Как да спасим едно дете от майка му

  • 16 221
  • 456
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 070
А за лицето на жената,не виждам защо да не се показва, ясно е ,че тя не е с всичкия си.

Нали се усети какво си написала?
Или не се усети?!
едва ли,нямате милост ей.не знаете утре какви изненади ще ви поднесе живота,и дали вие няма да изглеждате луди в очите на другите.и само защото аз никога не съм повишавала тон или посягала на детето си(това е пример,правила съм го)имам ли право да съдя  майка която изтърва нервите и шляпва своето.в моите очи то ще изглежда като насилие все пак.
и въпрос към авторката на темата:
-вашата майка,освидетелстванали е от лекар,за това че сте спали в леген в банята?

# 421
  • Мнения: 1 671

За да има конкретен случай не е необходимо да се показват лицата по телевизията. Никой не спори дали е трябвало да се знае коя е жената. Не беше необходимо да се афишира личността й пред телевизията.

Гери, напротив, напълно необходимо беше!
По две причини. Първо, защото това е задължителният начин една медия да представи една истина.
Второ, това е единственият начин, по който може да се въздейства на институциите.

Ако жената беше анонимна и в гръб, нищо чудно от тези институции да кажат, че при тях не е постъпвал сигнал!
А да смеят да го кажат сега, де!

Моите поздравления за авторката на репортажа!

# 422
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
По тази логика не би трябвало например от Господари на ефира да ходят по офисите на разни фирми или хора, за които се твърди, че са моженици. И те би трябвало да се опират на анонимността.

Няма смисъл да се обсъжда сивата зона на морал/неморалност, допустимо/недопустимо.

Вие май не искате да проумеете какво имаме предвид. Защо е необходимо зрителите да знаят лицето на жената и детето. Какво ще помогне това или само ще задоволи първичното им любопитство. Тези, от които се очаква реакция знаят коя е жената.

# 423
  • Мнения: 15 703
А за лицето на жената,не виждам защо да не се показва, ясно е ,че тя не е с всичкия си.

Нали се усети какво си написала?
Или не се усети?!
едва ли,нямате милост ей.не знаете утре какви изненади ще ви поднесе живота,и дали вие няма да изглеждате луди в очите на другите.и само защото аз никога не съм повишавала тон или посягала на детето си(това е пример,правила съм го)имам ли право да съдя  майка която изтърва нервите и шляпва своето.в моите очи то ще изглежда като насилие все пак.
и въпрос към авторката на темата:
-вашата майка,освидетелстванали е от лекар,за това че сте спали в леген в банята?

мила, моята майка не е освидетелствана защото тя не е луда. просто имаше семейни проблеми, с които не смятам да занимавам никой тук. тогава така е преценила и така е направила. айде не измествайте темата, защото съм сигурна, че голяма част от пишещите в темата щяха да постъпят като мен /т.е. надявам се/

# 424
  • София
  • Мнения: 62 595
Жената не е застанала насила пред камерата. Доколкото видях и чух, тя можеше още по-пространно да обяснява проблемите си. Съдейки по поведението й, тя не е смята действията си за особено опасни за детето. Ако беше изплашена от цялата суматоха, сигурно щеше да се е скрила в стаята или да е агресивна.
Събитията са се развили буквално за часове. Показването на истинските хора ще помогне да се следи точно какво става с тях. Анонимността е най-хубавото нещо за бюрократите - за тях е по-лесно и по-добре да гледат имена и цифри, а не истински лица. Мисля, че в дългосрочен план дори на жената са й направили услуга, защото някой ще помогне конкретно на нея, а не на номер досие.

# 425
  • Мнения: 5 370
Вемби и Констанс-хич не се впечатлявайте от мрежовите опити за хвърляне на кал по вас. Неделя е, все пак, скуката почва да надделява. Може да сте подходили емоционално към проблема, но важното в случая е, че той излезе наяве. Аз ви казвам БРАВО.  bouquet

# 426
  • Мнения: 6 167
По тази логика не би трябвало например от Господари на ефира да ходят по офисите на разни фирми или хора, за които се твърди, че са моженици. И те би трябвало да се опират на анонимността.

Няма смисъл да се обсъжда сивата зона на морал/неморалност, допустимо/недопустимо.

Вие май не искате да проумеете какво имаме предвид. Защо е необходимо зрителите да знаят лицето на жената и детето. Какво ще помогне това или само ще задоволи първичното им любопитство. Тези, от които се очаква реакция знаят коя е жената.

а вие май не можете да разбререте, че вемби, констанс или който и да е тук НЕ са отговорни за това как професионални журналисти са си направили репортажа. Пиши на Чернева и питай.
ролята на вемби и констанс се изчерпва с подаването на сигнала - полиция, медии - от там нататък какво искаш по точно от тях?

# 427
  • Мнения: 1 312

и въпрос към авторката на темата:
-вашата майка,освидетелстванали е от лекар,за това че сте спали в леген в банята?

Имаше ли нужда?

# 428
  • Мнения: 1 671

Вие май не искате да проумеете какво имаме предвид. Защо е необходимо зрителите да знаят лицето на жената и детето. Какво ще помогне това или само ще задоволи първичното им любопитство. Тези, от които се очаква реакция знаят коя е жената.

Тези, от които се очаква реакция, научиха от телевизията коя е жената.

Още веднъж, моите поздравления и респект към Вемби и Констанс  bouquet

# 429
  • София
  • Мнения: 10 825
Грозно, паликарова, изключително грозно. Confused

Извини ме ако бъркам, но ти беше тази, която се съмняваше, че всичко е партенка, нали? След като излезе, че е истина пак търсиш под вола теле. Нещо лично срещу vembi ли имаш или просто си си такава?

# 430
  • Мнения: 742
В тая връзка, да попитам скептиците: колко пъти сте ставали свидетели на подобни сценки? Как сте реагирали?

Паликарова, груба си. Въпроса си към авторката на темата да беше го задала на лични, като толкова те интересува, вместо да сарказмичиш.

Показали лицето на майката. Е, и? Ще я сочат с пръст ли? Та те сигурно са я сочили с  пръст и преди това. И тия въпроси ги отправяйте към журналиста, снимал репортажа, Вемби какво общо има с това, така и не разбрах.

Аман от филантропки. То е ясно, че без опозиция не може, само че защо вместо да размахвате пръст "не трябваше това" и "защо направихте онова", се замислете колко пъти например сте чували съседа си да си бие детето? И сте решавали, че всъщност не е ваша работа, защо да си разваляте добросъседските отношения, то в крайна сметка, всеки си изтърва нервите...

Пфуу. Все се намира някой да се изживява като точката на изречението.

# 431
  • Мнения: 2 070
Грозно, паликарова, изключително грозно. Confused

Извини ме ако бъркам, но ти беше тази, която се съмняваше, че всичко е партенка, нали? След като излезе, че е истина пак търсиш под вола теле. Нещо лично срещу vembi ли имаш или просто си си такава?
нищо лично,само не разбирам как така с лека ръка съдите майка която има проблеми и се хвалите и поздравявате.по тази логика ,защо отрича проблем при нейната майка ,за мен тя е толкова луда ,колкото и майката която линчувате в момента.но нали си е нейната ,не е съвсем така Sick

# 432
  • Мнения: 1 671
Де е Реза?

# 433
  • Мнения: 822
vembi,и аз не мисля,че трябва да се самообвиняваш...Ти наистина направи това,което е нормално да се направи в подобна ситуация.Проблемът е,че явно държавата не е налице.
А когато човек се захваща да помага,винаги съществува рискът положението да се усложни,но това не означава,че трябва да сме безучастни.
Не разбрах,някоя държавна институция ангажира ли се със случая?Необходимо ли е,да се подава някъде и писмено оплакване?Не зная,дали Чернева ще успее да сплаши бащата,но би могла да попритисне държавните институции.

# 434
  • Мнения: 742
Мисля, че е време за ключ.

Общи условия

Активация на акаунт