Il était une fois...Или в очакване на Père Noël!FR-9

  • 20 025
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Мария, ЛаРедут беше причината да се справя с подаръците толкова рано тази година. Ползвах ги и за БГ, повечето вече си ги получиха. Доволни и изненадани.
Трябва да се внимава малко, че не всичките им неща си залужават, но иначе е ОК.
Пиши на лични за повече подробности.

# 61
  • Мнения: 847
А ,Мария трябва да следиш постоянно темата за да знаеш ....даже и да не пишеш...Но ,Те са тук ...и като Бонус малко подсказване- едната мама пише от време на време и живее в БГ ,но е живяла във Фр-я , а другата пише постоянно ...то си и пише на профила де.... Whistling ...по наблюдателните като Клео са разбрали... Mr. Green
Ина4е успех ти желая в консулството на мен там последния път ми отне то4но един преди обяд... Peace
За подаръците идеята за Ла Редут не е лоша, както и 3 Суис и те имат доставки до БГ ....
Сбъдваща ме4ти ти какви си поръ4ала ? Цените не са ли малко по високи от тези в другите магазини или греша?

# 62
  • Мнения: X
За децата играчки. За възрастни - зимни дрешки разни. Доставката до БГ е около 5 евро ( с пощите пусках един колет тия дни до Бг, ужас и безумие са им цените, уж намалени заради това че сме в ЕС вече.), а като закачиш някое и друго намаление, промоция, има кодове за безплатна доставка, разни други зарибявки. Не, напротив, доста по-евтино излиза. Потърси из Гугъл сайтове за кодове за намаление , да видиш за ларедута какво чудо излиза. А и сега са някакви големи намаления, може да се изберат доста хубави неща на добри цени.

П.П. Дай подсказка на лични за бременните, че ще умра от любопитство.

# 63
  • Мнения: 847
А, Сбъдваща ме4ти без пове4е подсказване Naughty ,достатъ4но казах....4ети и между редовете ... Whistling
Ето един интересен сайт - има класация на най-добрият град за живеене в БГ...На първо място е Варна ,после Пловдив ...София е на 4...
http://dariknews.bg/city.php?city=21

# 64
  • Мнения: 353
Мамба,Мамба,Мамба-не така бе, майна! Laughing
Заради теб изчетох цялата тема от началото... ooooh!
Да не се е преродила Агата Кристи в теб?
Малииии,какви сте конспираторки с Клео....
И ся к'во-цял уикенд да прекарам така ли newsm78  newsm78  newsm78???


Пък вие ,бременните-кажете си дееееее? Praynig Айде че си търся снахааааа...

# 65
  • Мнения: X
Мамба, ти ли си бременна?
За другата бременна не се сещам, ама хич!

# 66
  • Мнения: 847
 LaughingТц ,не казвам ...то си пише.... Whistling..., а за снаха,Шомон  и ние си търсим ...сега 4акам мамата в БГ да каже какво е, ама все още не се знае...айде да не ви мъ4а - в тази тема нищо не пише... Whistling....освен някой неща в някой профил... Wink

# 67
  • Мнения: 1 325
Привет от мен!Май засега аз съм въпростана бременна в темичката Grinning Не съм много активна тук за да не ви досаждам с тревогите и въпросите си през бременността.Днес бях при анестизиолгога си и се оправих съвсем самичка но само защото той говореше немски Sad Тук съм от средата на август а френският ми е ужасен имам чувството че немога да уча изобщо дали е от бременността незнам.
Момичета а на вас колко време ви трябваше докато проговорите френски?
И друго да ви питам Brassieres laine нещо като вълнена жилетка ли е, че ми е в списака за необходимите неща а аз неразбрах точно какво е.

# 68
  • Мнения: X
Аз се отказвам да разплитам мистерии. То времето ще покаже кой, какво и как.
Ама не е честно някак - пускате мухата, пък после мълчите.

# 69
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 641
Ай ся, к'ва стана тя! Mystère et boule de gomme!

Мамба, ти ли си тази, дето е в очакване?  Mr. Green
А другата бъдеща мама, която е живяла във Франция, коя е - Лала? Вели?

Дотук ми стигат догадките... ама и аз съм си реотан, от най-албанските... да не говорим, че и очила нося, та съвсем нищо не виждам  Laughing

На големи патерици - честито на рожденичката Шомон и именниците Ники и Никол!  smile3525

Мистик, какво стана, гастро ли се оказа? По новините чух, че Алзас и Лорен са сред най-засегнатите региони.

Камбанката оздравя и сега е в пълна форма... Да дойде уикендът, че да си почина.  Laughing

Мари - да, вълнени жилетки са... Иначе аз проговорих френски около месец, след като дойдох във Франция (и тригодишен курс към френския център преди това Simple Smile)

Сбъдваща мечти - за колко време доставиха колета до България от Редута?

# 70
  • Мнения: X
10 -14 dni, zavisi.
frenskite poshti se bavyat poveche, v interes na istinata.

# 71
  • Мнения: 146
Поръчвала съм до Бг от Ла Редута,доставката лятото доЙде за 18-20 дни и излезе 6 евро.Много съм доволна от нещата,не всичко беше както си го представях,но много от нещата са на ниво и са на много ниски цени.Сега дори съм си харесала едни ботушки за мен от детската серия,но се колебая.Мисля да изчакам солдите,тогава май има по-големи намаления.
Аз рядко пиша,но редовно ви чета.Аз съм тази която е живяла във Фр известно време и сега съм в Бг,но ми остана мечта да се върна отново.Аз съм едната бременна за която говори  Black Mamba preggo.Другата със сигурност е mari_rus.Може и други да излязат,такива като мен,които рядко пишат или пък,както казва Black Mamba такива които още не са си признали.

# 72
  • Мнения: 3 241
Ех mari_rus аз още го чакам момента, в който спокойно ще говоря френски, а съм вече от повече от година тук и имам разнообразни курсове зад гърба си Simple Smile Труден език си е, пък и парижани говорят специфично. Не се отчайвай; трябва си време и практика
Много обаче ме изненада, че си намерила немско говорещ лекар, аз много франсета да говорят немски не съм срещала. Nicht zu glauben!

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 22:00 от Iventse

# 73
  • Мнения: 1 325
Ами той говореше немски защото беше половин германец, майка му била германка а баща му франсе иначе срещам вече две французойки които говорят руски и много му се кефят казват че е много хубав език  Simple Smile аз със руският и немският съм много добре, ама с френският си какво ще правя newsm78 освен курсове друга алтернатива за учене не виждам.

# 74
  • Мнения: 3 241
А добре си попаднала на лекар.
А за курсовете - да, явно ще трябва нещо да измислиш, ако ще оставате за дълго Simple Smile
Тук без френски е трудно, всъщност навсякъде си трябва местния език де, така че ще се учи, няма как. Но трябва търпение, което на мен лично често ми липсва  Confused

Общи условия

Активация на акаунт