Страховитите неща, които се случват в интернет пространството...

  • 5 510
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
Много американски сериали....много.И много супергерои се навъдиха в нашата държавица.Всеки спасява нещо.Всеки иска да се види по телевизията.
"Как да спасим едно дете от майка му"-ужас!
Кой какво казал,чул,видял през стените-пак ужас
Игарата на развален телефон може да е много опасна,а тук става въпрос за съдби човешки.
"Детето е  системно тормозено"-казал един брадат чичко,получил правото да каже това в някои от "най-добрите"  български университети.
Стига с тези евтини сензации на гърба на страдащи хора.Аман!
Кой се замисли като "спасим" това дете от майка му,какво се случва с него после...заживява щастливо в някой социален дом Crazy

# 46
  • Мнения: 227
Аз влизам по-рядко във форума и като страничен наблюдател мнението ми е-много насериозно се взимат някои хора оттук списващите се. ooooh!
Има една поговорка-сто пъти мери,един път режи.

# 47
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Видях първата тема, когато Lioness вече беше писала в нея. Естествено, чудя се къде точно е истината. И все пак, ако трябва да взема страна, склонна съм да вярвам на Lioness. За нея мога да кажа само хубави неща.
А Vembi съм запомнила само с едно грозно и съвсем неуместно нахвърляне върху една от най-тактичните потребителки на форума. Това, на пръв поглед, уж няма нищо общо със случая.
Но аз не вярвам напълно и безрезервно на човек, който така лесно... избухва. Опитвам се да го кажа възможно най-меко.  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 25 824
Решението на проблема на това семейство е Зоя да се разведе, тя самата го желае.Така ще се създаде нормална среда(до някаква степен) на Жорко!
Мария Чернева е помолила за съдействие работодателите на бащата на детето, тъй като той много държи на работата си се надява, че ако бъде предупреден, ако бъде проведен сериозен разговор с него  би могъл да спре да бие близките си.Оставаме си само с надеждата...
Надяваме се , че след като случая се следи от медиите, ще доведе до най-доброто решение за малкия Жорко и който трябва ще си свърши работата!



Е, браво! Супер! Малко й беше на въпросната Мария Чернева, че изпляска майката и детето ей-така, пред цяла България, но и продължава да рови в живота им. Добре, ще ги разведе. И после? Майката сигурно е без работа, ако има, почти съм сигурна, че скоро ще я загуби.
Скъпите работодатели ще пляснат с ръце и ще се зарадват изключително много на работещия при тях баща и ще го посъветват бащински, че не е хубаво да се бият жени и деца? Или ще го изритат веднага на улицата, за да отклонят най-малкото медийното внимание от себе си.
И после какво? С какво ще помогне това на тези объркани хора? Не им стига другото, ами да тръгнат да ровят и по кофите за смет?
Е, тогава детето със сигурност ще завърши в някой дом. Догодина ще цъкаме пак СМС-и и ще вярваме наивно, че така даряваме купичка топла супа на малкия Гошко!
Боже, наистина ли има чак такива глупачки???  Sick

# 49
  • Варна
  • Мнения: 428
За конкретния случай мога да кажа само едно - не е това начина да се бъркаш в живота на хората. Разбирам,че мотивът е да се помогне на детето, но проблемите не се решават с телевизия. Не и такива проблеми. Съжалявам ако съм критична, но това е моето мнение.

# 50
  • Мнения: 25 824
Не е въпросът толкова и че го дадоха по телевизията. Ужаси ме нещо друго - доказани престъпници ги дават с качулки на главите, крият им лицата, променят гласовете - имат права хората, спазват им ги.
В този неразследван и недоказан случай ги изтипосаха, без даже да направят опит за замажат лицето на детето поне, камо ли и на майката. И... юруш на пързалката!

# 51
  • Мнения: 4 841
Само искам да попитам, ако майката беше натокана мадама с очевидни финансови възможности и достатъчно дар-слово, дали изобщо някой щеше да си помисли да вика телевизията и социалните за това, че е ступала свръхенергичното си дете?


Ами ще ти кажа аз какво бих направила!Ако положението на жената е такова, каквото го описваш, това щеше да ме амбицира още повече, защото създавайки деца сме длъжни да им даден полагащата им се обич, разбиране, нормални взаимоотношение, а не само материални облаги.Ей такива хора аз лично не мога да понасям, да не кажа нещо по-силно!
На едно дете му е нужно да е сито, би могло да бъде и с много малко, да е облечено без значение дали за 20 или 200лв и да бъде обичано, да бъде ценено!Да се чувства сигурно!То ще бъде щастливо със своята играчка, наподобяваща конче примерно, направена от парче дърво, много повече от материално презадоволенето дете лишено от добра дума, усмивка, ласка и т.н.

Романтично и литературно си го написала.
Няма особена връзка с въпроса ми и с реалността, но пък добре звучи  Crazy
То май това е по-важно напоследък - как звучат нещата, а не какви са всъщност...
Няма да пиша повече в тази тема. Натъжава ме.
С нетърпение чакам тема за повикана телевизия и социални служби, касаещи ударен шамар на дете от финансово осигурена майка с кариера, джип, ..-найсет мобилни телефона и ... адвокат, разбира се...

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Сийке, медиите си гледат техния интерес.
Те търсят сензацията и ако никой не изисква от тях конфиденциалност - сами не предлагат, за да не застрашат зрелищността на материала си..
В редки случаи, когато са опитвали да отразят по някакъв повод примерно деца жертви на сексуално насилие и тъй като знаят, че едва ли ще открият родител, който да даде съгласие за това - предлагат сами да е заснет кадъра в гръб, или с променен глас или размазано лице .
Но това го правят като компромисен вариант и защото иначе няма да имат шанс изобщо да си направят материала / това го споделям от практиката си/.
В случая обаче нещата не стоят така. Получават сигнал, действат от позицията на изненадата и как да не се възползват от шанса да направят скандален материал?
Къде остава морала?  Какъв морал? - това е очевидно жена от социално слаба прослойка, полу неграмотна, може би и болна, а твърде вероятно безработна - идеалната жертва. Едва ли изобщо са изискали съгласие от нея да бъде заснета / нарушаване на конституционно право/. Защото вероятността да тръгне да си дири правата са нищожни. На кантар са поставени - зрелищен материал - поредна майка, която пребива дете и риска да им откаже ако запитат за съгласие. Каква ли е била преценката им и дали са попитали при наличния нищожен риск да тръгне тя да си дири правата след това ?
Може би трябва да се погледне Етичния кодекс на българските медии и дали там не се казва нещо по този въпрос.
Тук пишат и журналистки - те най-добре са запознати, нека споделят.
Всъщност това е друго измерение на темата...

# 53
  • Мнения: 6 315
Вярвам на Lioness и аз. Подкрепям додо в останалото. Интернет вече е доста опасно място. Поне според мен.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 13:09 от Margarita

# 54
  • Мнения: 1 002
Не е въпросът толкова и че го дадоха по телевизията. Ужаси ме нещо друго - доказани престъпници ги дават с качулки на главите, крият им лицата, променят гласовете - имат права хората, спазват им ги.
В този неразследван и недоказан случай ги изтипосаха, без даже да направят опит за замажат лицето на детето поне, камо ли и на майката. И... юруш на пързалката!
на престъпниците им крият лицата заради свидетелските показания , не от жал  ..

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Не е въпросът толкова и че го дадоха по телевизията. Ужаси ме нещо друго - доказани престъпници ги дават с качулки на главите, крият им лицата, променят гласовете - имат права хората, спазват им ги.
В този неразследван и недоказан случай ги изтипосаха, без даже да направят опит за замажат лицето на детето поне, камо ли и на майката. И... юруш на пързалката!
на престъпниците им крият лицата заради свидетелските показания , не от жал  ..


Заради кои свидетелски показания?

# 56
  • Мнения: 1 002
ох , додо ,  на работа съм  и нямам време за философствания точно сега ... питай някой полицай , ще ти обясни

кой каквото и да направи , съм забелязала , че винаги пристига една кака Сийка , която нищо не прави , но винаги знае как да изкритикува ...

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не разбрах какво страховито нещо се е случило ... гледах вчера по телевизията някакъв психолог каза, че жената има психически проблеми и че детето е малтретирано ....това, че някой е подал сигнал не го прави ужасник ... органите са длъжни да проверят...човека , подал сигнала,  може и да се е объркал, но те са длъжни да проверят

# 58
  • Мнения: 4 586
Когато посочвош правилния /според теб/ начин за действие, това е критика.
Когато казваш, че това не е правилния начин, и не посочваш друг вариант,
това е критикарство. Това го може всеки. Не визирам ничий постинг, пиша по принцип.

# 59
  • Мнения: X
Много съжалявам за всичко което се случва. Аз и в друга тема го споменах, без да исках я оспамих малко с възмущението си от ненужния репортаж и т.н. Дано само, да няма фатални последици за майката и детенцето. За втори път го казвам но...целенасочено е към жените като Вемби, които реагират така първосигнално...: Ако си наясно с последиците и неможеш да вземеш тази жена и детето и у вас и да им помагаш, след като останат на улицата или бъдат пребити - по-добре не се бъркай в живота им! И пак ще повторя ( както и в другата тема) - ситиацията е изключително деликатна и трябва да се подхожда деликатно а не първично. Последиците могат да бъдат много жестоки.
П.С. Някой знае ли какво се е случило от там нататък с майката и детенцето? Има ли някои мами, които живеят там и знаят нещо? Дано всичо се оправи! Милото детенце има нужда от обичта на майка си! Дано не бъде лишено от нея, защото......неисках да го казвам....неискам да обвинявам но....Вемби незнам как ще живееш с тази вина. Съвестта е най-големия съдник!

Общи условия

Активация на акаунт