Витилиго 2

  • 294 023
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 4 774
И аз искрено се надявам на това. Ходя при д-р Угринова в София...
но не съм чувала мнения за нея. Много е внимателна и съм доволна от отношението й, но още не мога да кажа нищо за резултата... все още не е окончателен

# 76
Здравейте на всички,погледнете това лечение във Варна и ако някой е опитвал да сподели или ако има някъква информация.......http://www.medea-bg.com/bclear.html

# 77
Какво става в този форум заспахте ли ?В варна лекуват на 100% витилиго  с това устроиство дори и временно да е  8 процедури са но до 20 % витилиго върху кожата ,поне така обясни докторката 30 лв е прегледа процедурата 20 лв можете да го премахнете минимално за една година  а може и за повече зависи от организма и кожата.. Дал съм саита има и телефони може да се обадите за повече информация....

# 78
  • Мнения: 4 651
Не спя Simple Smile, ама тъй като вече имам титла "вечния песимист" и гледам да си трая Wink. Ама сега не издържах.

Кое му е 100% - товото на това, като не е трайно. Супер подозрителна ставам като някой ми обещава как 100% ще ми излекува витилигото. То още не е ясно какво го предизвиква точно, нито как може да се спре или да се постигне обратимост, а ето че срещу 210 лв. ни обещават 100% ефект поне за една година.

А не ви ли е страх от рак на кожата като се подлагате на облъчвания? Все пак белите петна нямат най-важното, което ги предпазва - меланина. Или тези B лъчи не са опасни?

# 79
  • Мнения: 56
Аз пък имам ефект след солариум и плаж, но за съжаление съм в София. Дали има такъв уред и тук????

А знае ли се през колко време се правят процедурите.

F(x) аз доколкото имам някакъв ефект, то той е напълно постоянен - единият от тях вече от 14 години, така че бих опитала. Вярно, че никой не дава гаранция, че няма да се появят нови петна, но пък кой знае.....

# 80
  • Мнения: 4 651
Здравей radovenska. Имаш репигментация след облъчване с бета лъчи ли? Аз си спомням, че ме "грееха" с някаква лампа като дете, но не знам дали са били същите лъчи.

# 81
  • Мнения: 56
Здравей  F(x). Беше ми предписано да пия меладинин (псорален) и да се пека на слънце или както се изрази лекаря (на специални солариуми). Аз ползвах слънцето и обикновени солариуми. Реалният ефект беше от естествено слънце.

Относно трайната репигментация както писах в първия ми пост се получи след процедури с кал от блатото в Шабла и слънчеви бани
.....Така че не е съвсем безнадеждно, но трябва време, упоритост и упоритост   Simple Smile

# 82
  • Мнения: 4 651
Няма нищо безнадеждно, докато е жив човек Simple Smile

Ето какво намерих за ултравиолетовите B- лъчи


Слънчевите лъчи са енергия, която се предава чрез лъчи с различна дължина на вълните, а именно ултравиолетови лъчи (UV-лъчи), видима светлина и топлинни инфрачервени лъчи (IR-лъчи).

Ултравиолетовите лъчи се разделят на UV-A, UV-B и UV-C лъчи, които се колебаят и зависят от деня и сезона, замърсеността на въздуха, географската ширина и интензитета на отразяването (вода, сняг и др.).

 

Процесът на добиване на тен протича в най-горния слой на кожата - епидермисът. Около 5% от клетките във вашия епидермис са специални клетки, наречени меланоцити. Когато се изложат на ултравиолетова бета светлина (къси вълни), меланоцитите произвеждат меланин - пигмент, отговорен в най-голяма степен за вашия тен. Розовият меланин преминава през епидермиса и се абсорбира от другите клетки на кожата. Когато се изложи на ултравиолетова алфа светлина (дълги вълни), меланинът се окислява или потъмнява. Това потъмняване е начинът на кожата да се защити срещу твърде многото ултравиолетови лъчи.


от тук: http://sitekreator.bg/solarium/process.html

# 83
  • Мнения: 4 651
Така, че UV-B лъчите са това, което кара меланоцитите да произвеждат меланин. Според мен облъчване такова може да има ефект при току що появили се петна, когато може би меланоцитите са "живи" и просто не функционират.

Тошкович, а обясниха ли ти защо действа на хора само с 20% засегната кожа?

# 84
  • Мнения: 500
Записвам се и аз при вас.Съпруга ми е с витилиго ,в следствие на преживян стрес.От както е семеен обаче констатирахме,че петната му(около лявото око и част от челото и по лявата страна на шията) са поизчезнали.Може би наистина спокойния начин на живот му е помогнал. Peace

# 85
f(x) не съм задавал този въпрос защо до 20 % има телефони ако се интерисуваш попитай, но докторката ми гарантира сто процентово заличаване каза че може и за много дълъг период може и за по кратък трябва да се отиде на преглед ,но лошото което каза че всичко е временно ,то кое ли не е.

# 86
  • Мнения: 4 651
Ако е временно за следващите 50-60 години, аз отивам  Grinning

# 87
ами който разполага с повечко парични средства може да си го позволява всяка година,който не може ще си стои хамелеон защото определено нищо не помага и то ако помогне е временно ,аз вече пия пигменто 1 година и не съм го спрял и нямам намерение наистина обуслвя тена и не се забелязват... сега почнах и малко сок от моркови и ябълки смесен всеки ден по 250 грама да вкарам малко фосфор ,желязо и каротин ,ще включа и магданоз в сока ..

# 88
  • Мнения: 4 651
Това горе беше в кръга на майтапа Simple Smile. Ако има ефект и не е вредно, защо да не се подлагаш на облъчване всяка година. Само, че се съмнявам да е безвредно.
Понякога много ме е яд, че всичките лечения и терапии са на сляпо.. Ама като се замисля колко животозастрашаващи автоимунни заболявания има и за тях също няма лечение и ми минава малко, в смисъл че не сме изтеглили най-късата клечка все пак.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Здравейте, аз се присъединявам към вас като майка на детенце с прясно установено витилиго. Ще следя темата, защото почти нищо не зная за тази болест.

Детенцето ми е на 1 година и 7 месеца. Той се роди с белег на гръбчето, които след едно изгаряне преди 5 месеца се увеличи доста. Затова ми направи и впечатление.

В момента мажем с един крем, след 20 дни е на преглед отново.

Общи условия

Активация на акаунт