С тези огромни тумбачета, ще родим ЯНУАРСКИ юначета!

  • 12 678
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
Честито на Зайка Байка Hug Днес малко ми се взе акъла, да вземат да спрат тока..лелее какъв студ стана..и веднага ми мина мисълтта..Ами ако спре тока с бебока посред зима какво ще правя newsm09 Позавивах се малко постоплих се..ама не е работа.
И моето бебче напоследък доста понатикса томбака ми...направо имам чувството че ще ми изкара вздуха.Ааа ето какво щях да ви питам-Трябва ли да си изрежем ноктите /маникюрите/ преди раждане?

# 31
  • Мнения: 1 325
ЗА МАНИКЬОРИТЕ АЗ МОИТЕ ГИ ИЗРЯЗАХ ОЩЕ ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА , ЧЕ МИ ПРЕЧАТ, АКО НЕ ИСКАШ ДА ГИ МАХАШ НАПЪЛНО МОЖЕ САМО ДА ГИ НАМАЛИШ, И ДА ГИ ОФОРМИШ.

# 32
  • Мнения: 52
Честно да си кажа...са доста големички Mr. Greenи със сигурност ще ги понамаля.Ооо побърках се днес пред този компютър само се чудя какво да ръбам #Cussing outИ корема ми расте расте та не се спира...мъжа ми вика-"Абе ти вчера като че ли беше по-слабичка!" Ядосва ме само Crossing Arms   И пия мнооого много течности ..ама то чайове ли не бяха, сокове ли не бяха, а минерална вода вече незнам колко изпивам.

# 33
  • Мнения: 1 325
НА МЕН ПЪК НИЩО ДРУГО НЕ МИ СЕ ПИЕ ОСВЕН МИН ВОДА, ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ СИ ПРАВЯ И НЯКОЙ ФРЕШ НО ПРЕДИМНО СЪМ НА ВОДИЧКА!СЕГА ЧАКАМ МИЛОТО ДА СИ ИЗПИЕ КАФЕТО И ДА ИЗЛЕЗЕМ МАЛКО, ЧЕ ДНЕС ОСВЕН ДО МАГАЗИНА НЕ СЪМ ХОДИЛА НИКЪДЕ!

# 34
  • Мнения: 52
НА МЕН ПЪК НИЩО ДРУГО НЕ МИ СЕ ПИЕ ОСВЕН МИН ВОДА, ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ СИ ПРАВЯ И НЯКОЙ ФРЕШ НО ПРЕДИМНО СЪМ НА ВОДИЧКА!СЕГА ЧАКАМ МИЛОТО ДА СИ ИЗПИЕ КАФЕТО И ДА ИЗЛЕЗЕМ МАЛКО, ЧЕ ДНЕС ОСВЕН ДО МАГАЗИНА НЕ СЪМ ХОДИЛА НИКЪДЕ!
И аз никъде не съм мърдала освен до магазина FlutterИзглежда ще вечеряме навън някъде   bouquet
И друго ..да попитам казаха ми че когато бебето се роди да махам всякакъв тип ароматизатори.
Имаме един   дали да го махна ...

# 35
  • Мнения: 980
Привет пак от нас

днес се оказа мноооого мързелив ден. Направихме си царски обяд и после поспахме пред телевизора. Милото все повече започва да придобива навиците на една бременна Crazy Crazy става му лошо, става и той да пишка нощно време с мене, спи само налявата си половина (та плода да не му притиска жлъчката  Mr. Green ), коремчето му порасна, огладнява изведнъж и мяуче като коте пред хладилника, даже и той си купи нова самобраъсначка... ама за друго място де  Mr. Green сега само дано не почне да се притеснява за "Него", че тогава я втасахме  Joy

Тедсан - какво зодия си? - отдавна се каня да те питам - нали си много спокойна Joy

Анджи, зодия теле съм Flutter. понастоящем крава Embarassed

# 36
  • София
  • Мнения: 6 185
EleoHopa понеже спомена , че ще си секцио и то с пълна упойка, та за маникюрите не знам, но ако имаш лак на ноктите на ръцете и краката май е добре да го махнеш. Особено яко е по-тъмен (в смисъл ако не е прозрачен). На мен не са ми правили проблем, но на една приятелка и се бяха скарали, защото при операция следели уж и състоянието на ноктите. Разни ивици ако се появели по тях по време на операцията, това значело нещо си.

# 37
  • Мнения: 51
За ноктите, мойте по принцип не ги обичам дълги, ще ги изрежа заради бебето, да не го одраскам, иначе друга причина няма.
Аз уж само прах, а пък изчистих цялата къща Shocked, нищо утре ще мързелуваме яко...
Сега пия едно чайче, и отивам до магазина, а на вън каква мъгла е нищо не се вижда.
Относно половинките, моят отдавна вече знае как да се храни здравословно и си държи на мляко да има сиренце, плодове, нощем също става, а аз не Wink
Само че коремчето му намалява за сметка на мойто, защото аз като съм бременна всичко се пада на него и покрай ремонта много отслабна, но пък да видите мене Embarassed
Скоро ще се снимам, вече за не знам кой път го казвам, но ще го направя вече в най-скоро време...
Блазе ви на тези, на които времето ви позволява да се разхождате, тука направо не е за излизане, даже през прозореца ме е яд да гледам...Дано скоро видим слънчице. newsm78

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте   bouquet
да се включа и аз в този съботен ден. HugДнес май на всички Ви е много мързеливо  hahaha hahaha браво ,няма лошо почивайте.А на мен днес ми беше ден за шетане .Ние от сега сме си повечко хора,така или иначе  Joy Joy

За тока ,добре че у нас е топъл апартамента все още не го отопляваме с нищо,защото Т в стаята е 20 градуса и малкия,като започне да беснее целият става вир вода.И при нас вчера спря за около половин час,надявам се зимата да не е много студена. Wink

Зайка Байка ,честито креватче  Peace

EleoHopa ,мисля че ще ти се наложи наистина да махнеш или да не използваш ароматизатора.Аз няколко месеца и парфюми не използвах,когато бях само с бебо.А ако излизах навън без него,носех парфюма в чантата и се пръсках на входа на кооперацията.Всякакви миризми могат да предизвикат алергии.

За маникюра с първото си дете се наложи да се простя с него на самото магаре,една акушерка ми беше дала нокторезачка,защото като ми го видяха и се бяха хванали за главите  hahaha hahaha От тогава си знам за него. Grinning

Аз се надявам да родя нормално без упойка.Не е страшно.Дори така се усещат по-добре контракциите с напъните.Предния път родих бебе 3,700 гр.без грам шев.Дано имам късмет и този път. И ТЯ си остана нормална,т.е върна се в предишното си състояние не се притеснявайте.


И аз много се наливам с течности,особено сега много са вървежни и билковите чайчета  Grinning После нощем през два часа до WC-то. Joy Joy

Бяхте обсъждали помпите,да ви кажа само че по мои наблюдения механичната на Авент си заслужава парите,дано само имам кърма.Досега децата си съм ги кърмила само броени дни.Дано този път бебо има повече късмет. Hug Peace



# 39
  • Мнения: 207
Тедсан - хайде сега пък крава  Joy  - недей така бе жена, нали си имаме оправдание  Wink

Елеонора - миналия път ме спукаха от подигравки в болницата - родилка и с маникюр  hahaha - пък аз по случайност на предишния ден си бях нарисувала ноктите. Казаха ми да взема мерки, да не трябва да се намесват - пък те не бяха големи по моите критерии -4-5 мм. После ги скъсих съвсем, но числя че и да ги направиш по-малки пак ще е достатъчно.
За ароматизаторите, дезодоранти, парфюми.... подкрепям напълно Клои.
А за отоплението - според мен не е зле да имаш някоя печка тип духалка в стаята, дори и да я ползваш само преди къпане.

Вие се тъпчете както чета, пък аз съм на вълна сок от грейпфрут - постоянно си правя и не ми омръзва, а покрай него и хапвам де  hahaha - ще ударя +10 кг. тия дни, пък да видим колко още ще станат до края  Embarassed

# 40
  • Мнения: 30
... пък аз съм на вълна сок от грейпфрут - постоянно си правя и не ми омръзва....

И аз нападам грейпфрутите и лимоните вкъщи  Joy . Обожавам го този сок - действа много ободряващо.
Днес за пръв път откакто съм бременна обиколих няколко магазина. Първо, избрахме креватчето и скрина. Много съм доволна - изобщо не очаквах, че ще намеря подобно комфортно легло. Хареса ми също и скринът, който освен шкаф за повиване има и вана за къпане. Освен това е размерът ми дойде точен - 130/70; нали и ние се обзаведохме с ново по-голямо легло Joy - да не останем по-назад от бебо!
Покрай леглото, харесах и количка. До днес бях твърдо убедена, че ще вземем триколката на Чико. Ноооооо, днес една количка, марка Inglesina (нищо ни ми говореше), ме грабна. Много удобна и изключително лека, което съвсем промени решението ми.
И така, днешната равносметка: легло+скрин, матрак, количка и порт-бебе.
Чувствам се толкова добре.   Сега сядам с купа пуканки пред ТВ и се отдавам на мързел!

# 41
  • Мнения: 980
Assidy, а в кой магазин хареса количката? искам да ги погледна и пипна с ръка, 4е милото все в джипове сред количките се зазяпва ooooh!

# 42
  • Мнения: 30
Assidy, а в кой магазин хареса количката? искам да ги погледна и пипна с ръка, 4е милото все в джипове сред количките се зазяпва ooooh!
Магазинът е Бебе Планет на ул. Иван Гешов, има ги и на ул. Никола Габровски в Дианабад, магазин Бебе +

# 43
  • Мнения: 89
Здравейте, мами Simple Smile
Като не влизам няколко дни, полсе ми е трудно да изчета всичко..
Радвам се за Стефчо. Дано да стигне по-бързо заветните 2200, за да се гледкате вкъщи Simple Smile
Някой беше написал за Магнерота, че е противопоказен след 35та седмица! Shocked Аз още го пия по изрична заповед на доктора. Пфу! Сега се притесних Cry
@Debi, аз пък точно на NUK съм се спряла. Сигурна ли си, че си давала биберон с правилния отвор за сока (3 размера са)
Аз се надявам и смятам да кърмя, така че няма да са ми нужни толкова шишета (ако имам кърма), но 2-3 поне трябват. Въпреки всичко ще са тази марка и то в началото каучукови, защото са по-мекички. Вярно, че се сменят по-често, но не мисля, че е проблем.

За помпата и аз съм чувала, че Avent Isis са най-добри, но по мнение на други познати мами, 80% от тях не са ползвали въобще помпи, защото бебешорите си изсмукват всичко. Не знам защо толкова ги налагат педиатрите и акушерите.. Не смятам да купувам предварително.

И последно (че постът стана много дълъг), и аз да се похваля бяхме на шопинг (по-скоро на луукинг) по борсите, харесахме креватче, количка, ваничка и не устоях на едно супер сладко спално комплектче - синьо с овце, та направихме първата покупка (дотук със суеверията Peace)
Лека вечер на всички сладки тумбачета.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
angiе мила не си ме разбрала,казах ,че още не сме започнали да отопляваме целия апартамент,защото е топъл.Но си имаме печки и дори пускам от време на време в спалнята,че там е малко по-хладничко,сигурно защото я използваме основно вечер.   bouquet
Миналата зима беше доста топла,дано и тази зима не е много студена и да става за повечко разходки навън.Когато родих малкия,беше лютата зима с -20 градуса Т.

lullaby   Помпата се използва основно в началото за да "отпуши" каналите.После като си тръгне кърмата няма нужда.Има вероятност от свръх лактация от постоянното доизцеждане.Ама за това повече в кърмаческият форум. Grinning   bouquet

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 21:30 от kloie

Общи условия

Активация на акаунт