Как да спасим едно дете от майка му

  • 16 221
  • 456
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 423
И да, има смисъл от разкритата анонимност

Нарича се конкретен случай. Изисква конкретни действия.

Смисълът се нарича конкретен случай?
Конкретният случай изисква конкретни действия?
Тоест?
Искаш нещо да кажеш, или така си пишеш?

# 406
  • Мнения: 15 703
момичета току що говорих с Чернева и тя категорично заяви, че няма да остави нещата така. чула се е с шефката на отделението /тази, която ми се накара вчера/ и тя я е отрязала съвсем любезно. дежурната лекарка категорично е отказала да говори по случая, но Чернева каза, че ще направи всичко възможно да се свърже с майката и да я убеди сама да потърси помощ от Анибус. Полицията категорично отказва да съдейства - до колкото разбрах нямат право да се намесват.
Konstans ми звънна преди малко и каза, че чернева е успяла да намери бащата на детето, но той е избягал когато я е видял. До колкото разбрах го е заснела, но тъй като е бил с още един мъж не знае точно кой от двамата е той. Ако се наложи ще отида да го разпозная /дано да успея, защото изобщо не помня физиономии, а него съм го меркала само веднаж за много малко.


нищо няма да могат да направят  Cry

Защо нищо не могат да направят Анибус. Нали толкова тръбят напред - назад че предлагат защите, жените да се обръщат към тях, пък сега нищо. Как така, значи лъжат хората и се облагодетелстват от хорското нещастие?!

не те мила, а http://www.divafoundationbg.org/

# 407
  • Мнения: 1 671
Моли Уизли, искам да разбера тогава, каква е конкретната помощ за конкретния случай. Освен, че всички видяхме лицето на жената.

Флор, Вемби е помогнала конкретно.
Благодарение на нея  ползата е, че ние - останалите, знаем за конкретния случай.

И ще изискваме конкретната намеса!
От конкретни институции.

Вярвам, че ще има още действия в полза на детето.

# 408
  • Мнения: 2 407
Браво на Вемби newsm10 smile3501
А за лицето на жената,не виждам защо да не се показва, ясно е ,че тя не е с всичкия си.

# 409
  • Мнения: 2 663
Момичета, Вемби ви е казала каквото си говорихме.Като обясних на Чернева,  Вемби как ми е описала бащата, тя ми каза, че отговаря на описанието на единия от двата, които е заснела.Били са двама охранители и са се скрили.
Чернева е говорила с директорката на Анибус и жената и е казал, че имат спешен център и трябва там да отиде майката.
Полицията не може да съдейства, докато няма престъпление, което е много зле.Един вид закона те пази след като има вече деяние ако си жив....
Сега трябва някак си да се направи контакт със Зоя, но от болницата отказват каквото и да е било съдействие.
Мислех си дали да не се направя на рода на Зоя и някак си да влезем все една на свиждане....

# 410
  • Мнения: 3 423
А за лицето на жената,не виждам защо да не се показва, ясно е ,че тя не е с всичкия си.

Нали се усети какво си написала?
Или не се усети?!

# 411
  • Мнения: 1 671
И да, има смисъл от разкритата анонимност

Нарича се конкретен случай. Изисква конкретни действия.

Смисълът се нарича конкретен случай?
Конкретният случай изисква конкретни действия?
Тоест?
Искаш нещо да кажеш, или така си пишеш?

Лиска,
не словоблудствай. Чети.
Ще помогна - не смисълът се нарича конкретен случай, а

смисълът от разкритата анонимност се нарича конкретен случай.


Лиска, предлагам да спрем овреме със споровете върху
лексикалното значение на думите. Най-малкото на
никого няма да са полезни, особено в тази тема.

Извинете за спама. Лиска е виновна  Mr. Green

# 412
  • Мнения: 2 407
А за лицето на жената,не виждам защо да не се показва, ясно е ,че тя не е с всичкия си.

Нали се усети какво си написала?
Или не се усети?!
И?

# 413
  • Мнения: 15 703
И какво, накрая ТV ли ще излезе виновна, че е реагирала на сигнал за насилие? Добре, че е била Мария Чернева да дойде, защото е можело да откажат като всички други прехвалени ТV, които са си направили оглушки. Сигурно, защото няма тежки телесни повреди или трупове. Но познайте, всички щяха да се наредят на опашка пред вратата, ако се беше проляла кръв. И един автобус експерти щяха да се изказват.
 Какво значение би имала тук анонимността, ако детето беше пострадало? И държавните органи трябва да си вършат работата! И в болницата какво са имали в устите, ушите и очите си, че не са направили нищо? Още повече, че няколко майки казаха, че са били притеснени от ситуацията. И въпросната шефка се притеснява повече за привидния имидж, отколкото да си върши работата, защото отделението и всичко ставащо и неставащо в него е нейна отговорност.
Хайде, моля! Не убивайте вестоносеца за това, че не сте доволни от новината!

Браво на всички, които са помогнали!  bouquet

миличка всички телевизии, които са били сигнализирани са звъняли на шефката на отделението. но както тя самата каза, тя е дъщеря на двама журналисти и е успяла по един или друг начин да ги отблъсне още по телефона /това са нейни думи/. само с Чернева не е успяла да се справи и за това тя е успяла да направи репортажа

Искам да попитам всички, които смятат, че не съм постъпила правилно да ми кажат как биха постъпили в моя случай.

# 414
  • Мнения: 516
Моли Уизли, искам да разбера тогава, каква е конкретната помощ за конкретния случай. Освен, че всички видяхме лицето на жената.

Флор, Вемби е помогнала конкретно.
Благодарение на нея  ползата е, че ние - останалите, знаем за конкретния случай.

И ще изискваме конкретната намеса!
От конкретни институции.

Вярвам, че ще има още действия в полза на детето.


Прости ми, но до момента аз не виждам никаква конкретна полза нито за детето, нито за майката. Спирам да пиша по темата. Прекалено сеирджийски се подхожда към проблема.

# 415
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Лиска,
не словоблудствай. Чети.
Ще помогна - не смисълът се нарича конкретен случай, а

смисълът от разкритата анонимност се нарича конкретен случай.


Лиска, предлагам да спрем овреме със споровете върху
лексикалното значение на думите. Най-малкото на
никого няма да са полезни, особено в тази тема.

Извинете за спама. Лиска е виновна  Mr. Green

За да има конкретен случай не е необходимо да се показват лицата по телевизията. Никой не спори дали е трябвало да се знае коя е жената. Не беше необходимо да се афишира личността й пред телевизията.

# 416
  • Мнения: 2 407
За да се уточня ще кажа ,че явно има психически проблем.
Може да помогне това ,че мъжът и да не смее да им посяга повече.

# 417
  • София
  • Мнения: 62 595
По тази логика не би трябвало например от Господари на ефира да ходят по офисите на разни фирми или хора, за които се твърди, че са моженици. И те би трябвало да се опират на анонимността.

Няма смисъл да се обсъжда сивата зона на морал/неморалност, допустимо/недопустимо.

# 418
  • Мнения: 2 663
Не сте прави, момичета, опитваме се по всякакъв начин да намерим доброрешение за майката и детето.Преди да се разбере какво е положението конктретно настроенията бяха против майката, но стана ясно, че просто трябва да се премахне влиянието на бащата и по това се работи.Благодаря адски много на чернева, жената не гони сензация а иска да помогне за решаване на проблема и мисли за детото
С чернева си говорихме да сплашване на мъжа да не им посяга, но дали е възможно...тя имаше идея да използваме Егида и полицията само дето последните....

# 419
  • Мнения: 1 312

Искам да попитам всички, които смятат, че не съм постъпила правилно да ми кажат как биха постъпили в моя случай.

Не се обвинявай нито за миг Naughty.
Постъпи човешки!  bouquet
По-добре да реагираш водена от надежда за промяна,отколкото да обърнеш гръб на чуждия проблем.
Иска ми се да вярвам,че поне 10% от тези,които сега се вайкат за съдбата на това дете и показват загриженост биха направили това,което направи ти.
Тогава бих повярвала в ЧОВЕКА!
Сега вярвам в теб!

Общи условия

Активация на акаунт