Отговори
# 135
  • в центъра
  • Мнения: 445
Вчера вечерта попаднах за пръв път на историята на Гошко по ББТ. Ужасно се разтроих. И сега, като пиша това, ми се пълнят очите със сълзи и колегите ме гледат странно... Сега забелязвам, че във форума има отдавна теми за него, но явно съм ги пропуснала. Как може да му помогнем на детето? Сумата е огромна! Днес ще преведа някакви парички, но на фона на цялата сума това е нищо... Чуствам се ужасно малка и безпомощна...

# 136
  • Мнения: 977
bimbo, аз съм сигурна, че ще се събере сумата!
 Hug

Докато има хора, загрижени за живота на дечицата ще има и кой да им помага.
За съжаление държавата само понякога и то рядко, трудно и мудно го прави...

# 137
  • Мнения: 908
Вчера вечерта попаднах за пръв път на историята на Гошко по ББТ. Ужасно се разтроих. И сега, като пиша това, ми се пълнят очите със сълзи и колегите ме гледат странно... Сега забелязвам, че във форума има отдавна теми за него, но явно съм ги пропуснала. Как може да му помогнем на детето? Сумата е огромна! Днес ще преведа някакви парички, но на фона на цялата сума това е нищо... Чуствам се ужасно малка и безпомощна...

Това не е първата, не е и последната кампания  Peace Много сме тези малки и безпомощни, но щом се съберем ставаме могъщи, не веднъж се е доказвало това  Hug Както има една поговорка "Сговорна дружина планина повдига"  Heart Eyes

# 138
  • Мнения: 977
"Набрани средства до момента:

36 010.45 BGN

770.07 Euro

120.00 USD

Необходими са още 960 000 лв."


Цитат от http://www.save-darina.org


От началото на седмицата до сега по сметката са събрани само 3 000 лв.
Знам, че всички, които четете темата, сте загрижени, но все пак си позволявам пак да я побутна.

Имаме нужда от още съмишленици за да успее каузата!

Не са малко необходимите пари и всеки, готов да помогне, може да допренесе за здравето на Гошко!

# 139
  • Мнения: 908
Гошко бил с температура от 2 дни и не пускали свиждания при него Sad Иначе все още не е изгледал всички филмчета, а и буквите щял да учи... Дано  Peace

# 140
  • Мнения: 977
MMka, аз тъкмо се чудех какво става с милото детенце...

Събирането на паричките върви с много бавни темпове...
Вярно, че са много, но все още не губя надежда, че ще се намерят добри хора да помогнат!!!

Дано Гошко да се оправи бързичко и да почва да учи буквичките! Wink

# 141
  • Мнения: 144
Ето една невероятна новина, свалена директно от www.save-darina.org:

"Специална оферта за Гошко от Бостън     
16 февруари 2008 
Вчера, 15 февруари, след редица преговори, уточнения и консултации между ангажираните по случая лекари, получихме нова оферта за Гошко от Детската болница в Бостън.

Предварителната ориентировъчна сума за неговата операция бе намалена от 726 634 на 281 322 щатски долара. Представяме ви оферта за СТЕП процедура и разходи за ендоскопия.


Това стана възможно на първо място благодарение на професор Ким – директор на Трансплантационния център към болницата, който от самото начало бе силно ангажиран и загрижен за съдбата на нашия малчуган.

Случаят на Гошко е уникален по рода си и професорът от Бостън успя да убеди администрацията да направи сериозна отстъпка в цената за българчето. От голямо значение бе и фактът, че именно професор Ким е създателят на процедурата СТЕП, която сега се прилага успешно в клиниките на Америка и Канада.

Вчера случаят на Гошко е бил гледан за пореден път и на специален лекарски съвет, който също е бил запознат със заболяването му.

Заслуга имат и много лекари, институции, болници и организации, които направиха сериозни усилия Гошко да получи възможно най-доброто лечение и лично следят развитието на случая му.

Новата оферта на Детската болница в Бостън включва процедурата СТЕП и болничния престой до 47 дни.

След приключване на болничния престой, Гошко ще трябва да остане под наблюдението на професор Ким извън болницата за няколко месеца и ще се наложи да бъде предвидена допълнителна сума за медикаменти и лекарски консултации, която не е включена в цената на операцията. Приблизителната сума за тези разходи ще бъде около $40 000. Очакваме скоро да получим и официална оферта за тези допълнителни средства.

Сега вече възможността Гошко да получи най-доброто лечение не изглежда толкова далечна и недостижима!


Родителите му незабавно ще предадат новата оферта на Център "Фонд за лечение на деца". Надяваме се, че след почти 9 месеца отлагане, най-после проблемът с финансирането на животоспасяващата операция на малкия герой ще бъде успешно решен и Гошко ще се лекува именно при хирурга, създал преди 6 години първата процедура за удължаване на тънко черво - СТЕП."

# 142
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Страхотна новина, много се надявах на това! Дано бързо да дадат парите от фонда и да замине Гошко! Много, много здраве на това борбено момче!

# 143
  • Мнения: 977
Новината наистина е много добра, но все още сумата, необходима за лечението на Гошко е много голяма, а незнам колко време ще отнеме разглеждането на новата молба от Център "Фонд за лечение на деца".

Надявам се тези, които четат тук, да са съпричастни с участта на Гошко и да можем да помогнем кой с каквото може. А ако от ЦФЛД помогнат - още по-добре!

# 144
  • Мнения: 4 534
Ето една невероятна новина, свалена директно от www.save-darina.org:

"Специална оферта за Гошко от Бостън     
Браво!  Hug Направо ми поникнаха криле! Ще ги съберем, сигурна съм.
Защо, Господи, защо американците са по-загрижени за съдбата на Гошко от собствените му лекари-сънародници?! Нямам предвид лекуващите лекари, а съдниците, дето колят и бесят в безбройните комисии, комисийки и фондове. Sad

# 145
  • Мнения: 4 195
Не е ли време дружно с хората от Сейв дари да напънем групово фонда
не е трудно изпълнимо
стига всяка от нас да отдели няколко часа и да се съберем дружно там и всички да внесем молбата, заедно с медии
така или иначе медиите сега точно този фонд нищят - ще ни подкрепят Peace

# 146
  • Мнения: 60
Не е ли време дружно с хората от Сейв дари да напънем групово фонда
не е трудно изпълнимо
стига всяка от нас да отдели няколко часа и да се съберем дружно там и всички да внесем молбата, заедно с медии
така или иначе медиите сега точно този фонд нищят - ще ни подкрепят Peace
Новата оферта вече е внесена  Wink
Журналистите също са информирани. Сега би трябвало процедурата не просто да се ускори, а направо да литне. Да видим...

# 147
  • Мнения: 4 195
от това, по - добра новина..............просто няма...... Hug

# 148
  • Мнения: 144

Журналистите също са информирани.


А тези журналисти от кои медии са?

# 149
24 часа, Нова ТВ, БНТ, ББТ, бТВ, ТВ7, Дарик, Монитор, БГ Радио и т.н.

п.п. И за да не пиша отделен пост - фондът не е проблем. Проблеми създава неговия директор, гражданина Добрев. Напъването ще е за неговото махане от там.

Общи условия

Активация на акаунт