Аз съм залъгалка

  • 1 232
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
И моето слънце си цока по всяко време-денем,нощем-щом има нужда,защо не.Всички в къщи сме спокойни така,особено дребния. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 134
Не виждам повод за притеснение, ние също никога не сме ползвали залъгалки, и шише не ползваме, в края на краищата друго нещо си е цицата  Grinning  А пък да си призная и, че нощното кърмене ми беше оправданието да си прибера детенце да спи при нас /баба му много се опитваше да го направи "самостоятелно", а в началото и таткото не беше много навит/. Това обаче ми се вижда единствения вариант една кърмачка да се понаспива, да не говоря, че така и бебка почти не се буди нощем, а и аз съм по-спокойна като ми е подръка Simple Smile

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
нощем, когато е неспокоен му давам бибата Peace
иначе за храненето- докато го кърмх /до годинката/ си цокаше по няколко пъти на нощ Peace

# 18
  • Мнения: 2 757
Според една книга след 6я месец бебетата нямат нужда от нощно кърмене при положение, че през деня са си се хранили стабилно. Освен това има много бебета, които сами отказват нощното кърмене още първия или втория месец. Значи наистина не е жизнено важно. Според мен е въпрос на навик, огладняват по навик демек. За отказване с вода всеки е чул и работи ако бебето вече е научено да пие от шише - лично съм го пробвала. Вярно са ревове, но ако нощното кърмене е проблем за майката си заслужава. Освен това дори да спре да се храни нощем това не значи, че ще спре да се буди, което пък значи, че трябва да се приспива по друг начин дори по-труден от кърменето. Така че всеки си преценява. Самата аз съм изправена пред тази дилема, защото двата бебока си се будят на 2-3 часа да папат и това за мен е голям проблем защото на практика изобщо не мога да заспя по цяла нощ. Ако тръгна да ги отказвам обаче тогава ужасът ще е много по-голям защото ще се сцепят от рев, а така поне не реват. Пък и ако откажа нощното кърмене скоро и ще ми спре кърмата предполагам както стана предния път. Така че не мога да се начудя как да постъпя newsm78

Общи условия

Активация на акаунт