рязко отслабване след раждане!

  • 7 299
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Aurora
момичета, кръвната ми картина днес е много добра!

Пак влязох в твоята тема и се замислих в малко по-друга посока.
Всяко рязко отслабване или напълняване е стрес за организма. Ти в момента кърмиш, имаш малко бебе, т.е. стресът за организма ти е още по-голям.
Предполагам, че след някакво време тялото ти ще свикне с новите килограми и ще се почувства по-добре. Напълно възможно е да си отпаднала само заради свалянето на килограмите, а не заради някаква болест.
И пак ще ти кажа - има жени, които свалят много бързо по време на кърмене. Аз съм от тях и те разбирам напълно. Когато започнах да се наспивам, всичко се промени - тенът ми се върна, спря да ми се вие свят, да ми се гади.
Дай си малко време за адаптация! Не казвам да не се консултираш с лекар, само казвам да не се притесняваш излишно... и без това си имаш достатъчно работа покрай бебчето  Wink
Успех  Grinning

# 46
  • Мнения: 503
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Aurora
момичета, кръвната ми картина днес е много добра!

Напълно възможно е да си отпаднала само заради свалянето на килограмите, а не заради някаква болест.
И пак ще ти кажа - има жени, които свалят много бързо по време на кърмене. ... Когато започнах да се наспивам, всичко се промени - тенът ми се върна, спря да ми се вие свят, да ми се гади.


Aurora, и според мен, може вси4ко да е от кърмето. Но, все пак, за всеки слу4ай, може да си направиш изследванията - дори само профилакти4но, пък и ти така ще си по-спокойна.
Ина4е, дори да имаш някакви проблеми с щитовидната жлеза, не винаги те са заради Базедова болест. Базедовата болест е генети4но обусловена и е една от при4ините за хиперфункция на щитовидната жлеза. Други при4ини могат да бъдат възпаление на жлезата или автоимунно заболяване. Намерих инфо на английски (ако 4етеш на английски, тук има пове4е инфо за хиперфункцията), 4е 4есто има временни проблеми с щитовидната жлеза след раждане. Те обикновено траят няколко седмици и отшумяват от само себе си. Понякога се слу4ва, да е възпалена 4аст от жлезата, и само тази 4аст да произвежда пове4е хормони, а останалата 4аст от жлезата да функционира нормално. Понякога може да се появят проблеми и в по-ранна възраст - на майка ми проблемите запо4наха около 30-год. възраст, аз още нямам 30 год. и ве4е ги имам. Понякога промени в организма, като бременност и раждане, които са съпроводени с големи хормонални промени, отклю4ват появата на подобни хормонални проблеми. При мен още не знам, каква е при4ината, сега си 4акам изследванията, но вярвам, 4е вси4ко ще е наред.
Най-важното сега е ти да си спокойна, заради себе си и беб4о. Искрено ти пожелавам вси4ко да е наред при теб. НО дори да се окажат проблеми с щитовидната жлеза, не се притеснявай - и debelanata, и много други жени са излекувани напълно с няколко месе4но ле4ение.
Успех и пиши, какво става с теб!

# 47
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, много ви благодаря за милите думи! стнахотна опора сте ми, нещо съм доста посърнала напоследък! утре имам час при ендокринолог и ще пиша какво е станало.
много ви благодаря още веднъж!!!

# 48
  • Мнения: 1 246
Рори,стискам палци....нали знаеш.

# 49
  • Мнения: 1 613
Още един чифт палци и от мен  Wink

# 50
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Aurora
и оттук започва странното - въпреки че кърмя и се храня стабилно продължавам да свалям. бебето ми е на 4 месеца и половина, в момента тежа 53 кг. не се чувствам добре напоследък, отпаднало ми е, абе...не си тежа на мястото. днес бях на изследвания, чакам резултатите. възможно ли е да са хормони, или анемия? притеснявам се, затова реших да попитам дали е имало майки със сходен на моя проблем и как са го решили?


същото и при мен, излишните килограми се стопиха за месец - зарадвах се (естествено!) и след това продължих да отслабвам.. но аз мисля че кърменето ме стапя, направо се чувствам изсмукана  Rolling Eyes .. засега нямам решение, но се опитвам с МНОГО ядене да не падам под 50 кг, че почва да ми става много лошо и някои дни така залитам, че ще взема да се пребия, че и бебка  Imp  дано не е някоя анемия, но така или иначе сега нямам време за себе си  Rolling Eyes надявам се да отмине..

# 51
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, днес ми излезнаха резултатите на хормоните и всичко е в норма! трябва да почивам и да се храня повече и така Simple Smile благодаря на всички ви!

# 52
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Браво! Радвам се, че всичко е наред! Simple Smile  Аз ти бях писала в дира и тъкмо влизах там да видя има ли новини от теб!
Сега повечко почивка и силна храна както се казва! Simple Smile  Но хубаво е, че за собствено успокоение си си направила изследванията, сега поне знаеш, че няма нищо страшно а само маааалко си се изтощила!
Поздрави! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Aurora
момичета, днес ми излезнаха резултатите на хормоните и всичко е в норма!....
Браво и от мен!  Grinning
Опитай да почиваш повече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт