Страховитите неща, които се случват в интернет пространството...

  • 5 505
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 391
Репортажът наистина остави  съмнение дали нещата са толкова трагични.
Но  у мен лично по -голямо недоверие будят думите на Лионесс.
Прекалено ангажирана е да защитава лекарите в болницата .
В първата тема  също се опита да внушава ,че едва ли не Вемби си измисля всичко.
Репортаж ,обаче ,все пак има ,има изпуснати реплики от майката ,има и становище от психолог.
А Вемби спомена и  за отношението на лекарите ,които били възмутени от нея ,тъй като се опасявали ,че заради нейното поведение  ще ги накажат.И забележете,Вемби напусна болницата с детето си.Дали една майка ,чието дете има нужда от добронамереното отношение на лекарите в болницата би  си измислила такава история.Не мисля. Тя е  смела жена и е пренебрегнала личния си комфорт,защото съвестта й така й е подсказала.
За това и толкова букети имаше,което в същност нищо не означава.
А иначе съм съгласна ,че ние гледаме от страни и няма как да възприемем случая в цялост.
За това съществуват държавните институции ,които трябва да си свършат работата.
Вемби,според мен ,е искала именно това - някой да се намеси  и да се ангажира с проблема.

# 61
  • Мнения: 377
Изводът от темата май е, че всеки трябва да си мълчи и да си гледа в собствената купичка.  Rolling Eyes
Съгласна съм, че телевизията може по-скоро да навреди, но до там се стигна след като нямаше никаква реакция от компетентните институции.
Но какво толкова, по-добре да оставим такива хора, за които е нормално да се "поступват", да си живеят живота и да възпитават деца, за които боя също ще е нещо нормално.
И моите уважения към dodo_dodo, но в темата на vembi можеше да сподели своя опит и съответно на тази база да даде съвет как е удачно да се реагира, но единственото, което аз видях беше опит да се установи дали vembi си измисля или не.  Thinking

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
какво искате да кажете, че ако видя на улицата мяйка да пребива детето си, мъжа жена си или подобно, трябва да си замълча, че кой знае каква им е ситуацията ли ? Човек трябва да сигнализира, нали така... Вярвам на Lioness, но подкрепям vembi

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
След като не ти се философства си прецизирай изказванията.

# 64
  • Мнения: 6 029
Ох, чудесно е, че полицията е сигнализирана. Но телевизията нямаше място там. НЯМАШЕ. Ако всеки подобен случай се развяваше по телевизията, 2 часа нямаше да стигнат на новините.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ако видя мъж да бие жена си ще си замълча, защото веднъж един господин  така щеше и мен да ме набие. Преди 3 години на попа видях майка шизофреничка. Говореше си жената с някаква невидима жена и дърпаше детето си, а то викаше и плачеше. Хората седяха и гледаха, аз докато разбера, че жената не е в ред вече беше дошъл един полицай и ги отведе.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
И моите уважения към dodo_dodo, но в темата на vembi можеше да сподели своя опит и съответно на тази база да даде съвет как е удачно да се реагира, но единственото, което аз видях беше опит да се установи дали vembi си измисля или не.  Thinking

Та всички се втурнаха да звънят на телевизии и полиция непосредствено след пускането на темата, без изобщо да се обсъжда трябва или не. А най-първото, мисля, беше да се установи със сигурност има ли изобщо такъв случай. Опитах това да сторя, но получих упреци.
Аз да не би да съм присъствала там, за да зная как ще процедира репортерката?
Поисках телефон на вемби, писах и моя на лична. Получих есемес от нея късно вечера след всичко.
Но добре, ако това ще обясни случая, нека и аз да съм виновна  Hug

# 67
  • Мнения: 2 961
какво искате да кажете, че ако видя на улицата мяйка да пребива детето си, мъжа жена си или подобно, трябва да си замълча, че кой знае каква им е ситуацията ли ? Човек трябва да сигнализира, нали така... Вярвам на Lioness, но подкрепям vembi

Малко си противоречиш.Уж вярваш на Lioness че това дете не е пребивано от майка си,а в същото време подкрепяш vembi за това че е сигнализирала,че детето е малтретирано от майка си.
Въпреки че за мен думата "сигнализирала" е доста пресилена.Просто vembi не допускаше че темата ще се раздуха толкова много и ще се стигне до телевизии,институции и т.н.
Между другото къде е vembi? Спомням си че тя пишеше неща от сорта "Ето сега в момента виждам как майката гушка момченцето...","Ето сега майката ходи нервно из стаята..." а Lioness казва,че от стаята на vembi не се е виждала стаята на майката.

# 68
  • Мнения: 25 728
кой каквото и да направи , съм забелязала , че винаги пристига една кака Сийка , която нищо не прави , но винаги знае как да изкритикува ...

Да, възможно е нищо да не правя (сигурна ли си?), но поне не ми тежат на съвестта обвинения над хора, които не могат да се защитят.  И като се скарам с комшийката, не я изтипосвам във форума, нито викам телевизии да я заснемат. Спя спокойно и затова, че никой не е пострадал, само защото искам да се почувствам велика или да привлека нечие внимание. Не ми пука кой какво мисли и говори по мой адрес, важното е съвестта ми да е чиста пред самата мен.
И накрая - най-мразя да ритат паднал човек. Няма нужда да се обаждам тук-там, направо си го казвам в очите на насилника. А тук тези дни доста такива нахъсани госпожи вилняха, а стига толкова!  Stop

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вярвам на Вемби, че е видяла майката да бие детето си ...може да е било веднъж, но какво от това.... вярвам, че е имала добри намерения и мисля, че е постъпила правилно .... Освен това психолога потвърди, че детето е малтретирано, а майката не съвсем наред ... Но от друга страна мисля, че Лионес също пише истината...това, което е видяла

# 70
  • Мнения: 2 961
Вярвам на Вемби, че е видяла майката да бие детето си ...може да е било веднъж, но какво от това....

Тогава можем само да се молим Вемби (с телефон в ръка) да не стане свидетел как на площадката някоя майка ошамари детето си,поради неясни за Вемби причини.

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
какво искате да кажете, че ако видя на улицата мяйка да пребива детето си, мъжа жена си или подобно, трябва да си замълча, че кой знае каква им е ситуацията ли ? Човек трябва да сигнализира, нали така... Вярвам на Lioness, но подкрепям vembi

Ако ме беше видяла как преди три години дърпам Елина за ръката по главна софийска улица, тя се ДЕРЕ от рев и ВИКА "мамо, мамо", а аз - злата гад, непоклатимо вървя напред с каменна физиономия, дали щеше да се сетиш за варианта, че тя е направила гранде представление в магазин за обувки, включващо номерата "лягане на пода и крещене ИСКАМ", "хвърляне на обувки напосоки" и тичане из магазина?

Не, нали?

Била съм в обсъжданата болница неведнъж.
Ако не друго, то поне мога да кажа, че лекарите гледат децата под лупа и се държат с родителите им, сякаш са малоумни.
Отказвам да повярвам, че някой ще блъска детето си в цимента и лекар или сестра няма да обърне внимание.

Също така искам да видя това дете, което няма синини след подобно приключение.

# 72
  • Мнения: 6 167
Ако аз видя някой да млати в стената 4годишно детенце и да му крещи и тн. ще сигнализирам веднага.
Без да ме интересува предисторията, настроенята и пр. Не би било моя работа да разплитам сложни психо-семейни и тн отношения. Нали затова има полиция , социални служби и тн. Да разберат те какъв е точно проблема и да го решат.

# 73
  • Мнения: 24 467
Прочетох само настоящата тема и видях този репортаж, макар и да си мисля, че май не е целият, много е повърхностен.
Искам да попитам тези, които са по- навътре в материята- този психолог въз основа на какво е направил изводите си, за които се упоменава тук? Преглед ли е правил и на кого?

Между другото- не "вярвам" на нищо, нито се ангажирам емоционално по случая, тъй като за мен той е неясен. Само питам, за да си сглобя нещо за себе си.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
И аз пошляпвам децата си, айде сега да не вземете да се обадите на полицията?

Общи условия

Активация на акаунт