До кога не се казва, че си бременна?

  • 28 931
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 758
Когато видя двете чертички на теста, казах на всички де що познавам.
И с първото, и с второто.
Живи и здрави са ми.

# 106
  • Мнения: 3 621
Всеки сам решава кога и на кои да каже , аз казах веднага когато доктора потвърди и видя сърчицето на бебето .
Всичко друго са суеверия , по тази логика , нека не се подстригваме 9 месеца и като родим да изплашем бебоците а  Joy

# 107
  • Мнения: 1 464
и ние казахме само на близките,от приятелите,ако някой познае,признавам ако не си мълча Laughing

# 108
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Казах на всички 5 мин след като разбрах. Само шефа разбра след 2 месеца Joy

# 109
  • Варна
  • Мнения: 558
Честито! Аз не съм крила. По тази логика също не трябва да купуваш нищо преди бебето да се роди или пък да се подстригваш и куп други глупости. Ти решаваш дали да вярваш на суеверия.

# 110
  • Мнения: 403
Честито и лека бременеене.Кажи, когато ти е кеф Mr. GreenАз лично след като разбрах се похвалих на всичко живо newsm44.Успех

# 111
  • Мнения: 1 919
ми докато не ти проличи или ти писне да те питат защо си надебеляла...важното е че ти си знаеш а и кажи на тези които искаш....на други може и по-късно

# 112
  • Мнения: 3 334
Аз разгласих новината точно 10 мин., след като видях резултата на теста. Мисля, че няма връзка между казването и спонтанния аборт.
Честито, радвай се и зарадвай и приятелите си с добрата новина.

постъпих по същия начин и подкрепям мнението,че между казването и спонтанния аборт няма никаква връзка.
Честито Hug

# 113
  • София
  • Мнения: 408
В третия  месец нямах познат който да не знаеше  Simple Smile

# 114
  • София
  • Мнения: 3 123
кажете си,когато вие си искате и не се ръководете от суеверия.
 При първата ми бременност казахме веднага на всички - загубих бебето в 9-та седмица.
 Втора бременност - криехме от всички(без родителите де) до последно,загубих близнаците в 20-та г.с.
 Така че,като му е писано да се роди-няма да стане нещо ,само защото сте казали на някой.

# 115
  • Мнения: 9 487
Честито!  bouquet
Лично аз, казах когато в края на 2-ия мес влезнах в болницата за задържане и просто нямаше как да крия липсата си от роднини и познати.
До тогава не казвах, защото предходната година направих спонтанен аборт и исках да си спестя разните там въпроси и обяснения на всички, ако се беше повторила ситуацията.
Реален риск има по всяко едно време...но наистина най-проблемни са първите 3мес.
Желая ти лека и безпроблемна бременост! Hug

# 116
  • Мнения: 6 443
 Други пък казват, че ако не си кажеш добрата вест, трудно ще ти проговори детето.
 
По този повод0-ние казахме сравнително късно за бебето и бабата на моя приятел като се роди малкия,който беше много кротък и почти не плачеше ми вика:"Абе това дете да не би,защото не казахте и да не иска да плаче?"в hahaha

# 117
  • някъде
  • Мнения: 4 956
казах само на близките Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 1 252
Не страдам от суеверия и казах на всички в момента, в който разбрах - дори и на шефовете си. Peace

# 119
  • Мнения: 92
Честито за хубавата новина!
Аз съм в 5г.с и съм казала само на родителите ни и на две много близки приятелки.Според мен е хубаво да се изчака рисковия период до 12 седмица.До тогава ако всичко е наред ще кажа и на колегите си(ако вече не са ме разконспирирали заради здравословния ми начин на живот и резките Laughing Cry смени на настроението ми)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт