рязко отслабване след раждане!

  • 7 294
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, кръвната ми картина днес е много добра!
при това положение не знам дали да продължа да се притеснявам и да ходя на ендокринолог или да оставя нещата така?
знаете ли дали кръвната картина е достатъчно отражение и дали щеше да има отклонения, ако имаше проблем с щитовидната жлеза?

# 31
  • Мнения: 2 755
Радвам се, че кръвните ти изследвания са добре  Grinning , но какво включват те? Изследванията на щитовидната жлеза и хипофизата не влизат в пълната кръвна картина. Те се изследват допълнително. Консултирай се с лекар и ако той/тя прецени, нека ти назначи изследване на хормоните ( кои по-точно, той/тя ще каже ). Надявам се, че всичко ще е ОК .

# 32
  • Мнения: 303
Моят съвет е да си починеш пълноценно поне 1 ден! Sleeping

# 33
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз също съм от отбора на кльощавите кърмачки. Винаги съм била слаба и под 50 кг при ръст 168. Правени са ми няколко пъти изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, защото това е първото, което лекарите се опитват да изключат. Винаги всичко е било в норма. Ако искаш за твое успокоение си направи едни изследвания на хормоните. Опитай да вземеш направление от ГП-то, защото на платено са скъпички.
Изморявах се много докато гледах сина си преди 8 години, изморявам се и сега с бебка. По принцип съм много активен човек, но явно спорт не е равно на физически труд в къщи. Преди може би около месец бях ужасно изтощена и покрай пермаментната стачка на дъщеря ми сведох кърменията до 1 на ден. Сякаш ми просветна пред очите, но съм си 45 кила и скоро май няма да мръдна нагоре. По един Центрум на ден при мен прави чудеса. Сигурна съм, че изглеждаш супер на килограмите, на които си, така че гледай спокойно и ведро към лятото  Simple Smile

ПС Скоро една майка ме наплю в Клюкарника и каза да ходя да чистя на "ленинския" събитник, щото така се свалят килограми  Laughing  Laughing  Laughing

# 34
  • Мнения: 503
Цитат на: Aurora
момичета, кръвната ми картина днес е много добра!
при това положение не знам дали да продължа да се притеснявам и да ходя на ендокринолог или да оставя нещата така?
знаете ли дали кръвната картина е достатъчно отражение и дали щеше да има отклонения, ако имаше проблем с щитовидната жлеза?


Зависи, какво вкю4ва кръвната картина. Когато моята дъщеря беше на около 2 месеца, аз също запо4нах много да отслабвам, изведнъж. Запо4на да ми става лошо, да ми се вие свят, дори повръщах. Првиха ми кръвна картина и вси4ко си беше ОК, дори желязото ми, а аз по принцип съм с анемия. Моят лекар се съмняваше, 4е може да е хепатит (заради повръщането, но при теб това го няма), но, за щастие, се оказа, 4е не е това. Сега, след като пристигнахме тук, гинеколоът ми за всеки слу4ай ми пусна всякакви изследвания (тук май правят така за вси4ки емигранти, да са сигурни, 4е няма да пропуснат нещо), и сега ми откриха проблеми с щитовидната жлеза!!! А моят ли4ен лекар в БГ не се сети дори да ми изледва хормоните, още пове4е, 4е той е лекар и на майка ми, която има Базедова болест!
Затова, бих ти препоръ4ала, за всеки слу4ай, иди на ендокринолог, защото кръвната картина, която правят пове4ето БГ лекари, не вклю4ва хомонални изследвания.
Ако искаш, погледни си изследванията - вклю4ват ли : Т3, Т4, ТSН? При мен е така: Т3 са повишени, ТSН е 0.000 (хи4 го няма), а Т4 е в норма - това озна4ава вероятно хиперфункция на щитовидната жлеза (тя може да е при4инена от автоимунно заболяване,Базедова болест, възпаление на жлезата, и 4есто проявата й се провокира от раждане). Ако е ина4е: ТSН е повишен (над 0.5 май беше, дано не греша), а Т4 е понижен, тогава е хипофункция (или недостатъ4но производство на хормони, но при него се напълнява).

# 35
  • София
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Tonita
Радвам се, че кръвните ти изследвания са добре  Grinning , но какво включват те? Изследванията на щитовидната жлеза и хипофизата не влизат в пълната кръвна картина. Те се изследват допълнително. Консултирай се с лекар и ако той/тя прецени, нека ти назначи изследване на хормоните ( кои по-точно, той/тя ще каже ). Надявам се, че всичко ще е ОК .


нее, наистина не се включна изследнване на хормоните. тамън се успокоих, ама явно ще трябва да си пусна и другите изследвания Confused

# 36
  • София
  • Мнения: 3 880
Цитат на: kroha
Моят съвет е да си починеш пълноценно поне 1 ден! Sleeping


хихихи, малко трудно:) може би, когато спра да кърмя:)

# 37
  • София
  • Мнения: 3 880
bib.bib, ще си направя и тези изследвания. малко ме е страх. може би наистина кърменето ме изцежда, като се има предвид, че е по 6 пъти в денонощие...дано е това обяснението.
благодаря ти за изчерпателния отговор Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880
mama_p, наистина кръвната картина тук не включва изследване на хормоните...личната ми лекарка и през ум не й мина да ми назначава такива изследвания, а иначе 15 минути цъкаше и се чудеше на какво се дължи това сериозно отслабване. сега е убедена, че с повече почивка и хапване ще се оправя. дори каза да не пия витамини Confused а ако има хиперфункция на щитовидната жлеза  това не значи задължително, че има базедова болест, нали? уж четох в нета, обаче нещо не ми стана ясно...
благодаря ти много за отговора!

# 39
  • Мнения: 183
Бързо се оправяй мила,хубаво е някой да ти помага.Желаем ти бързо да се почувстваш бодра и изпълнена с енергия!  smile3525  

Далия 03.12.2004
Иван 06.03.1999

# 40
  • София
  • Мнения: 2 952
Аврора, а наспиваш ли се и успяваш ли да се храниш, как да го нарека ... обилно? Аз имам чувството, че физически не успявах да изям толкова, колкото трябва за мен + необходимото за млекопроизводство  Simple Smile Имаше дни, в които имах чувството, че ако не кърмя, ям, но явно не успявах да насмогна. Още не мога да преценя какво беше при мен.
Не се притеснявай за проблеми с щитовидната жлеза, те обикновено се появяват след 40-те. Аз съм правила изследванията, защото по майчина линия почти всички жени някъде около климактериума имат и такива проблеми.

# 41
  • Мнения: 7 430
Аурора....скъпа,
Надявам се след изследванията да се си почувствала по - добре. Гледай да си почиваш, когато малкия спинка...

Целувки на теб и Ники

# 42
  • София
  • Мнения: 3 880
Цитат на: iva_mar
Бързо се оправяй мила,хубаво е някой да ти помага.Желаем ти бързо да се почувстваш бодра и изпълнена с енергия!  smile3525  

Далия 03.12.2004
Иван 06.03.1999


благодаря ти, миличка!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 880
Цитат на: bib.bib
Аврора, а наспиваш ли се и успяваш ли да се храниш, как да го нарека ... обилно? Аз имам чувството, че физически не успявах да изям толкова, колкото трябва за мен + необходимото за млекопроизводство  Simple Smile Имаше дни, в които имах чувството, че ако не кърмя, ям, но явно не успявах да насмогна. Още не мога да преценя какво беше при мен.
Не се притеснявай за проблеми с щитовидната жлеза, те обикновено се появяват след 40-те. Аз съм правила изследванията, защото по майчина линия почти всички жени някъде около климактериума имат и такива проблеми.


ами, не се наспивам много-много, ама в сравнение с първите два месеца си е направо добре. има вечери в които спя по 4-5 часа непробудно, което е цяло чудо с моя лакомник, който толкова често става да суче Simple Smile
но за яденето наистина не мога да ям много. нямам апетит просто. напъвам се заради кърмата, но както казваш всичко отива за млекопроизводството и за мен явно не остава Wink

а колко струват горе-долу тези изследвания?
направо се притеснявам дето толкова ви занимавам със здравословните ми главоблъсканици...чувствам се направо хипохондичка. каквато и май съм Confused

# 44
  • София
  • Мнения: 3 880
Цитат на: DidKa
Аурора....скъпа,
Надявам се след изследванията да се си почувствала по - добре. Гледай да си почиваш, когато малкия спинка...

Целувки на теб и Ники


благодаря ти, душа! целувки и на вас!!!

Общи условия

Активация на акаунт