Къде в чужбина бихте емигрирали?

  • 14 977
  • 312
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 099
Мда, ивонка наистина няма смисъл.

Жалко.


Ще почетеш, ще разбереш.. Както и аз.

# 256
  • София
  • Мнения: 4 423
Защото аз съм виждала и други моменти от живота на емигрирали женски.
Най- голямото усилие е да се качи на самолета, от там нататък гради живота си полегнала на чужда кариера, бори се да изхарчи повече пари от нечия банкова сметка и най- м ного борбата се изразява в това да смени фамилията - не че не изисква усилие де, но все пак Thinking

И каква е разликата от емигриралите женски от провинса в София ( например), за които всичко гореспоменато важи с пълна сила?
Познавам доста такива женски в София.  newsm78

Разликата е в количеството пари, които им се предлагат, както и в самочувствието.
Пример.
Нашенеца от Софийското поле примерно, знае, че взима нашенка от Уйново конаре ( пак пример), та тя не може да каже дума повече( знае, че той знае), дава й хубава кола ( на негово име), луксозен дом ( пак така), достатъчно пари ( за Пълна промяна почти винаги), и за не го пита къде е 24 часа в денонощието  - да има забавления момичето, я Мол, я да почерпи приятелка в някое луксозно капанче и да поплаче през спирала Шанел за "прекрасния" си живот...
Чужденчето обаче, си мисли, че е хванал най - красивата жена на света ( пълна лъжа е и долна инсинуация, че българката е най- хубава, просто е най - даштна ( така ли се пише newsm78))
Тя може да има много претенции, нали не знаят от кой кьол е дошла.
Та едната може да харчи определена пара, докато другата може да харчи толкова, колкото заслужава.
Искам тържествено да заявя, че не визирам никой от този форум - тук всички се борят, градят, внимават, женят се по любов ( парите са даденост, просто съпругът ги има), интелигентни са, с няколко висши ( най - често Кеймбридж).
Тук няма такива женски bowuu
Само за последно да се извиня за некомпетентното си мнение, все пак живея в България де.

# 257
Буболинче, кака, много те е яд, че не си успяла да забършеш някой богаташ. Просто лъха от всичките ти постинги,( направих си труда да прочета към 30 % от тях). Все някакви цени, борси, нещастни богати жени и свестни светици , със съпрузи таксиметрови шофьори, които са чистоплътни и печелят има -няма 600 лв, но заслужават много повече.  Joy Joy Joy Joy
Изцяло подкрепям Ксения - изключително умна жена. Не можете да я стигнете, дори да тичате срещу нея. Разбирам, че ви дразнят чуждите успехи, особено когато човек ги е постигнал сам и основателно се гордее с това. Народопсихилогия, какво да се прави. Трудно се променя.
Много още мога да напиша, ама няма смисъл.
Емигрирала съм, защото не можех повече да понясям корупцията и шуробаджанащината. Както и липсата на реална перспектива, ако не си човек на някой.
Свеки ни беше на гости преди месец и на тръгване каза, че е изключително щастлива, че сме емигрирали, въпреки, че ще ни вижда рядко.
Започнахме от нулата, мръсни работи не сме работили - учехме. Сега 2 г и половина по-късно всичко е както трябва и лятото ще си купуваме и къща. Струва 200 000-230 000. В такова нещо сме се прицелили и на месец ще трябва да плашаме около 1200-1300 долара - никакъв проблем. За 25 години. А колко свободно се диша тук идея нямате просто.

# 258
  • София
  • Мнения: 4 423
Ооооооо, римейк добре дошла Flutter
Мила, когато аз съм яла суши и съм пила Черна котка, ти си правила боб на някоя печка Раховец и си подсмърчала.
Интересна съм значи, щом си направила труда да прочетеш само 30 % от постове ми, трагедията е, че нищо не си разбрала.
Нямаше нужда от нова регистрация, но заешкото ти сърце така ти говори.... ooooh!

# 259
  • София
  • Мнения: 3 099
Започнахме от нулата, мръсни работи не сме работили - учехме. Сега 2 г и половина по-късно всичко е както трябва и лятото ще си купуваме и къща. Струва 200 000-230 000. В такова нещо сме се прицелили и на месец ще трябва да плашаме около 1200-1300 долара - никакъв проблем. За 25 години.

Ето го Стандартът - къща! Щели да си купят къща! Б Р А В О! Браво. После все приятели на барбекю ще събирате, че разходите си скачат...

Подкрепяйте се. Една друга. Важно е. Ние може да сме по-простички, но се сещаме!  Hug

# 260
  • Мнения: 3 634
Римейк, я се скрий!  Stop

# 261
  • София
  • Мнения: 62 595
чак пък да не може никой да стигне Ксения... И за какво да я стига някой, като не е ясно дори за какво става въпрос? Какво е постигнато, че да се стига? Трябват факти, а не генерализации (мале, как я написах тази тъпа чуждица).
Ако е само за емиграцията, готово! Самолети има, паспорта в джоба и може и без куфар. Въпросът е дали човек има нужда от това и каква му е ползата. Животът не е състезание, всъщност правила в живота няма. Всеки се оправя както си знае.

# 262
# 263
  • София
  • Мнения: 4 423
RadostinaHZ, какво се чудиш -не може да я стигне никой, ама никой, сто години срещу нея да тичаме пак така ще си останем - само полъха на парфюма ще й усещаме.
Защото те дишат, а ние сме на командно такова! bowuu Crazy

# 264
  • Мнения: 3 634

Не-не! Ти остани, моля!   bouquet
Онази с къщата за $ 200 000.

# 265
ОО извинете, сигурно е кофти да си купиш къща.Странно тук съм виждала доста хора да се хвалят с кухня, баня и не знам си още какво. Ама това си е за БГ. Ако си купуваш къща в чужбина е изключително лошо.
Не я познавам Ксения, но винаги ме е кефела как ви затапва. И то не с обиди, а тъничко едно такова. И да ще си ходим на барбекюта и там каквото се сетиш, ще се събираме както и досега и ще вървим напред. Също така ходим и по почивки в Куба и други страни. Пак се събираме. Сега сме планували за март месец - поне 3 семейства сме. Това също е изключително гадно и ще си попечем гъзовете с погнуса засмукали Маргатитите. Blush

Ок, ще се скрия, ама на лято в новата къща. Heart Eyes

И знаете ли, тук и купоните и развлеченията са много по-качествени, защото работещите  хора могат да си позволят нормални неща. Примерно отиваме на ресторант и всеки яде и пие каквото си иска, защото може да си го плати, а не като в Бг като искам да отида някъде с приятелка трябва да преценя дали може да си го позволи и как ще се чувства, като е с 2 лв. в джоба и пие едно кафенце цяла вечер. Това е само пример, не се хващайте за конкретната случка.

Последна редакция: вт, 01 яну 2008, 23:58 от римейк

# 266
  • Мнения: 6 167
Буболина, според мен доста бъркаш в количеството пари за тези и онези. Визирам някакви много богати хора в БГ ( аз не познавам такива жени лично и затова импровизирам). Онзи ден прегледах последната  ЕВА. Има интервю с някаква световно неизвестна дизайнерка българка. Ами извинявай Бубо, ама жената се къпе в пари и диаманти. Приятелят й се споменава на 1-2 места, подробно се описва гардероба й, аксесоарите й , марките, пътуванията и тн. Да не мислиш, че тия пари идват от продаденото от колекциите й.  Само часовникът й струва дори не се наемам да кажа колко. Подарък , разбира се. Е, ако я сравним с някоя подобна жена в чужбина , какво прави втората презряна, а първата обект на възхитителна статия в ЕВА?

# 267
  • София
  • Мнения: 3 099
Март ли каза? То тогава е без пари. Може да връхлети торнадо и обикновено български емигрантки почиват групово, щот другите си ходят в сезона!

# 268
  • Мнения: 3 634
Ок, ще се скрия, ама на лято в новата къща. Heart Eyes

Да ти е честита! По Cribs да те дават!  Joy Като ти омръзне може да си поръчаш от онези камиони дето ви пренасят гипсокартоните където трева не никне!

# 269
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Уф, ама сте я яхнали тая тема. Мислим за емиграция не заради пари, парцали  или къщи (не е проблем да си ги вадим на масата, ама с това натежава ли ни общото тегло?), а заради надеждата, че там има малко повече логика в хаоса.
Говоря си на меко така яко, че и на другите не прави впечатление, прованс съм, непрестижна професия.
Обаче господин Жванецки го е описал чудесно (превеждам в ефир, че знае ли човек  newsm78): Там, където сме ние, там е лошо, там, където сме били, там е лошо, там, където ще бъдем, там пак ще бъде лошо.
Не ми се емигрира, ай сиктир, може би е заразно (Въпреки че срещам много дами от чужбина във форума, които не са се заразили от това дебелоочие и "проглеждане")

Общи условия

Активация на акаунт