Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 372
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 520
Стават.

Шофирането не е според половите белези, други умения са нужни.

# 61
  • Мнения: 205
Не стават(най-вече аз!). Боже, голяма съм трагедия! И понеже не искам да си призная, че само в мен е грешката, използвам извинението, че "Жените не стават за шофьори!"

# 62
  • Мнения: 274
Взех книжка на 3-ти ноември. Преди това бях абсолютно и 100%-во убедена, че от мен шофьор не става. Да, ама не. Инструкторът ми ми викаше джигит с немалко гордост в гласа, допълвайки, че "карам като мъж", явно е голяяям комплимент. Та на въпроса - ставам, и още как. Дотолккова, че сега шефът ми купува служебна кола. И да - хваля се. Hug
По-скоро бих отклонила темата в друга посока - лично моите наблюдения са, че по-големия процент от неприятностите по пътищата ги предизвикват таксиметровите шофьори. А вие?

# 63
  • София
  • Мнения: 2 840
Нямам представа защо някои мъже си мислят, че за да натискаш три педала, да ръчкаш един лост и да въртиш волан се искат някакви безкрайни качества???!!!
Трябват ти само ръце и крака.
Е, имат ли жените ръце и крака???!!!

# 64
  • Мнения: 1 455
По-скоро бих отклонила темата в друга посока - лично моите наблюдения са, че по-големия процент от неприятностите по пътищата ги предизвикват таксиметровите шофьори. А вие?
Не мисля...,бих казала това за маршрутките Thinking

# 65
  • Мнения: 1 520

По-скоро бих отклонила темата в друга посока - лично моите наблюдения са, че по-големия процент от неприятностите по пътищата ги предизвикват таксиметровите шофьори. А вие?

Аз бих казала, че ги предизвикват мъже. И то вероятно такива, дето си губят времето да обясняват, че жените не стават за шофьори.

Аз за колата си мисля като за машина, а над машината никога не можеш да имаш сигурност 10%, защото винаги в най-лошия момент може да те изненада нещо, което не е възможно да проконтролираш на секундата.
И затова си мисля, че мъжете са зле като шофьори - защото си мислят, че зад волана са хванали Бога за рога и те така са безсмъртни.

# 66
  • Мнения: 649
Жената е много по-добър шофьор от мъжа, освен ,че статистиката за катастрофи го намеква ще ви дам и един пример. Много пъти съм била свидетел как мъж кара бебе или малко дете и прави рискови изпреварвания и кара с висока скорост. Е може ли тогава да говорим. Това,че те карат като ненормални със 120 а ние със 70 не значи че правим задръстване а просто на пътя отговаряме както за нашия така и за нечий др. живот. Мили дами от нас по спокойни и внимателни шофьори няма, това е поредният комплекс на Българския мъж, но уви след време няма да смеят да закачат на тази тема, зощото на пътя ще сме повече.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 840
Не мисля, че сме по-добри шофьори.
Лично аз не съм.
Темата е дали "ставаме" за такива.
Е, ставам, това е факт.Както и всички останали жени, които нямат физически и психически проблеми, които не го допускат.

# 68
  • Мнения: 4 292
Тибиширчо се скри някъде. Колко умно от негова страна.  Whistling

# 69
  • Мнения: 653
Да те пробвам? Варна-Бургас, отсечка, на която определено можеш да покажеш майсторство. Ще ми дишаш праха да знаеш.
и сега с този постинг какво се опитваш да докажеш, че си добър шофьор или ...?
хубаво, и аз "дишах праха" онзи ден на таткото с момченцето и какво от това, за мен той не е по-добър шофьор...

около мен няма много жени, които да са добри шофьори, за сметка на това има няколко мъже, при който се качвам без притеснение и не се налага да натискам спирачката на задната седалка

# 70
  • Мнения: 653
Тибиширчо се скри някъде. Колко умно от негова страна.  Whistling
пусна темата и избяга, не е редно така  Sunglasses

# 71
  • Мнения: 49
Да те пробвам? Варна-Бургас, отсечка, на която определено можеш да покажеш майсторство. Ще ми дишаш праха да знаеш.
и сега с този постинг какво се опитваш да докажеш, че си добър шофьор или ...?
хубаво, и аз "дишах праха" онзи ден на таткото с момченцето и какво от това, за мен той не е по-добър шофьор...

около мен няма много жени, които да са добри шофьори, за сметка на това има няколко мъже, при който се качвам без притеснение и не се налага да натискам спирачката на задната седалка

Исках да кажа, че това е трасе от любимата ни транспортна мрежа в още по-любимата ни родина, на който определено не можеш да скриеш дали си добър шофьор или не. Под "ще ми дишаш праха" имах предвид, че съм достатъчно добра макар и жена, за да пристигна относително бързо и без инциденти, спазвайки всички (е, почти всички) правила за движение, както и да показа майсторство зад волана и стабилността на колата си по завоите.

# 72
  • Мнения: 494
   С ръка на сърцето отговарям конкретно и честно на въпроса на "тибиширчето" - не, не ставаме. Не и толкова, колкото трябва и ми се иска. Очевидно е - загледайте се в шофьорите по улиците (в пола им) и си правете заключения. Какво да си кривим душата...НО и не ми дреме особено...айде, нека сте по-добри поне в едно нещо,"че да не ви загубим като противници", нали така?? Ще стане съвсем скучна работата... Laughing

   (Изключенията, ако ги има, доказват правилото. Laughing)

   

# 73
  • Мнения: 677
Стават, но рядко.

# 74
  • Мнения: 1 172
Ставаме, щом законът ни разрешава да бъдем шофьори.


Отдавна не обръщам внимание на хорските приказки за хубавите коли. Винаги на пътя ще има мъже с по-скъпи и мъже с по-евтини коли от моята. Каквото и да си мислят останалите, само с коментарите си нито ще станат по-богати, нито ще ми променят автопарка.

Общи условия

Активация на акаунт