За захранването в "Часът на мама"

  • 8 522
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 440
И на мен ми отговориха на мейла,като сигурно съдържанието е същото.Освен това ме канят да участвам в предаването,ако искам,ама с тези деца и без кола как да отида!

# 61
  • София
  • Мнения: 721
 ooooh!

Като си помисля, че се бях възмутила от една докторка в Бон Апети....а то какво предстояло Shocked И после се чудя защо майките в градинката дават на 5-месечните си бебета леща с хляб (пресен случай)!

# 62
  • Мнения: 4 546
и мен ме поканиха. Thinking дано да не извикат пак само майка да представя тезата за късното захранване. Confused иначе ми пишат още, че съветите на лекарите били препоръчителни, а майката си решавала. еми нали затова трябва да има майката информация и да чуе различните гледни точки  Confused то, ако следвахме сляпо съветите на джипитата нямаше нужда да правят предаване въобще май  newsm78

# 63
  • Мнения: 911
ooooh!

Като си помисля, че се бях възмутила от една докторка в Бон Апети....а то какво предстояло Shocked И после се чудя защо майките в градинката дават на 5-месечните си бебета леща с хляб (пресен случай)!

Споко.
Бях новоизлюпена майка бебето ми беше на около 2 седмици, една позната ми каза"Скоро ще започнете със сокчетата". И последва дълго обяснение за даването на сок на бебе на 40 дена.
Имах някои неясноти, обаче. И като попрочето в библиотеката към форумите.... добре, че не се подведох.
Мойто вече сигурно щеше да плющи пържоли и кебапчета.

# 64
  • Мнения: 1 121
Мойто вече сигурно щеше да плющи пържоли и кебапчета.

 Joy Joy Joy

И мойто така... като беше на 3 месеца ме съветваха да го захраня с попара ooooh!

# 65
  • Мнения: 236
Samo iskam da kaza BRAVO na vsichki majki, koito sa pisali po temata i poddarzat zahranvaneto sled 6 mesetsa. Nadjavam se poveche majki da chetat forumite i da ne se poddavat na savetite na psevdo spetsialisti. Tova predavane - Chasat na mama i gostite, koito vodeshtite izbirat javno dokazva, che vsichko v nashi dni e biznes i PR.
Dobre, che ima forumi - az lichno nauchih strashno mnogo ot prochetenoto tuk i prosto iskah da izkaza blagodarnost na vsichki majki, koito pishat i pomagat, i davat saveti smile3501 newsm10

# 66
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
... даване на всякакви храни преди навършени 6 месеца е РАННО ЗАХРАНВАНЕ !...

Не е точно така. За ранно захранване се смята захранването преди 4 (навършени) месеца. Друг е въпросът, че тенденцията е препоръките да клонят към 6 месеца. Но все пак нека се има предвид, че календарът не е най-важният ориентир. По-съществена е готовността на бебето по определени признаци като стоене стабилно в седнало положение, интерес към храната и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 190
Благодаря Кралице, за репликата ти!
Приемам да се казва ДЪЛГО кърмене, но не и КЪСНО захранване! "Късно" носи някакъв негативизъм...

# 68
Daite mi savet kak da otucha deteto da si smuche prasta!

# 69
  • Мнения: 253
След това предаване и аз малко се пообърках, честно казано, и се почуствах виновна, че не съм го захранила по-рано. Аз захраних на 6м и няколко дни и то доста бавничко. А той към 4-ти месец вече проявяваше жив интерес към нашата храна и бъркаше по чиниите. Сега (на 7м  и половина) пък си мисля доколко има нужда от твърда храна, дали да му давам повече или по-малко  newsm78. В общи линии наистина е много трудно да уцелиш правилната посока след толкова много информация и различни теории.

Но това за хипотрофията - не съм съгласна. Мъжът ми е бил основно на кърма до 9-ти месец, а сега е голям здрав мъж  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт