Витилиго 2

  • 294 168
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30
Много се надявах да не ми се налага да пиша тук, но знам, че за всички с този проблем е ужасно. Имам петънца на клепачите от 15 години, които скривам с грим. Цели 8 години не ми се появиха нови нито старите се уголемиха. Но преди 7 години забелязях 2 петна на крака си и изпаднах в ужас. Отидох при проф.Дурмишев / за съжаление покойник/ и той ми назначи лечение, от което петната на крака ми изчезнаха и до вчера нямах нищо. Сега пак забелязвам нещо на друго място на крака, но още  не съм сигурна, че е витилиго. Това, което ми помогна е Melaoline methosalen - 30 табл по 10 mg е опаковката. Това лекарство го няма в БГ аз си го поръчвах в Гърция. Ако се окаже, че петното на крака ми е витилиго ще започна пак с това лекарство, но ако някой през тези 7 години го е ползвал и знае нещо повече да каже.

# 91
lyra4  ... здравеи тези хапчета не съм ги чувал но са таблетки и лесно за употребяване не е като билките да виси6 на котлона всяка вечер ще ги потърся по колко на ден пиеше??????  само на краката ли изчезнаха или нямаше на други места? Simple Smile

# 92
  • Мнения: 30
lyra4  ... здравеи тези хапчета не съм ги чувал но са таблетки и лесно за употребяване не е като билките да виси6 на котлона всяка вечер ще ги потърся по колко на ден пиеше??????  само на краката ли изчезнаха или нямаше на други места? Simple Smile

На клепачите ми са от 12-13 години те си останаха, преди 7 години ми се появиха 3 петна на крака, които след това лекарство изчезнаха и до ден вчерашен нямах никакъв проблем. Сега мисля, че ми се появи едно петно на крака затова ще си намеря пак това лекарство. Но трябва да те предупредя, че кръвната ти картина, черния дроб и сърцето трябва да са наред, защото е силно. Аз го пих в комбинация с успокотелни и  Selenium - антиоксидант. Ако искаш попитай някой доктор и ако те посъветва да го пиеш ще ти кажа начина по който се прилага.

# 93
  • Мнения: 30
Ако някой е използвал коприва , магданоз и моркови нека да каже само се ядата или се мажат след някаква обработка. Също искам да попитам и за отзиви за водната леща.

# 94
  • Мнения: 4 651
Магданоз ям по цели връзки като се сетя, чувала съм, че някои пият сок. Моркови ям често на салата, прясно настъргани. Коприва готвя през сезона колкото може по- често.

Водна леща не съм виждала "на живо".

# 95
вече две седмици пия сок от моркови по 200гр на ден ,слагам и ябълки и магданоз в сокоизтисквачката,мисля два месеца да пия този сок и после почивка,в другия форум е споменато за сока от моркови и някакво нишесте .. na Pozali.com ето го адреса 
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/c809_0.html?PHPSES … 9836c0f70f488f012

# 96
  • Мнения: 918
И аз съм изяла доста магданоз, докато не прочетох, че по принцип магданозът стимулира производството на мъжки хормони Rolling Eyes

# 97
lyra4 .... кои доктор да питам тук в сливен аз мисля 4е повече знам за тази болест от тях напиши ми начина ти на прилагане на това лечение,аз вече си поръчах таблетките от Гърция ,тук наистина няма внос.

# 98
  • Мнения: 30
lyra4 .... кои доктор да питам тук в сливен аз мисля 4е повече знам за тази болест от тях напиши ми начина ти на прилагане на това лечение,аз вече си поръчах таблетките от Гърция ,тук наистина няма внос.
Ще ти кажа аз как ги пиех, но при мен е в много лека форма - През ден по 2 таблетки 2 часа преди терапията/ при мен беше излагане на слънчева светлина за 5 минути/ . Таблетките ги пиех с прясно мляко. Доколкото знам в упътването пише, че лекарствата се пият в комбинация с PUVA терапия, но на мен лекарят ми каза, че мога да я заместя със слънчева светлина - сега е подходящо време. Освен това пише, че се пие по 1 таблетка на всеки 15 кг от теглото. Сложно е, затова трябва първо да си преведеш упътването от гръцки и второ според степента на заболяването да ти се назначи дозировка. И не забравяй преди това да си направиш пълна кръвна картина и да си прегледаш черния дроб и сърцето. Не си струва да си прецакаш здравето. Както вече ти казах пиех и антидепресанти - амитриптилин, селениум -силен антиоксидант, официален вносител е Евромед, давам ти телефон в Пловдив за да питаш дали зареждат  някоя аптека в Сливен - 032262065 или 032940606. Не го бъркай със селен.Ако няма в Сливен Бургас ти е най-близо или пък си го поръчай от тях. Струва около 18 лв. Но моят съвет е да се консултираш с лекар преди да започнеш, защото не знам в каква степен и от кога са ти петната. Ако не вярваш на докторите в Сливен прескочи до София. Ако мога да помогна с още нещо питай.

# 99
Аз съм на 35 години и също имам витилиго. Някой ползвал ли е Аntivitiligo oil . Има много добри отзиви. Трудно ми е да си го набавя , тъй като в България го няма

# 100
  • Мнения: 30
Аз съм на 35 години и също имам витилиго. Някой ползвал ли е Аntivitiligo oil . Има много добри отзиви. Трудно ми е да си го набавя , тъй като в България го няма
къде си чувала и къде го има

# 101
Ето това е сайта за Антивитилиго ойл : www.antivitiligooil.com/

# 102
Сега наново разглеждам този сайт и виждам , че може да се поръча с Western Union. Чудя се дали да не взема да си го поръчам.

# 103
  • Мнения: 1 902
Имам излишни 10 опаковки Меладинин.Срока им на годност е до март 2009год.Ако някой проявява интерес моля да ми пише на лични.Купихме ги за мъжа ми той не иска да ги пие.Само за информация лекарствата за донесени от Франция.

# 104
А някой ползвал ли го е този продукт и дали наистина има някакви резултати?

Общи условия

Активация на акаунт