Рицарки на Бялото кантарче 02.12.2007 – 09.12.2007

  • 18 034
  • 491
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 447
Добро утро!
За рибата има поверие - колкото люспи има - толкова левчета ще има в къщата през годината, затова трябва да се вземе шаран или друга риба с люспи.
Това не го знаех, но е къде-къде по-добро от поверието, което аз знам - че ако настъпиш люспа от рибата, някой в семейството ще се разболее. И все гледам да купувам чистена, и после пак пълзя да оглеждам, да не би да е изхвърчала някоя люспа на пода... ooooh!

     Кажете каква риба правите за Никулден. Спазвате ли традицията с шарана или разнообразявате. Thinking
   Аз съм решила още днес да ходя да купя някаква , че не ми се виси по опашки  в последния момент  Naughty

Две години подред правим шаран в тесто с плънка от мед и орехи. Много го харесваме с тати, децата не си падат много по плънката, а по коричката, коята на пук на всички очаквания, че ще е гадна - става превъзходна. И аз мисля да си купя рибата предварително, нямам време за опашки.
Благодаря на всички за пожеланията за детенце! Hug
И за това, че се опитвате да ми вдъхнете кураж. Докарвате ми сълзи в очите,,,,ето пак.

Аз пък от ден -два съм се замислила за американския колеж.... Ми да пробва, ама ако стане как ще искам.... ох.... ooooh!

# 31
  • Мнения: 2 492
Добро утро на моите феи .
Сутрин си имаме традиция в офиса от 9 до 9,30 си пием кафенцето всички заедно на една кръгла маса и си разправяме кой какви ги е свършил предния ден ...
Аз кафе не пия и са ми свикнали да ме гледат на чайче , а тази сутрин вече и на айрянче .
За вчера мога да си пиша 6 с чиста съвест , отивам да си местя лентичката .
Капка , по капка вир прави .  Mr. Green

От днес съм на ударен Дюкан , надявам се лентичката да се мени с бясна скорост , е си е голям гърч с тези протеини за мен .  Sick

# 32
  • Мнения: 13 770
 Hug и от мен!

Колко хубаво, вече и коледните чорапчета сложихме Laughing Аз искам в моето -> -3 кила, моля! Не искам много, ако може само тези, които качих този месец, да се махнат.
Нещо не се обичах през миналия месец и ето го резултата. Ама не е честно толкова лесно да се качват, когато толкова трудно се махат!

Честито рождениче на Танчето   bouquet Малко на патерица, но вчера не съм влизала във форума. Та да ви е живо и здраво, палаво и умно Peace
За американския колеж - имам колежка, синът й сега го завършва. Доволни са (като изключим таксата Wink). Какво ще бъде оттук нататък не знам. Май тук ще кандидатства, че таксите за амер. университети са възсолени. Повечето завършили го обаче отиват по Щатите да учат. Преценете си, дали ви се ще да си пишете с Митето по скайпа и да го виждате на две години по веднъж.

Евич, защо се отказа от оцета? Аз тъкмо се засилих да го пия, и ти newsm78

Айче, имаш хлебопекарна и си трайкаш, а Thinking Откога дудна, че мисля това да е семейният подарък за Коледа, а вие си мълчите Crossing Arms

Още много имах да казвам, но вече забравих какво newsm78

Сетих се Laughing Мариета, мазила и гимнастика. Опитай с третата част на Синди, тя е за родилки. И много си се разбързала, ще се оправиш постепенно Peace

Оф, отивам да свиркам на мистър Пропър, че беше зачезнал някъде през уикенда. И много работа имам, а не обичам така по много да ми се струпва.
Аде, до следобедното кафе Hug

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 10:49 от птица

# 33
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
Литълчооооо ,  мерките ми са за Гинес - бюст - 68  Shocked, талия 95   , ханш- 53  Joy Joy Joy Joy . Молим ти се  Joy Joy Joy

# 34
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
ДЕНЯТ Е ПРЕКРАСЕН, НАЛИ?

Добро утро!  bouquet
Добре дошли на новите, но, надебб, не разбрах нещо - повече подробности! Вече свалила ли си колкото искаше? Как? Задържаш ли? Ако си чела достатъчно темички, трябва да си видяла, че ние тука сме премного любо...знателни  Laughing

Честито на Танин рожденник, със закъснение. Ама здраве и любов да има, другото се нарежда само! И училище, и всичко друго.

Пуки, и на теб честитка!  bouquet Hug

За стриите - бръшляна помага. Дори при стари. Но си трябва постоянство. Ако почнем преди Коледа, за срещата на Старозагорските бани няма да имаме проблеми с банските  Mr. Green
1 шепа листа се залива с половин литър студена вода, с стъклен съд (буркан) и захлупвам. Престоява около 24 часа. Не е фатално, ако се забрави, но над 36 часа не става за употреба (мирише гадно). Прецежда се и се държи на хладно, без да замръзва до 1 седмица. Обтриват се проблемните зони 1 път на ден с нещо по-грапавичко. Ползвам парче хавлия или стар термо чорап, обърнат наопъки. Но първите разлики при стриите се виждат 10-14 дена след началото. Ако се прави няколко месеца (2-3-4) се надявам да ги ликвидира. И целулита разкарва. Ама досега не съм издържала до край. Крайно време ми е да се преборя и с това! Мерси за напомнянето!

Успешна, слънчева и динамична седмица на всички!
  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 1 642
Литълчооооо ,  мерките ми са за Гинес - бюст - 68  Shocked, талия 95   , ханш- 53  Joy Joy Joy Joy . Молим ти се  Joy Joy Joy
smile3532 smile3532 smile3532

# 36
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
забравих да си кажа мързелешката риба - на шайби, отъркаляна в брашно, в тавичка с малко мазнина. Може да се залее с доматен сок, лук, праз, орехи, краставички и т. н. А може и просто една салатка отстрани.

Личи ли ми колко работа имам  Mr. Green ?

# 37
  • Мнения: 2 487
    Joy Роси , късно е чадо , мандалото хлопна . Правя безуспешни опити да си те представя с тези мерки  Mr. Green

    Пиле , аз се чудя защо от сутринта свиркам , свиркам пък никой не идва. Thinking Изпреварило си ме  Crossing Arms
   Ха дано ти "донесе" Дядо Коледа 3 кила , пък ако може и на мене , няма да го върна  Laughing И хлебопекачка да ти донесе Laughing

  Аз дали да си я броя нашата за Коледен подарък newsm78 или да си заръчвам друг   Twisted Evil

  Запрятам крачолите след малко и отивам да хващам риба  ribolov

  Таня , преди години не разреших на баткото дори да опитва да кандидатства в София. Страх ме беше , че ще го приемат. А за ученето в чужбина  ooooh! добре , че те не искат. За сега  Laughing Шест деца от неговия клас учат навън и като знам как им страдат майчетата.
  Пък Митето нека опита , нищо не губи.  Peace

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 13:02 от Айя

# 38
  • Мнения: 2 147
Здравейте рицарки Simple Smile Heart Eyes
По закъснях  Hug но служебни ангажименти ooooh!
  bouquet за Пуки и  Peace
 welcome на новото попълнение Simple Smile
Айче, пия същия чай Laughing Heart Eyes
За поверието за Никулден, бях чула това на Вещи Thinking и вземам шаран ooooh!, но много не го харесват домашните и затова като Ж, по- бързата процедура Mr. Green
За всички по една  love001 и много, много

# 39
  • Мнения: 2 147
Попче, поздравления за резултата и  Peace
Къде беше този ресторант"Българе" newsm78 и ако имаш телефон ми ги пусни на ЛС.
 Hug Heart Eyes Пак гости ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 492
Почнах да пиша при Дюканките , ама тези мацки не си поплюват с писането ...
Та май ще си остана при вас и тук ще си се жалвам от протеините и колко не ги долюбвам .
Та така , до момента съм на айрян в промишлени количества и на обяд прясно мляко , защото днес не си взех нищо .
Ще се стискам до вечерта , тогава едни пилешки филенца ще си ги приготвя .
Наливам се с вода и час по час си мисля колко ли ще сваля от целия този тормоз .  Joy

# 41
  • Мнения: 23 008
Записвам се за темата с въпрос:Може ли нисковъглехидратната диета да блокира отслабването?Задържам килограми и не мърдам.Ако мръдна с 500 грама,след 2-3 дни пак съм ги наваксала.Вече от 6м, съм на нисковъглехидратен режим ,с повече протеини ,ограничила съм много храната,ама ефект 0.Омръзна ми вече... Confused

# 42
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Записвам се за темата с въпрос:Може ли нисковъглехидратната диета да блокира отслабването?Задържам килограми и не мърдам.Ако мръдна с 500 грама,след 2-3 дни пак съм ги наваксала.Вече от 6м, съм на нисковъглехидратен режим ,с повече протеини ,ограничила съм много храната,ама ефект 0.Омръзна ми вече... Confused
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=745.
Прочети и началото на темата на Тонимирка, там има много линкове и съвети. Heart Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245670.0
Отделно, може в един ден т.н. "разтоварващ" да хапваш от непозволените храни, като по този начин тялото ти се "лъже" и после пак започва да сваля когато се върнеш на нисковъглехидратен режим........
Друга идея може да вземеш от режима на Дюкан.  Един ден в седмицата изкарай само на чисти протеини, пилешко,белтъка от варени яица и т.н.
 Независимо как се храниш е задължително да пиеш поне 3 л. вода.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 13:48 от Danielka1

# 43
  • Мнения: 4 116
Кво прайте бе мацки? Я бързо да давате отчет  Joy Стопили сте се гледам....

# 44
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Стопили сте се гледам....
Особено Росито  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт