Merry Xmas and Happy New Year-United Kingdom of Great Britain and N Ireland-12th

  • 18 181
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 948
Да, време е.  Казвайте възможни дати.

За срещата: аз съм на линия, с едно или две хлапета, или без хлапета  Mr. Green Мога през уикенда; мога и през седмицата, ако ще почивате сега по празниците.

Да кажем, уикенда на 29-30 декември, или следващия - 6 и 7-ми януари?

# 61
  • Мнения: 677
Каква е практиката тук с подаръците за Коледа в училищата?
Прието ли е и ако да, какво  се подарява на учителите (в рамките на каква сума), на децата от класа?
Дъщеря ми скоро ще има рожден ден и досега сме го празнували в у-ще със пица и торта, плюс пликче с дребни подаръчета за всяко дете, но на този етап оставам с впечатление, че тук така не се прави (?).

# 62
  • София
  • Мнения: 198
Мери, Алиса, мерси за инфото за градините, всеки път се учудвам все повече и повече. Ето сега ме терзае и храната. Мойто пиле е свикнало да яде само супички, яхнийки и готвенко, как да и пращам храна от вкъщи? newsm78 Ако и поднеса кремвирш или друго нещо сухо го бута и вика "иска супа"... и със спането как ще се оправяме, незнам. Мислила съм и за тия плей групи, ама въпроса е ако тръгна на работа как маймунката ще се справи с различните условия.
Ще се радвам за всеки включил се с инфо за децата в детските градини.  bouquet

Мира, веднага погледнах в е-bay-а за такава шапка, но уви, да му се невиди, все едно е невидимка. Ако ходите за подаръци и срещнете Ривър Айлънд, ще съм много благодарна ако проверите дали случайно няма такава шапка. Praynig
Хубав ден, момичета! И БЛАГОДАРЯ!!!

# 63
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Каква е практиката тук с подаръците за Коледа в училищата?
Прието ли е и ако да, какво  се подарява на учителите (в рамките на каква сума), на децата от класа?
Дъщеря ми скоро ще има рожден ден и досега сме го празнували в у-ще със пица и торта, плюс пликче с дребни подаръчета за всяко дете, но на този етап оставам с впечатление, че тук така не се прави (?).

Училището дава подаръци на децата за Коледа последния ден. Иначе самите деца разменят картички, на учителите също само картички се дават.
За РД в училището се носи само почерпка, малки пакетчета бонбони или стафиди, или пък дребни десертчета от рода на марс и сникерс, близалки. Ако правиш парти, тогава раздаваш на малките гости индивидуални пакетчета с лакомства и дребни играчки.

# 64
  • Мнения: 6
IGNIS много ще се радвам ако наистина станем съседки , за сега не познавам други наоколо и ще ми е приятно ако има с кого да се пием кафенце Coffee  newsm44, а Пумпалка не е писала скоро дали намиха в нашите околности да разгледат,като се появи ще разберем.
С удоволствие бих дошла на срещата, тъкмо ще се запозная наведнаж с всички ви, само да се уточни датата newsm56,

# 65
  • Мнения: 2 032
Да кажем, уикенда на 29-30 декември, или следващия - 6 и 7-ми януари?

Първият-мога, вторият-не.

Мира, две девойки са.

Игнис, на обяд е готвено; макар че не точно яхнийки.

В на Калина училището има такъв хипер-активен инициативен комитет на майки (дето нямата какво друго да правят  Twisted Evil) , че дейните майки още преди месец и половина ни събраха пари за подарък на учителките. Сигурно ще се опитаме да напишем картички на децата от класа (ама да видим докъде ще е ентусиазма за писане на Калина, предполагам, че ще напише 2-3 и ще спре).

# 66
  • Мнения: 677
мери, благодаря Simple Smile за размяната на картички разбрах от съобщението на вратата сутринта. Малко озадачена останах от условието картичките да са "правилно адресирани" с двете имена на децата (ще им поставят "пощенска кутия" в училището).

алиса - аз не спадам към описаната от теб категория майки Simple Smile, интересувам се, защото не ми се ще да ми гледат децата като "бели врани", ако направят или не направят съответния подарък

# 67
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Мери, Алиса, мерси за инфото за градините, всеки път се учудвам все повече и повече. Ето сега ме терзае и храната. Мойто пиле е свикнало да яде само супички, яхнийки и готвенко, как да и пращам храна от вкъщи? newsm78 Ако и поднеса кремвирш или друго нещо сухо го бута и вика "иска супа"... и със спането как ще се оправяме, незнам. Мислила съм и за тия плей групи, ама въпроса е ако тръгна на работа как маймунката ще се справи с различните условия.
Ще се радвам за всеки включил се с инфо за децата в детските градини.  bouquet

Мира, веднага погледнах в е-bay-а за такава шапка, но уви, да му се невиди, все едно е невидимка. Ако ходите за подаръци и срещнете Ривър Айлънд, ще съм много благодарна ако проверите дали случайно няма такава шапка. Praynig
Хубав ден, момичета! И БЛАГОДАРЯ!!!



Според мен отдаваш много голямо значение на градината ,а тя не е толкова важна. Не казвам,че трябва да го запишеш в първата изпречила се,но са горе долу един тип. Ако търсиш модел БГ детска градина такава няма да намериш. За храната - хранят ги балансирано(с англииските манджи), няма баници и кифли като в БГ. В краина сметка в градината няма и да прекарва толкова време.....максимума е 5 г и то зависи от възрастта..

# 68
  • Мнения: 56
Здравейте, мами!Аз тези дни съм се отдала на мързел и главоболие и само ви чета от време на време.
Бръмки, минала седмица идвахме и много, ама много ни хареса квартала и другите около него.За утре имахме 3 огледа, но единият отпадна за съжаление.Ох, и стискам палци нещо да ни устройва и да капарираме, че нямам търпение да се мести......особено  след меко казано ужасното ми преживяване днес.Накратко ще ви се оплача от снобарите- елита на Лондон!
Ходих до Canary Wharf да се видим с една позната( на кафенце) и навръщане попаднах в пика- около 17h. И се качих в метртото да се пребирам и като ме затиснаха няколко мили костюмара... и ми стана горещо и си съблякох якето, и започнах да се изпотявам( а не ми се случва често), и черни петна пред очите, и нищо не чувах.Изпусках си якето, вдигах го и пак, и по някое време припаднах, а помислих, че умирам, а нямаше светлина в тунела.После незнам как но видях, че влака е спрял и слезнах, незнам как?!Паднах на земята, а един мил господин ме напсува на наркомака!!!Духа ме малко вятъра, незнам, направо незнам, как се прибрах,Но съм наказана от съпругът ми- забрани ми пътуванията!А никой не ми обърна внимание!Чудя се ако бях умряла, къде ли щяха да ме намерят?!
А колко много се изплаших, немога да опиша, но щом още не съм в леглото, ще държи влага за дълго.
Дано само бебчо да е наред! Praynig Ама като ми е малко кормето и не личи...то пък и да личи сигурно никой няма да се трогне.
Абе дано не ми се случва отново, че това ми е втори сериозен припадък и е много, много неприятно.
Ох, оплаках се аз, а сега да питам.Има ли мами пушачки, които да си пазаруват по-евтини безмитни цигари?Защото майка ми попушва по-малко и скоро ще и свършат, а не намирам по-сериозен сайт. Ако знаете, споделете. Братовчедка ми в USA си пазарува само по интернет,и и излизат доста по- евтино от Бг.

# 69
  • София
  • Мнения: 198
Пумпалке, много ми стана жал..., само да ти кажа да не се притесняваш, сигурно ти е паднала кръвната захар, било ти е ниско кръвното и си припаднала. Винаги носи със себе си вода и нещо сладко и като усетиш, че се изпотяваш и почва да ти става лошо, пийни една глътка и ако имаш сили хапни и от сладкото. Не се притеснявай за бебчо, за да се чувства добре - ти трябва да си много спокойна. Аз имах много тежки моменти по време на моята бременност и при едно силно безпокойство като отидох на лекар, ми казаха "всичко е наред, но заради твойто безпокойство, пулса на бебето е 160".
Така, че спокойствие, почивка и много позитивни мисли, прави нещо което ти се прави и се поглези малко.
Успех с преместването, дано стане бързо и сте доволни.


Според мен отдаваш много голямо значение на градината ,а тя не е толкова важна. Не казвам,че трябва да го запишеш в първата изпречила се,но са горе долу един тип. Ако търсиш модел БГ детска градина такава няма да намериш. За храната - хранят ги балансирано(с англииските манджи), няма баници и кифли като в БГ. В краина сметка в градината няма и да прекарва толкова време.....максимума е 5 г и то зависи от възрастта..



Може и така да е, може би много се впрягам, ама се чувствам като родилка - леко паникьосана. А колкото до времето прекарано в градината ми се струва доста, почти по цял ден, почти всеки ден.

# 70
  • Мнения: 1 959
Много съжалявам за това което ти се е случило.Надявам се сега да си по добре.Бих те посъветвала да се свържеш с акушерката си и да я помолиш да ти пусне някакви изследвания.Аз винаги си нося с мен бутилка вода за такива ситуации. Peace
По другия ти въпрос.Аз докато живеех в Германия се снабдявах с цигари от БГ автобусите.Ако знаеш къде спират пристигащите можеш да попиташ директно шофорите им.
Аз не пуша от близо вече 4 год.вече Peace.Добре че беше мъжлето да ме откаже.
Поздрави и не забравя да се обадиш на акушерката ти или на личния ти доктор и си искай сзследвания.В твоето положение не би трябвало да ти откажат.

# 71
  • Мнения: 1 363
Пумпалка, уви, това е много характерно поведение за Лондон и лондончани. Там живеят различна порода хора. Излезеш ли извън Лондон поведението на хората се променя. Дори и да ти се виждаше коремчето, пак се съмнявам поведението им да бе по различно. Не е от снобария. По принцип южняците са по студени и недружелюбни.

Много неприятно преживяване Sad Sad забравяй го по бързо Heart Eyes

ИГНИСКолкото до детската градина, детенце бързо ще се адаптира към местните условия. Не се затормозявай предварително. Ако детенце е гладно и сандвичи ще прояде. Като моя син Laughing

# 72
  • Мнения: 720
Пумпалка, уви, това е много характерно поведение за Лондон и лондончани. Там живеят различна порода хора. Излезеш ли извън Лондон поведението на хората се променя. Дори и да ти се виждаше коремчето, пак се съмнявам поведението им да бе по различно. Не е от снобария. По принцип южняците са по студени и недружелюбни.



а някой от тях са студени но и нахално безразлични...преди няколко години пак така в претъпкано метро в пиков час с малко бебе в количката се чудя на къде да отбия да не ни смачкат...малкия неспокоен реве,а до мен няква си седи на стола на който ясно е обозначено че е за майки с колички или за инвалидни к.   Ей като ми прищрака,така я наредих тази кикимора ,че взе да мига и да се извинява.Ма какво ми се извинява ако не бях и се развикала ,щяха да продължат да ми притискат бебето отвсякъде  #Crazyи тя щеше да си седи там кротко.....
но не всички са такиви ,има и супер готини лондончани  Peace

# 73
  • Мнения: 1 363
Определено има и готини хора живеещи там. Peace
Хариет, отдавна не бях чувала думата кикимора.Хе хе, майка ми много я употребява. Даже си имах една ръчно направена кукла, която беше наречена Кикимора Joy

Игнис, при нас няма Ривър Айланд, но когато отида в някой по- голям град ще се огледам за каскетчето. Много е сладурско, даже и бих го пробвала и купила за мен.

# 74
  • София
  • Мнения: 198
Определено има и готини хора живеещи там. Peace
Хариет, отдавна не бях чувала думата кикимора.Хе хе, майка ми много я употребява. Даже си имах една ръчно направена кукла, която беше наречена Кикимора Joy

Игнис, при нас няма Ривър Айланд, но когато отида в някой по- голям град ще се огледам за каскетчето. Много е сладурско, даже и бих го пробвала и купила за мен.

кикимора  Laughing

Мерси за съдействието!
И за съветите! smile3525

Общи условия

Активация на акаунт