Защо се развеждат мъжете?

  • 5 753
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 463
Ама нали уж са по силния пол,нали за нас остава по-трудната част(децата в повечето случаи остават при майката)А те неразбрани тръгват да търсят следващото рамо на което да пореват.Може би седят защото си мислят че сме им като майки,прощаваме,прощаваме.А ма аман бе,аз съм жена ти аз си имам дете на което да прощавам.Аз съм личност,не съм идеална и затова "марш оттука".

# 31
  • Мнения: 1 425
Не е луд тоя дето яде баницата ...

# 32
  • Мнения: 463
Вярно е!Знам че за повечето неща съм си виновна аз,не отричам.Повече баници не давам!Обещавам си!

# 33
  • София
  • Мнения: 4 493
onira не се заричай да закриеш завинаги благотворителното дружество, щот дори да не живеете заедно пак ще трябва да правиш компромиси към тоя "човек"  Sad

# 34
  • Мнения: 623
Току- така, не бягат от сигурното...
Какво означава сигурно?

Защото ценностната система/съзнанието/ на мъжете е по-различна от тази на жените. Пише го във всяка книга по въпроса.

Мисля си, че ценностната система е нещо, което е налага от обществото, което е съставено, както от мъже, така и от жени...
Виж това за съзнанието съм склонен съм да го приема.

Имаше един прост пример за това как мъж и жена се женят за 2-ри път. Всеки има деца от първия си брак. Лягат си вечерта и жената започва: "Как ще се разбират децата ни? Как ще се сработим за празници?" и все в този дух. Мъжът я прекъсва и пита: "От лявата или от дясната страна на леглото спиш?" Тя отговаря "От ляво" и той: "Чудесно - аз от дясно. Другото ще го наредим някак си."

В този пример въпросите, които си задава жената, ми изглеждат по-скоро, като да са без отговор, освен ако не е овладяла хвърлянето на боб или кристалната топка. Все пак става въпрос за хора, с различни характери и виждания (нищо, че са деца).
От друга страна, въпросите които задава мъжа, някак ми изглеждат прекалено опростени.
С две думи - примера нещо не ме кефи.

Това е. Мъжете са ориентирани към близки цели. Това, което им е в полезрението и съответно намирането на краткосрочни решения.

Кои са близките цели? Да хапнем, да пийнем - тези три неща или нещо друго се разглежда, като близка цел? - просто питам Simple Smile

За това и казвам, че мъж, за да поиска да се разведе трябва нещо здраво да го изкара от релсите му...

С това съм напълно съгласен...но и тук имам един въпрос.
Това означава ли, че жените се развеждат без нещо сериозно да ги е изкарало от релсите?

А с причините наистина лекичко си се поувлякла  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
dannytg, душко...
Не можеш ме разбра - Откажи се.  Peace

Никой мъж не се развежда, по причина: "Не ме разбира" или "Не ми обръща внимание"...за вас това е непонятно просто. Whistling
За нас това си е ПРИЧИНА.   

# 36
  • Мнения: 623
Добре де, отказвам се  newsm62, а можеше да се покараме... newsm62 newsm62 newsm62

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Можеше...ма тогава ти ще изкараш уикенда с майка ми  Tired Tired Tired

На мен ми трябват сили Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 623
Можеше...ма тогава ти ще изкараш уикенда с майка ми  Tired Tired Tired

На мен ми трябват сили Crossing Arms

Хм... успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт