Как да спасим едно дете от майка му

  • 16 224
  • 456
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не виждам съдене на тази майка... т.е. имаше съдене - в началото, последните 10 страници се търси начин да й се помогне.

Иска ми се да чуя ти какво смяташ, че трябва да се направи.

нищо лично,само не разбирам как така с лека ръка съдите майка която има проблеми и се хвалите и поздравявате.по тази логика ,защо отрича проблем при нейната майка ,за мен тя е толкова луда ,колкото и майката която линчувате в момента.но нали си е нейната ,не е съвсем така Sick

# 436
  • София
  • Мнения: 606
Изчетох всичко... в началото се разплаках, казах си... дано се намери решение... после гледах репортажа ... и да ви кажа ми се сви сърцето...

Поздравявам всички, които се втурнаха да помагат. Това е само пример на истинска подкрепа и загриженост. Но цялата случка се превърна наистина в сеир за много хора.

Страх ме е за майката и детето, заради бащата. Никой тук не се замисли май, че след като те се приберат вкъщи, някой ще го отнесе, защото е говорил пред медиите. Че майката е казала истината на 100 % ще бъде наказана, такъв е манталитета на тези хора. Че може да пострада и детето също...
Утре когато те се отидат вкъщи, някой ще следи случая дали те са добре и дали са пострадали от бащата? Телевизията си направи репортажа, спечели от това... но дали ще продължат или ще позабравят след седмица...

Има много въпроси, на които няма отговор. Това е защото нямаме държава. Никой не те защитава в България!

# 437
  • Мнения: 1 312
Грозно, паликарова, изключително грозно. Confused

Извини ме ако бъркам, но ти беше тази, която се съмняваше, че всичко е партенка, нали? След като излезе, че е истина пак търсиш под вола теле. Нещо лично срещу vembi ли имаш или просто си си такава?
нищо лично,само не разбирам как така с лека ръка съдите майка която има проблеми и се хвалите и поздравявате.по тази логика ,защо отрича проблем при нейната майка ,за мен тя е толкова луда ,колкото и майката която линчувате в момента.но нали си е нейната ,не е съвсем така Sick
1.Никой не съди майката,а и съчувства.

2.Проблемът в момента е как де се помогне на детето,а не да анализираме диагнозата на майката-тя е факт,който не можем да променим.

3.Хвалене и поздрави има към съпричастните,които реагираха адекватно.
Вемби не е на психотест и няма нужда да приема или отрича публично проблемите с майка си в миналото.

4.Тя е зряла жена,която явно е превъзмогнала травмата от детството си и както се вижда се опитва да промени бъдещето на едно беззащитно дете.

5.Квалификации и обиди не са нужни.Но ако ще се почувстваш по-добре-давай,тук сме едно семейство.Накрая ще плеснем и ще си простим.

# 438
  • Мнения: 1 671
Изчетох всичко... в началото се разплаках, казах си... дано се намери решение... после гледах репортажа ... и да ви кажа ми се сви сърцето...

Поздравявам всички, които се втурнаха да помагат. Това е само пример на истинска подкрепа и загриженост. Но цялата случка се превърна наистина в сеир за много хора.

Страх ме е за майката и детето, заради бащата. Никой тук не се замисли май, че след като те се приберат вкъщи, някой ще го отнесе, защото е говорил пред медиите. Че майката е казала истината на 100 % ще бъде наказана, такъв е манталитета на тези хора. Че може да пострада и детето също...
Утре когато те се отидат вкъщи, някой ще следи случая дали те са добре и дали са пострадали от бащата? Телевизията си направи репортажа, спечели от това... но дали ще продължат или ще позабравят след седмица...

Има много въпроси, на които няма отговор. Това е защото нямаме държава. Никой не те защитава в България!

Лилиан, и без репортажа майката пак щеше да се върне при същия съпруг и при същия тормоз.

Вярвам, че  сега ще се намерят хора  и институции да  променят из основи нещата.

# 439
  • София
  • Мнения: 606

Лилиан, и без репортажа майката пак щеше да се върне при същия съпруг и при същия тормоз.

Вярвам, че  сега ще се намерят хора  и институции да  променят из основи нещата.


Да, но само те са си знаели, че той ги бие. Сега знае цяла България. Бащата надали ще е много доволен. И такива хора не се променят! Няма да спре, а ще стане само по жесток. 

Дано си права и наистина да се намерях хора и институции, които да променят нещата.

# 440
  • Мнения: 2 070
Чарита ,бях първата която написа,че ще спасим детето,ако първо спасим майката от бащата.

# 441
  • Мнения: 1 671

Лилиан, и без репортажа майката пак щеше да се върне при същия съпруг и при същия тормоз.

Вярвам, че  сега ще се намерят хора  и институции да  променят из основи нещата.


Да, но само те са си знаели, че той ги бие. Сега знае цяла България. Бащата надали ще е много доволен. И такива хора не се променят! Няма да спре, а ще стане само по жесток. 

Дано си права и наистина да се намерях хора и институции, които да променят нещата.

Оооо, това направо ме изкърти. Shocked

"Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем" - другарят чичко Сталин.

Щом само те са си знаели, следователно проблемът е по-малък ли?
Или само по-малко щяха да ги бият?

Въпросът е да се промени изобщо животът на майката и детето.

# 442
  • гр.София
  • Мнения: 4 164
 Какво се хванахте за гушите?! Можем много да съчувстваме на майката,но ясно се каза-тя е психически болна,ако не пие редовно лекарства-буйства и е опасна,за себе си и детето( а не просто "леко изнервена",както често на всички ни се случва).
 Ако вие не правите разлика м/у пошляпване и малтретиране,то има институции,които точно това трябва да установят.
 И ако в Анимус жената трябва сама да поиска да отиде,то за детето би трябвало органите да се самосезират.
 Vembi- Hug!

# 443
  • София
  • Мнения: 606


Оооо, това направо ме изкърти. Shocked

"Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем" - другарят чичко Сталин.

Щом само те са си знаели, следователно проблемът е по-малък ли?
Или само по-малко щяха да ги бият?

Въпросът е да се промени изобщо животът на майката и детето.

Аз не искам да кажа, че не трябва да се прави нищо ! Ето това е сеира! Всички само говорите. Но дали утре ще има някой в тях да ги пази ...  Проблема е много по-сериозен... и не беше необходимо да дават по телевизията как майката казва, че бащата ги бие.. Това имам предвид.. Разбира се, че при случай на насилие веднага трябва да реагира... Но може да се решават нещата, а не да се правят рекламни репоражи, които ще направят нещата само по-сложни.. Това е моята гледна точка.. не искам да убеждавам някой, че е правилна...  Мога да кажа на всички тук, че ако искат да помогнат да го направят от сега натам... Нека спасят едно детенце.. дали от бащата... дали и от двамата му родителя... това има хора, които ще могат да кажат най-точно...

Не ви нападам! Напротив радвам се, че реагирахте така!

# 444
  • Мнения: 6 167


Да, но само те са си знаели, че той ги бие. Сега знае цяла България.

точно така! нека следващия изрод знае, че наблизо може да има някоя вемби или констанс да му разкажат играта!
браво на вемби, че се застъпи за детенцето!!! можеше просто да си вземе своето и да се прибере вкъщи.
вината за показаните лица не е на вемби, нито на констанс.
влез в сайта на бнт и питай там защо са ги показали! или не ти се занимава?

# 445
  • Мнения: 15 707
Грозно, паликарова, изключително грозно. Confused

Извини ме ако бъркам, но ти беше тази, която се съмняваше, че всичко е партенка, нали? След като излезе, че е истина пак търсиш под вола теле. Нещо лично срещу vembi ли имаш или просто си си такава?
нищо лично,само не разбирам как така с лека ръка съдите майка която има проблеми и се хвалите и поздравявате.по тази логика ,защо отрича проблем при нейната майка ,за мен тя е толкова луда ,колкото и майката която линчувате в момента.но нали си е нейната ,не е съвсем така Sick

мила нещо лично към мен ли имаш? обидила ли съм те с нещо? ако е така извинявай - не съм искала  Peace

п.п. много те моля да не намесваш майка ми повече. блгодаря   bouquet

# 446
  • София
  • Мнения: 10 825
Чарита ,бях първата която написа,че ще спасим детето,ако първо спасим майката от бащата.

Това са общи приказки. Всички си ги говорим.... Питам те за нещо конкретно.

Обръщам се именно към теб, защото си недоволна от действията на vembi и на konstans и си позволяваш груб език. Иначе, нищо лично.

# 447
  • Мнения: 2 663
Стига сте спорили.В момента се работи над отделянето на майката и детето то бащата и да се помогне трайно т.е.да свърши тази страна на кошмара, в която бащата малтретира четири живи същества, от които едното е детенце.Като има резултат ще пишем!

# 448
  • Мнения: 2 958
Според мен преди да се направи репортажа ,тази майка за всички беше някаква изродка,която пребива детето си.Нали висчките обаждания насам-натам бяха за да се спаси детето от майката (както и е заглавието на темата).Никой обаче не се замисли за бащата,причини,последствия и т.н Та и репортерката е отишла там и е снимала майката-изродка,защото не нея трябваше да спасява и крие,а детето.

# 449
  • София
  • Мнения: 606
точно така! нека следващия изрод знае, че наблизо може да има някоя вемби или констанс да му разкажат играта!
браво на вемби, че се застъпи за детенцето!!! можеше просто да си вземе своето и да се прибере вкъщи.
вината за показаните лица не е на вемби, нито на констанс.
влез в сайта на бнт и питай там защо са ги показали! или не ти се занимава?


Ами точно! Мисля, че Вемби и Констанс са постъпили страхотно! Всички трябва да сме като тях. Не споделям мненията на някой тук против тях!
Аз искам да кажа, че ако наистина искаме да помогнем, не трябва да спираме до тук, защото институциите няма сами да се сетят! Какво ще стане, ако утре бащата убие детето? Ние всичките ли ще сме виновни или БНТ ? И според Вас как може да помогнем на детето от тук нататък? Първата стъпка вече е направена!

Вемби искам само да ти кажа, че аз ако видя някоя майка да бие шамар на детето си, бих реагирала по същият начин! Камо ли малтретиране, тогава ще полудея!

Днес обаче гледам на цялата история като цяло, защото се случиха много нови неща... Репортаж... Изказвания...  Моят призив е : ХАЙДЕ ДА НЕ ИЗОСТАВАМЕ СЛУЧАЯ ДО КРАЙ! Тогава няма да е временният сеир в нета, а наистина ще сме помогнали на една детска душичка.

Общи условия

Активация на акаунт