни...Защо се случват такива неща- не е честно  smile3518  
Господ да ни пази  Praynig

# 40
  • Мнения: 135
Много жалко за февруарката Cry Cry
Моето пъпче също щръкна на вън и мие много странно, имам чуството ,че ,ще се раствори. Wink
Гърдите ми растяха всеки ден и много ме боляха но до 4 месец от тогава неса мръднали.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Съжалявам за милото февруарско майче! Дано скоро се възстанови!!!  Praynig Cry Praynig
Зори, темичката е супер, както винаги!  Hug
Добре дошла на Пепе! Лека и безпроблемна бременност!   bouquet
Славундерче, много се радвам на хубавите новини около вас с малката пораснала на грамове дама!  Hug
Къдричка и на мен все не ми остава време да отида до офиса на Дженерали... ooooh! Дано успея да открадна няколко минути тези дни...
Що се отнася до темата със списанията - хич не си купувам  Blush И за тях  нямам време - само ще събират прах в архивите  Joy
Гърдите и мен отдавна не ме болят, но имам усещането, че не са спрели да растат. Докога - направо не знам  Thinking Crazy Пъпчето ми още си е хлътнало, ама то и коремчето ми не е пораснало особено...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 187
mamit,BPD е диаметъра на главичката на бебо,и ако си слушала в 6 клас Laughingможеш да сметнеш обиколката й.Формулата е 2п х R. AD мисля че беше обиколката на коремчето,а другото е дължината на бедрената кост.А пък при февруарките има една формула,която може да ти сметне теглото на бебето жъз основа на тези данни.
Janett как да открия тази формула,която може да ми сметне теглото на бебето

благода но си намерих  http://www.shinozuka.com/US/EFW.html

# 43
  • Мнения: 48
Ужасно е това, което се е случило с февруарската мама. Дано само намери сили в себе си да го преживее  Praynig


За бюста и кърмата - аз съм чувала, че по-  големия бюст в общия случай има по - малко кърма.  Майка ми е с доста малък бюст, а с мен е кърмила и още едно момче (имам си млечен брат). От друга страна - сестра ми е с бюст като моя, по време на бременността гърдите не и пораснаха и не я боляха - никакви промени, а имаше доста кърма. Така че никога не може да си сигурна какво ще се случи.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 123
mamit,честито ти момченца!Не мога да разбера как ви ги изчисляват тези кила на вас.Моите размери от вчерашният преглед са едно към едно с твоите и ми казаха 520 гр.А все пак формулата е една. newsm78
 А според таблицата в нета , 1кг. е чак към 28-ма седмица.

Общи условия

Активация на акаунт