С тези огромни тумбачета, ще родим ЯНУАРСКИ юначета!

  • 12 668
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 641
Напрво не може да ви прочете човек..не съм влизала няколко дни и вия сте изписали 2 теми...Надявам се всички са добре Simple Smile приятна вечер и хубава неделя Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 391
tedsan, голям си шемет, много ме разсмя Grinning Heart Eyes

Aз преди се хвалих, че ще си вземем Чико 2в1, ама не се получи.
Та вече си имаме тази
Доволна съм, Грако, много лека и удобна.

А, Алекс, впиши за статистиката, ще раждам в Тутракан.

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 22:44 от Филип@

# 47
  • София
  • Мнения: 408
ДОБЪР ВЕЧЕР МАЙЧЕТА  Hug
Да побързам да се запиша в новата темичка ,че като гледам и тя почти е до половината  Wink
Радвам се ,че с малкия Стефчо всичко е добре, както и ,че вие сте добре.
Аз не мога да се отърва от гадните киселини Sick иначе като цяло съм добре.
Гледам, че вече пишете кой къде ще ражда - е аз след дъъъъъълго размишление и пресмятане на плюсове и минуси реших, че ще раждам в Токуда при д-р Диков.
Това е за сега от мен- желая ви лека вечер   bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 366
lullabyНук ми беше първото шише, бях влюбена в него - не случайно мога да ти опиша пеперудките и облачетата след повече от 4 години. Сега не знам как се дава - с Авент не си задавах този въпрос. Но тогава със сигурност знаех - бях изчела от кора до кора всички инструкции. Щом си се спряла на марката, няма да те разколебавам. Имам познати майки, които са доволни и са ползвали единствено тази марка - както за шишета, така и за залъгалки. Дано пасне на бебето - това е най-важното  Flutter

А, да - помпата. Освен в началото /за да отпуши каналите; аз така и не успях да се изцедя на ръка, така че помпата определено спаси положението още в родилния дом/, се използва и ако ти се налага да отсъстваш за няколко часа - особено в началото /примерно да вземеш акта за раждане на детето, да си занесеш втория болничен, да почерпиш колегите по повода  Laughing/ Не мисля да я спестявам - просто ще я продам втора употреба, когато стане непотребна.

Филип@ Честита ти количка! Много добре изглежда! Дано е лека, здрава, удобна и да ти служи дълго време!

# 49
  • Мнения: 1 215
Мале майкооо, пак сте изписали две теми докато се включа Mr. Green
Филипа, честита ти нова количка, със здраве да си я ползвате. Ние ще си караме със старата на Емма докато ми пристигне Стокито Grinning
Относно помпата- аз ползвах на Авент, изключително съм доволна, но тов анищо не означава, защото аз други не съм ползвала. Но а имах страшно много мляко и трябваше да се цедя, даже по- често отколкото кърмех. Във фризера имах резерви от по 2 литра кърма. Хубавото беше че ги съхранявах в едни кутии на Авент, дето после само трябваше д аим сложа приставката с биберона и си ставаше като шише.
Общо взето ползвах само шишета на Авент, пробвах и на Чико, но хич не бях доволна. Сега пак ще изполвам на Емма шишетата, че тя така или иначе мина на чаша.
И добре че си запазих стерилизатора, че сега да ме питаш какво щях да правя.

# 50
  • Мнения: 68
Здравейте мадами,
Моето мом4е като се е разу4ило...  та не мога да се вредя на компютъра да разкажа за курса по кърмене.
Честно казано беше интересно и много различно от вси4ко, което знам и съм правила преди, предвид, 4е все пак съм кърмила 6 месеца ве4е:) Курсът се водеше от специално обу4ена сестра, която е към клиниката по кърмене на болницата.
Та тя препоръ4а беб4ето да е изклю4ително и само на кърма в първите 6 месеца. Отрече категори4но да се дава вода, за6тото можела да предизвика водна интоксикация, поради малкото стомах4е на беб4ето.
Относно храненето- балансирана диета и през последния месец на бременността, и по време на кърменето. Нищо да не се ограни4ава или спира, освен ако имате някой в семейството с хранителна алергия. Напр.- аз директно я питах за моя слу4ай: мъжът ми има хранителна алергия към ягоди , шоколад, ядки и гъби, вярно много слаба, но понякога се проявява. Сестрата каза, 4е в този слу4ай, просто да не прекалявам с тези храни, но в никакъв слу4ай да не ги избягвам, за6тото по този на4ин бебето полу4ава антитела от мен. Съ6то така каза да не се прекалява с млякото и мле4ните продукти, но и да не се ограни4ават.
Кърменето, което уж е на поискване се оказа, 4е си е то4но кърмене с режим оба4е на 2 часа. Напр, ако запо4неш да кърмиш в 12 часа следващото кърмене трябва да запо4не най-късно в 14 часа. Обоснова се с малкото стомах4е на беб4ето, като с течение на времето отпадат някои кърмения, но това е в зависимост от нуждите на беб4ето ве4е и е индивидуално. През първите месеци препоръ4а 8-12 кърмения на ден вклю4ително и през нощта. Като каза, 4е ако бебето спи пове4е от 3 4аса трябва да се буди и храни.
Интересно е, 4е кисело и прясно мляко разрешават да бъдат въведени след като беб4е стане на 1 годинка.
Ако гърдите са отекли препоръ4а да се сложи компрес от: просто един нама4кан зелев лист върху гърдата като се избягва ареолата, понеже влошава миризмата на млякото.
Наблегна естествено върху как се държи беб4ето, и 4е по4вайки да пла4е озна4ава, 4е ве4е е много гладно, и е правило доста опити да привле4е вниманието на майката, та за това трябва да се следи внимателно да не си примлясква или подвиква от време на време и тн. сигнали.
Какво друго препоръ4а, което ме у4уди:
- кърменето без сутиен за кърма4ки, т.е. кожа до кожа било за предпо4итане, но все пак е хубаво да си вземем сутиен за кърма4ки. Сутиен за кърма4ки да се купи след като се роди бебето, защото сега не може да се прецени размера по време на кърмене. Сега докато имаме възможност да преценим какъв модел ни харесва и след това 4ак да го купим.
- да не се кърми с възглавница за кърмене особено в на4алото, защото затруднявала кърменето. При4ината е, 4е веднага след раждането все още сме с корем ала бременна 5-ти - 6-ти месец, и било неудобно, в смисъл трябва да се навеждаме и/или изкривяваме допълнително. По-добре без възглавница.
- кърменето в легнало положение при нощно кърмене било за предпо4итане, дори показа и как да се лежи, съответно след като приклю4и кърменето беб4ето трябва да се върне в леглото.
- нещо, което ме у4уди съ6то- за предпо4итане е да се изваряват шишетата и помпите за по 10 мин във вряла вода, пред използване на стерилизатор, защото стерилизатора в крайна сметка ги стерилизира за по кратко време.
- препоръ4а съ6то така използването на перя6ти се подложки за сутиен/гърди от тези, които предпазват от петна по дрехите. Колкото пове4е се перяли толкова по-добре абсорбирали.
- относно витамин Д, каза да говорим с педиатъра си, защото било по преценка и мнение на педиатъра, било много относително в смисъл много лекари го отри4али, понеже витамин Д се съдържа в млякото?!
- торби4ки за съхрание на кърма във фризер /хладилник- въпреки, 4е един пакет струва около  $8-10, което не е нещо особено за местния стандарт... както и да е, препоръ4а следният на4ин: първо кърмата се замразява във форма за лед, и след това когато ве4е е на куб4ета, се изсипва в стерилизиран буркан и по този на4ин съвсем нормално и безопасно се съхранява в хладилника. Каза, 4е във фризер/камера е уда4но да се съхранява от 3 до 6 месеца, като се има предвид, 4е кърмата се променя като състав и ка4ества с възрастта на бебето. В хладилник, без замразяване до 48 часа. Естествено под4ерта, 4е не е желателно да се прекалява със замразена или стара кърма, за6тото веднъж замразена си губи ка4ествата и антителата.
- нормалната продължителност на всяко кърмене е около 20 минути, което пак било относително, като за да сме сигурни, 4е беб4ето су4е да наблюдаваме да ли си движи долната 4елюст и дали преглъ6та. За на4ало да сменяме гърдите в смисъл първо едната за 10 минути, слагаме беб4ето на рамо да се оригне и после другата за 10 минути.
Аз възнамерявам да правя каквото ми кажат, нищо, 4е ве4е си имам едно изгледано кърма4е:) и то на режим, и си бях много доволна и от режима и тн, доста са напред с материала и можем само да се у4им от тях, а и за съжаление съм в неизгодна позиция  и нямам кой знае какъв избор освен да ги слушам:(
Дано съм ви била полезна:)
х х  х

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 04:31 от kokonka

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Добро утро!

МОРГИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ МНОГО УСМИХНАТА, ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА!

Коконка, страхотна си! Надявам се нямаш нищо против, но ще добавя на първа страничка линк към този твой пост с насоките за кърмене в Канада. Абсолютно припокрива това което има като инфо и в Библиотеката, но си го написала синтезирано.  Hug
Лалка, и при мен са голям проблем, направо незнам вече какво да ям и какво не  Sad
Честито за покупките на всички!
Днес ще водя Мони на куклен театър за първи път. Надявам се да й хареса  Grinning А следобед ме чака огромен куп за гладене с бебешки дрешки, ама май на порции ще гладя, че ще окапя  Grinning

Хубав и усмихнат ден на всички!

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 08:23 от Alexandra

# 52
добро утро на всички ранобудни мами.Да се похваля и аз вчера бяхме при доки каза че всичко е наред с щерката назначи изследвания обаче доста се умисли докато ни гледаше.Каза че апартамента ни е вече мн.тесен Joy и съм бетон за секциото нямало накъде вече да се обърне а и имало др.фактори аз съм джобно гадже като забременях бях 36кг. а сега+12 ама не стига мястото сега ще се гледаме с доки мн.често да нямало изненади не дай боже още не сме насрочили дата ама няма да е януари ще е м/у20-31.12 евентулно а моя мъж докато го слушаше ей такива очи Shockedопули после още 2часа #Crazyтака му играеха очите. Толкова от мен лек  ден на всички Peace

# 53
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
МОРГИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ МНОГО УСМИХНАТА, ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА!

Днес ще водя Мони на куклен театър за първи път. Надявам се да й хареса  Grinning

И аз ще водя днес баткото на театър на "Красавицата и звяра", сам си избра постановката дано му хареса  Wink

Пожелавам Ви усмихнат ден!

# 54
  • Мнения: 82
Здравейте момичета,днес черпя всички ви виртуално по случай остаряването ми с още 1 годинка Simple Smile
Честит рожден ден на Морги

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 09:25 от Angelche1

# 55
  • Мнения: 5 391
Моргиииииии, честит рожден ден!
Много здраве, леко доизносване и раждане на здраво бебче! Hug
Да си много обичана и обгрижвана!  bouquet


Честит празник и на Angelche1!  bouquet

kokonka
, много полезно!  bouquetНапълно се припокрива и с моите разбирания, благодаря ти! Hug

# 56
  • Мнения: 52
lidij.dimitrova -а честито за секциото Mr. Green  като мине ще разказваш..понеже се очертава да е към 5 януари.Успех!
Филип@-Честита ти количка да се возкате със здраве  bouquet
Морги- newsm59 Честит да ти е рожденният ден Simple Smile
Angelche1- Честит празник и на теб мила  ura

# 57
  • Мнения: 207
Морги, Ангелче1 - ЧРД - много положителни емоции и най-хубавите бебета ви желая  Hug

Лулаби - аз спрях Магнерота, но още пия Гинипрал. Не се притеснявай, питай си доки.

Коконка - много полезно   bouquet

Отивам да пусна пералня номер 1 за бебето, че още поне 5-6 ще има, а на това време, докато изсъхнат....

# 58
  • Троян
  • Мнения: 141

Честит Рожден ден на всички празнуващи и много усмивки!
Ние вчера с таткото бяхме в Пловдив и решихме да намерим тази фирма Дибо,че там си харесахме легълце,но след 1 час обикаляне си останахме само с нервите,за съжаление не бяхме взели телефона за да се обадим.Разглеждахме и други легължца,но нищо не си харесах,та останахме с пръст в устата.На всичкото отгоре бяхме с един раздрънкан бус,че карахме стока,бебчо не спря и за минутка.Затова пък на прохода Троян-Кърнаре,времето беше страхотно,топло и слънчево и спирахме да се полюбуваме на гледката.

# 59
  • Мнения: 89
Честито на рожденичките!
Интересно инфо от kokonka, само това "Като каза, 4е ако бебето спи пове4е от 3 4аса трябва да се буди и храни" ме учуди, защото поне 5 педиатъра, с които съм говорила или са чели лекции, го отричат това. И че ако спи, значи просто не е гладно. Не трябва да си гледаме часовника и на секундата като минат три часа и айде - ставай да ядеш.
@Анджи, за какво се пие този Гинипрал?

И последно да покажа легълцето и количката, на които сме се спряли и евентуално уикенда ще се сдобием с тях:

- синьото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт