Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 369
  • 143
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
Съгласна на 200%. Peace
След едно ходене до Варна с мъжа ми-той в командировка, аз да се поразвея-се нагледах на женско каране. Жената се вкопчва във волана, гледа право напред и не я интересува какво става около нея.(ако мога, ще изнамеря един цитат, дето съфорумка точно  това разказваше-че по магистралата не я интересувало кой и как е около нея Shocked).
Мислех да почвам курсове.....самоотказах се,......засега.
А , и друго. Шофьорите, които не са ми спирали или са ме засичали, когато бях с количка, са били от женски пол. Коментар на мъж-"защото не знае дали ще успее да потегли, след като ти е спряла веднъж".
И, да, мъжете карат рисково. Но и до голяма степен умеят да преценят обстановката и разстоянията по-добре от жените. Колкото да се сърдим и тропаме-това е факт.
Единствената жена-шофьорка, която ме е хвърляла в тъча, караше такси при 91280.....е, няма друго такова чудо. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 17 407
От мен не става. Грубо отношение, като пешеходка, съм срещала предимно от жени. НЕ искам никого да засегна.

# 77
  • Мнения: 289
Да стават... и аз ставам  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 8
Въздържам се от категорично становище. Някои въртят геврека доста добре. Шофирането обаче не е само въртене на волана. Виждал съм жени да правят нелогични неща, лишени от смисъл, които един мъж не би направил.

# 79
  • Мнения: 656
Въздържам се от категорично становище. Някои въртят геврека доста добре.
Шофирането обаче не е само въртене на волана. Виждал съм жени да правят нелогични неща, лишени от смисъл, които един мъж не би направил.
ТАКА Е.
ВИЖДАЛА СЪМ И МЪЖЕ ДА ПРАВЯТ ГЛУПОСТИ, КОИТО РЯДКО НЯКОЯ ЖЕНА ЩЕ ГИ НАПРАВИ. (Опа, капса беше вкл)
Виждала съм и шофьори, които знаят габарита на колата до +/- 2см да паркират по "слух", виждала съм дядо, който трудно вижда, от склерозата трудно върти глава да слиза от шофьорската седалка...

Общо прието е мнението, че жените са лоши шофьори. Общоприето е мнението, че жените карат по-предпазливо. Може би "предпазлив" е равносилно на "лош"? Thinking

# 80
  • Мнения: 123
Не мисля,че жените са лоши шофьори.А кой е добрият шофьор,дайте ми пример.Че въобще имали безгрешен човек,било то мъж или жена.Аз ще ви кажа,няма такива.Жени,мъже,всичко зависи от ситуацията в която са поподнали,рефлекс и решение как да постъпиш в дадена ситуация.И най.важното е да има желание.Останалото е въпрос на късмет

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Най-опасно е, когато човек си повярва , че е много добър!
Тогава стават издънките.
Гледам тук  доста дами са демонстрирали високо самочувствие на шофьори.  Confused

# 82
  • Мнения: 269
Вчера в новооткрития МОЛ във Варна /онзи с тесният паркинг/ една "руса амбиция" си уби огледалото на огромния джип Мерцедес, чистак нов, с номер с 4 еднакви цифри в една колона. Сърцето ме заболя!
Аз съм ужасен шофьор, и въпреки, че имам книжка, на кола ще се кача само ако някой умира и няма кой друг да го закара до болницата. Иначе не! Naughty

# 83
  • Мнения: 653
Исках да кажа, че това е трасе от любимата ни транспортна мрежа в още по-любимата ни родина, на който определено не можеш да скриеш дали си добър шофьор или не. Под "ще ми дишаш праха" имах предвид, че съм достатъчно добра макар и жена, за да пристигна относително бързо и без инциденти, спазвайки всички (е, почти всички) правила за движение, както и да показа майсторство зад волана и стабилността на колата си по завоите.
ок, разбрахме се  Peace

# 84
  • Мнения: 47
Жените предизвикват по-малко катастрофи по простата причина, че не карат високорисково, а и са по-малко на брой. Като цяло и аз смятам, че нежния пол се представя по- зле зад волана. Нямат добра преценка за пътната обстановка, лесно се паникьосват и т.н. Имам чувството, че  шофирането не им доставя удоволствие, а и не се опитват да го харесат.
При мъжете проблема е друг, те си милсят, че щом са се родили Адамовци и хоп ей така те са наследили тез' умения по подразбиране.

# 85
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Естествено, че стават.
А каква е целта на въпросната тема?

# 86
  • Мнения: 192
Стават, ама са неуверени и не знаят много много правилника.
Веднъж и спирам на една която ми идва от дясно а тя се пули Shocked
И не само това... Мразя да ги "мачкам" по пътищата щото го считам за комплексарщина.
 

# 87
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Стават, ама са неуверени и не знаят много много правилника.
Веднъж и спирам на една която ми идва от дясно а тя се пули Shocked
Сигурно щото не й спират много често... Забелязала съм, че и пешеходци, на които им спират на зебра, се пулят и не тръгват веднага - все не са сигурни, че шофьорът няма да подкара в последния момент...

# 88
  • някъде
  • Мнения: 4 955
аз ставам Peace- не мога да обобщавам за всички жени
има жени дето стават и такива, които не стават- същото важи и за мъжете Peace
моят мъж пред всеки ме хвали каква добра шофьорка съм bowuu

# 89
РАЗБИРАСЕ ЧЕ СТАВАТ    ДОРИ ЖЕНИТЕ СА 100% ПО-ДОБРИ ШАФЬОРИ ОТ МЪЖЕТЕ  А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ПЕШЕХОДЦИТЕ ТЕ ХОРИЦАТА НЕ СА СВИКНАЛИ ШОФЬОРИТЕ ДА СПИРАТ НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА  ЗАТОВА Е ТОВА ПУЛУНЕ  И НЕУВЕРЕНОСТ

Общи условия

Активация на акаунт