Отговори
# 150
  • Мнения: 144
Ето още една невероятна новина, свалена отново директно от www.save-darina.org:

"Прекрасен дарителски жест!     
22 февруари 2008 
Приятели, искаме да споделим с вас голямото си вълнение! Американската фондация на господин Реймънд Тай дари за операцията на Гошко в болницата в Бостън 100 000 щатски долара! Ray Tye Medical Aid Foundation е със седалище в Бостън и помага на деца от цял свят да получат лечение в САЩ.

Дарението вече е факт и е направено лично от господин Тай, с изричното желание операцията на Гошко да бъде извършена в Детска болница Бостън.

Болницата в Бостън откри благотворителна сметка, на която българи от САЩ и Канада могат да изпращат дарения за нашия малчуган. Чековете трябва да са платими на Children’s Hospital, Boston, като в графата “memo” трябва да бъде написано: Georgi Borisov.
Чековете трябва да се изпращат на следния адрес:
Jazmin Mondesi
Pavilion 119
Children's Hospital, Boston
300 Longwood Ave.
Boston, Ma 02

След този хуманен жест, сумата, необходима за спешната операция на Гошко, вече е 181 322 долара или 269 335 лева!

В дарителската сметка на Гошко към момента има 49 300.15 лева, 1120.29 евро и 498.00 долара.

Необходими са още 217 100 лв., за да бъде извършена на момченцето ни възможно най-подходящата процедура по удължаване на тънко черво - СТЕП, от най-подготвения за нея специалист в света - проф. Хюнг Ким!

Фондацията на Рей Тай има кратичък, но мъдър девиз: „Когато спасяваш живот, спасяваш бъдещето”...
Ние ли не го знаем?

Благодарим ти, приятелю! Днес аз и ти правим чудеса!"

# 151
  • Мнения: 977
Нямам думи, с които да изразя радостта си!  Grinning

Реймънд Тай,  smile3501

Сега вече сумата за събиране от нас вече не така непосилна и се надявам бързичко да се справим.   Rolling Eyes

# 152
  • Мнения: 4 527
Ох, Господи, прекрасна новина! Дано и българите се мобилизираме по-бързичко и сумата скоро се събере!
Дръж се още мъничко, Гошко, спасението е близо!!!  Hug

# 153
  • Мнения: 60
Още нещо, което ни каза Гергана снощи (тя живее в Бостън и е основния двигател на преговорите с болницата). Цялата администрация на Children’s Hospital, Boston, както и екипът на проф. Ким, недоумяват как така държавата България толкова време не е показала никаква воля да помогне  Rolling Eyes Случаят е уникален и едва ли скоро ще има такъв в България. Според тях е логично в такъв случай да се направи всичко необходимо детето да получи най-доброто лечение. Не става дума за рутинна операция, та да се търсят по-евтини варианти. Става дума за удължаване на тънко черво, което една шепа специалисти в света могат да правят.

Гери е споделила с тях, че България иска и прави вече 5 месеца постъпки Гошко да бъде опериран във Франция. Фернанда, мениджърът за чуждестранни пациенти викнала: "Каква Франция?! Как Франция?! Френските деца с подобни сложни проблеми ги карат при нас! На разноски на френската държава! Разберете, Гошко има шанс единствено тук! Ще настоявам болницата да направи още отстъпки, но моля ви, накарайте държавата си да участва поне с някаква сума. За пръв път виждаме такава незаинтересованост, а лекуваме деца от цял свят..."

Ами, това е положението  Close

# 154
  • Мнения: 908
Те хората по света в чудо се виждат с нас. Недоумявам защо още не са ни били шута от ЕС след като държавата не се грижи по никакъв начин за децата си. Какво очакваме? Все някой друг да ни гледа ли...
Гери толкова много направи.  САЩ толкова жестове прави към някакво непознато дете от една безизвестна държава. Но дете, което е уникално, за съжаление с болестта си. Но все пак е уникално и това навън се цени. После се смеем на американците, че не знаят къде е България. Ми... с какво добро сме се прославили, че трябва да я знаят? По-добре така, че иначе ще ме е срам да си покажа носа извън Родината.

# 155
  • Мнения: 4 195
и още нещо важно е писала Гери, пред която се прекланям
Бостънската болница щЕ СВАЛИ ОщЕ ОТ ЦЕНАТА, НО САМО И ЕДИНСТВЕННО АКО ВИДИ ЗАГРИЖЕНОСТ ОТ СТРАНА НА ДЪРЖАВАТА НИ....

# 156
  • Мнения: 4 527
Лелеее, Рибке, за пореден път ме потресе! Момичета, в Бургас съм, обаче хайде да се вдигнем, да направим нещо!!! Всички Тв, които досега се ангажираха със случая, ще скокнат да помогнат, сигурна съм! Дайде да го натиснем тоя Добрев, да му се не види!
До Президента има ли някой идея как се стига? Имам предвид, как се депозира официално писмо?
Бясна съм, бясна! Close

# 157
  • Мнения: 908
Пишеш, занасяш в президентството,  дават ти входящ номер и се надяваш президентът да го прочете.

# 158
  • Мнения: 60
Лелеее, Рибке, за пореден път ме потресе! Момичета, в Бургас съм, обаче хайде да се вдигнем, да направим нещо!!! Всички Тв, които досега се ангажираха със случая, ще скокнат да помогнат, сигурна съм! Дайде да го натиснем тоя Добрев, да му се не види!
До Президента има ли някой идея как се стига? Имам предвид, как се депозира официално писмо?
Бясна съм, бясна! Close
Президентът е наясно - има едно-две писъмца, които сме му пращали за случая на Гошко  Grinning

По-скоро е време БГ Коледата да направи това, което обеща и което беше публикувано във в-к "24 часа" на Коледа - в материала пишеше, че Георги Борисов също ще бъде подпомогнат. Имаме статията сканирана и качена на сайта.
Оттогава обаче няма никакво потвърждение, че това ще се случи. В понеделник Христина ще звъни да ги подсети.

В четвъртък има Обществен съвет. Нека изчакаме да видим какво ще стане тогава.

# 159
Лелеее, Рибке, за пореден път ме потресе! Момичета, в Бургас съм, обаче хайде да се вдигнем, да направим нещо!!! Всички Тв, които досега се ангажираха със случая, ще скокнат да помогнат, сигурна съм! Дайде да го натиснем тоя Добрев, да му се не види!
До Президента има ли някой идея как се стига? Имам предвид, как се депозира официално писмо?
Бясна съм, бясна! Close

Лесно - http://vbox7.com/play:258c71bf

http://www.youtube.com/watch?v=04lj075YgzE


Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 23:29 от Макарена

# 160
  • София
  • Мнения: 309
И аз като всички тук съм изумена от огромната цифра и възмутена от държавата ни!Все пак става въпрос за едно детенце-в България няма друг такъв случай!Това са пари за два депутатски мерцедеса,мам.. му!
 #Cussing out
Сега прочетох,че сумата е намалена.Дано скоро детенце бъде оперирано успешно! Praynig

# 161
  • Мнения: 908
И аз като всички тук съм изумена от огромната цифра и възмутена от държавата ни!Все пак става въпрос за едно детенце-в България няма друг такъв случай!Това са пари за два депутатски мерцедеса,мам.. му!
 #Cussing out
Сега прочетох,че сумата е намалена.Дано скоро детенце бъде оперирано успешно! Praynig

Сумата не само е намалена, а доста е намалена и от Бостънската болница са готови да направят още намаления, НО ако и нашата държава направи нещо... нещичко по случая с Гошко.

# 162
  • Мнения: 60
Министерството прекали вече напълно! В петък Христина е получила едно писмо от Комисия за лечение в чужбина (можете да го видите на save-darina), в което й обясняват, че според тях предлаганата цена от Бостън е за трансплантация, а не за удължаване  #Cussing out

Първо, КЛЧ няма право да се произнася по финансови въпроси. Нейната задача е да определи медицинската целесъобразност на предлаганото лечение. Нали затова Добрев и Александров повтарят постоянно, че Комисията и фонда са две различни структури, едва ли не нямащи нищо общо помежду си. Комисията се занимава с медицинските въпроси, Фонда с финансовите.
Да, ама не. В писмото няма и думичка по отношение на лечението.

Второ, няма никакъв начин офертата да е сбъркана и да се отнася за трансплантация. Това е пълен абсурд. Пише си с големи, хубави букви: CHARGE ESTIMATE FOR THE STEP PROCEDURE. Сега, ако Комисията има кристално кълбо или гадае на боб, това е друг въпрос. Но офертата е за СТЕП процедура!

Ние сме абсолютно наясно защо се прави това. Прави се, защото не искат да отпуснат пари за САЩ! Въпреки всички приказки на министъра, на Добрев и на всички по веригата, как никое дете не е върнато поради липса на пари, без да им мигне окото се канят да изпратят Гошко французите да се упражняват върху него.
Френската болница Некер не фигурира в регистъра на болници, извършили тази процедура. От септември министерството моли французите за оферта и те не отговарят. Сега вече са отговорили... Ами, нормално, като пък толкова напират да е при тях, защо да не пробват?  Imp

Още нещо. Майката на Гошко ходи два дни подред да моли Добрев да й даде тази оферта от Франция, за да разбере за какво става въпрос. И двата пъти Добрев я изгони - нямал право да й дава нищо  Shocked
В писмото на КЛЧ пише, че й прилагат офертата. Но в плика не е имало никаква оферта. Безобразието вече граничи с престъпление!

Днес Христина подаде нова молба в МЗ. Сигурно петата поред... Можете да я прочетете на сайта.

# 163
  • Мнения: 977
E, ne! Niamam dumi! Tozi Dobrev prekali!

Tova e pylno bezhaberi i PRESTYPLENIE!!!

Sorry, no mi se skapa kitilicata. Shte pisha pak posle.

Silno vyzmutena sym!  Close

# 164
  • Мнения: 1 294
Хайде стига бе...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт