Отговори
# 30
  • Мнения: 4 371
Привет пак от мен, надявам се да ме включите в списъка за юли в новата тема, само да допълня, че съм на 34 с първа бременност.

Термин кога?  Grinning

# 31
  • Мнения: 132
относно откриването  на бременеността аз ви бях писала но сега пка ще напиша че лично мое мнение е да се отиде на часно
аз отидох на 05.11 по здравна каса при гинеколог какво ме гледа незнам с вагинален и обиновен видеозон ама каза че нищо няма, а само след 3 дни на 08.11 бях в частен кабинет където веднага се потвърди бремеността
Kisa05 прегледа при Давидко е 80лв записваш си час и те приема на време а не да чакаш и сега към 19.12 пак ме вика но аз смятам да пробвам при д-р Балев и ако съм доволна ще ходя при него, а и има огромна разлика в цента, при Балев е 35лв
ако смяташ да отидеш при Давидков обезателно вземи мъжа си, за съжаление моя неможа да присъства но с мен беше сестра ми - милата е плачкала в коридора където има плазма и се вижда и чува всичко
прави и запис на двд на целия преглед
ако искаш координати пиши на лични
но както казах аз мисля да пробвам при Балев ако някой е ходил при него моля да даде малко инфо
относно докторката по-здравна каса за бременеността аз се записах при Петинка Цветкова доста добри отзиви чух за нея дано и аз съм доволна

# 32
  • Мнения: 132
ааа кога е нормално да се пуснат първите изследвания?
мен бъдещата ми лекарка по-здравна каса Петинка Цветкова ме вика на 10.12 да не би да е късно? newsm78

# 33
  • Мнения: 1 584
maryloo, добре дошла Hug

julie.k, имах предвид самото бебе колко е дълго - дължината - SSL дето мерят?

някой беше питал за резултата от феталните морфологии....Мисля че за порок на сърцето можеше да се направи нещо след раждането веднага? но не съм сигурна...За  другите аномалии за съжаление лек няма  Sad Тук има доста допълнителни изследвания и като рових за инфо с предната ми бременност попаднах на една ужасна история. Ще спестя детайлите. Аз тогава за себе си реших, че какъвто и да е изхода от тези стандартните прегледи не бих могла да предприема нищо ... и това обесмисли допълнителните изследвания като амниоцинтеза и тн ...

# 34
  • София
  • Мнения: 124
Киса, тая твойта докторка си е за смяна. Сега му е времето. Аз на моята се обадих по тел. да я питам други работи (за температурата ми смотана - 36,8-36,9) и тя каза, че когато и да отида, ще ми даде направление за гинеколог. Просто аз още не бързам да ходя, не ми се виси по коридорите с разни болни - кашлящи и сополиви.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 337
Дуци мила..браво за теми4ката..много е хубава...
Пух4о браво и на теб за заглавието...  smile3501


На мен да се опла4а много ми е лошо днес..гади ми се , а немога да повърна(съжалчвам за изказа,но трчбва да споделя с хора,които ме разбират)..

Днес ходих да си занеса изследванията на докторката...изглежда вси4ко е наредн за сега..слава богу

вие ве4е правихте ли си вси4ки онези дългите изследванич на кръвата и урината???

Дуци успех на прегледа..сигурна съм 4е вси4ко ще е наред...да разкавеш после...

здравейте на вси4ки нови мами и леко бременеене...

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 337
аз ве4е ги правих изследванията,които са задължителните още на първич преглед ме прати да ги правя...

Правих кръв от вената за сифилис,бактерии,и там вси4ките сто милиона показатели на кръвта...

Отделно правих урина и вси4ките и там показатели и кръвна група...

Вие ве4е правили ли сте ги ....да не би да е било рано newsm78

# 37
  • Мнения: 195
Здравейте бъдещи юлски мами  Hug
Включвам се във вашата темичка само за да ви пожелая приятно бременеене! Пожелавам ви да имате лека бременност като моята и през юли наййй-сладките бебета!!!

Аз съм от тазгодишните юлски мами, само дето родих на 30.06.2007  Whistling

Виждаше ми се толкова далече този юли, а времето мина много бързо!  newsm78
Ето, днес малкия мъж става на 5 месеца!  Shocked

Късмет!

# 38
  • Мнения: 132
maimunka2 аз не съм още но се надявам че на 10.12 като отида ще ми ги пуснат че май закъснявам с тези изследвания

# 39
  • Мнения: 782
Аз още не съм ги правила , на мен ми казаха на 14.12.2007г. , тогава съм и на преглед!
Четох, че изледванията се правят трети месец, ама тук по скоро трябва да се изкажат тези , които вече са МАМИ....
а и нали сами виждаме , че всеки доктор си има мнение  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 132
Nikka благодарим за хубавите думи
а на твоя малия мъник много здраве му пожелавам и да е много послушен и усмихнат   Kiss

# 41
  • Мнения: 1 584
Аз вече ги направих - пускат се веднага на първия преглед, когато се види сърце и тогава се прави картона. За вече раждалите тук спестяват кръвната група. Докторката ми каза, че хламидиите са много опасни и ако има - трябва да се лекуват с антибиотик. Доколкото знам и при сифилис е много проблемно - мисля, че се получаваха аномалии в слуха на бебето.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 289
прегледа при Давидко е 80лв записваш си час и те приема на време а не да чакаш

За какъв ехограф става дума , някакъв по-специален ли  Wink? 80 лв.. Shocked Скромна сума... Laughing Аз при др. Дюлгерова с 3Д ехограф платих 25 лв.

# 43
  • Мнения: 132
прегледа при Давидко е 80лв записваш си час и те приема на време а не да чакаш

За какъв ехограф става дума , някакъв по-специален ли  Wink? 80 лв.. Shocked Скромна сума... Laughing Аз при др. Дюлгерова с 3Д ехограф платих 25 лв.
значи гледаме на вагинален и 3д
да 80лв ми взе понеже се води най-добрият диагностик във Варна и затов и аз отидох там но да паричките са много и затова ще отида и и при Балев да видим далище съм доволна от него все пак там е 35лв

# 44
  • София
  • Мнения: 183
Дуци, стискам ти палци всичко да е наред!!! Моля те, дръж ни в течение.

Saxophone, благодаря ти за загрижеността. Аз току що се върнах от доктор. Зацапването идвало от шийката на матката, може би раничка, ще ми правят цитонамазка след 2 седмици, за да се внесе повече яснота. Иначе в матката няма кървене.
Имам гъбички и ми изписаха глобулу за 3 дни. Много били упорити, но било лошо да ги оставим да се множат.
Най-много ме притесни, че днес ми е 11-ти ден закъснение, т.е. 5г.с. + 4 дни, а докторката нищо не видя на ехографа. Каза, че матката е определено бременна и лигавицата се е уголемила от прегледа в понеделник, но няма плоден сак. Мернала й се някава точица, която не била по-голяма от 2 мм, но не било плоден сак Shocked Леле, как се притесних да знаете. Възможно ли е след такова закъснение да не се вижда абсолютно нищо? Незнам дали нямаше някоя сред вас, на която видяха точицата много късно. Много ми е свита душичката. Попитах дали може да се касае за извънматочна бременност, но според нея вероятността била много малка, защото нямам болки. Ще ходя пак във вторник следобяд да ме гледа. Боже, защо всеки път трябва да има нещо нередно.

Общи условия

Активация на акаунт