Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 376
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 839
Казах го по-скоро по повод на коментарите, че доста жени карат по-хубави коли от мъжете, но не си ги били купили сами, че това не е до заслуги. Но и това
Не може да не знаеш какво правиш на пътя и в същото време да караш кола, от типа на гореспоменатите модели. Wink
не се отнася единствено за жените-шофьори. Би било добре най-добрите шофьори, независимо от пола им, да са с най-хубавите коли, но за жалост това не е въпрос на заслуги. Това имах предвид.

# 31
  • Мнения: 2 032
Не, Тибишир, не ставата за нищо жените, само за разплод.
Може да провериш статистиката колко процента от катастрофите са причинени от жени. И да се гръмнеш.

# 32
  • Мнения: 4 668
Като си дам сметка по колко мунъовци - мъже виждам всеки ден на пътя , по - скоро се питам стават ли всъщност мъжете за шофъори  Rolling Eyes
За нещастие при тях мунъовщината е съчетана и с комплексарщина и затова е страшно ...

Истината е , че и от двата пола има некадърници  Sick , но лошото е , че мъжете никога няма да го проумеят  Sick

# 33
  • Мнения: 1 418
На жените проблемът е в града. Извън него нямат проблем - заковава на 4-та и така кара до морето и обратно. Simple Smile
Мъжете просто карат много по-бързо и по-рисково.
[/quote]



ПРЕДИЗВИКВАМ ТЕ!
Пускаме се с теб на градско да видим кой кого!

# 34
  • Мнения: 468
Друг е въпросът, че в много малък процент от случаите жените сами са си купили колите.
По един или друг начин са си ги купили сами, ако разбирам за какво говорите. Имам предвид спечелили, изработили и така нататък, но точно самото пазаруване на автомобила. Не мога да разбера защо толкова хора мислят, че за всички освен за тях обяда е без пари. По въпроса за шофирането, то според мен се зависи главно от нещо, което се намира между ушите, а не между краката, макар, че има много мнения по въпроса кой с какво мисли.

# 35
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Точно. Мъжете, поне една голяма част, не могат да понесат, че една жена може да кара по-хубава кола от тях.
Друг е въпросът, че в много малък процент от случаите жените сами са си купили колите.
Но също трябва да признаеш, че не всички жени, с оглед начина и възможностите им на каране, заслужават коли като BMW 760Li (650 коня) или Mercedes S63...
Заслужават???? newsm78Че колата не се ли купува с пари? Откога я смятаме за медал за заслуги? Колата е средство да се придвижиш от точка А до точка Б. Всичко друго е суета...

А по въпроса жените - добри шофьори или не - мнооого интересно четиво е това по-долу:
http://www.nonblond.com/mambo/index.php?option=com_content&t … 145&Itemid=38
Всичко друго са комплексарщини и опити да си напомпим его-то... Да прощаваш Тибишир...  Wink

# 36
  • Мнения: 3 835
Никога не съм си падала по обобщенията, защото в повечето случаи са далеч от истината, която никога не е нито черна, нито бяла.
Аз например съм градки шофьор и смея да твърдя се справям доста добре. Извънградското не го броя, там е ясно. Основният ми принцип при шофиране е: Не съществува толкова спешна и бърза работа, която да ме накара да рискувам живота си или този на хората, които возя, да не говорим за детето. Избягвам да се ядосвам и нервирам и се старя да съм максимално толерантна към всички останали на пътя, особено пешеходците.
Имам дългогодишен опит като шофьор и мога да кажа, че жените шофьори, много по-рядко се е случвало да ме нервират, отколкото някой дядка, гледащ пътя през волана и каращ по средата на осовата линия. Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 2 161
За ставането  - стават.
 Но лично мен  най често са ме ядосвали  мъже шофьори , които си мислят ,че пътя е техен

# 38
  • Мнения: 2 407
И да и не!Важно е отдава ли ти се да си шофер или не.Има много жени който са пълна трагедия.Има и жени който карат като мъже!

# 39
  • София
  • Мнения: 426
познавам жени които карат много по-добре от доста мъже т.е.стават жените за шофьори поне спазват правилника за движение по пътищата за разлика от мъжете "специалисти"

# 40
  • Мнения: 1 312
Вчера един отворко от мъжки пол на 3 метра пред мен даде мигач на дясно и зави в ляво ooooh!.
Дали ставам за шофьор аз,която реагирах адекватно Thinking?

# 41
  • Мнения: 3 835
Вчера един отворко от мъжки пол на 3 метра пред мен даде мигач на дясно и зави в ляво ooooh!.

Поне все пак е дал някакъв сигнал, понеже редовно правят маневри ей тъй, когато им хрумне, без никакво предизвестие за намеренията им. Добре, че имам силно развито шесто чувство и по неориентираното им поведение на пътя се досещам, че имат някакви неясни и за самите тях намерения да маневрират. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 653
с риск да ме нападнете и мен, имам и една друга статистика за мен си - мнооого , ама изключително много рядко на пешеходна пътека ми спират жени, дали съм с количката с детето или не, винаги минават пред мен
не знам, може би, ако спрат, няма да могат да тръгнат ли... или толкова са се вглъбили в шофирането, че не ме виждат
предполагам всички ще кажете, че винаги спирате на пешеходците, дори и да не са прави...
...
вчера един татко, сигурно много "добър" шофьор ме настигна на Цариградско преди детелината за летището, направи ми впечатление, че доста бързо караше и като погледнах по-добре, какво да видя, сладкото му момченце седеше в скута му и се радваше, че "кара",
а татко му настъпваше яко газта... след малко ме изпревариха под моста и погледнах, майката пък си седеше спокойна на предната седалка, за секунди ги изгубих...
така че изводът е - освен рискови и нагли шофьори, мъжете са и доста безотговорни такива...
...
може да не сме толкова добри колкото вас, ама повече внимаваме

# 43
  • Мнения: 4 292
ХИПП, при случая който си описала, мога с ръка на сърцето да ти кажа, че майката е била също толкова безотговорна, колкото и бащата, защото е позволила това.

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 21:19 от Найели

# 44
  • Мнения: 14
. всъщност стават. Повечето. Както е при мъжете.

Общи условия

Активация на акаунт