И Нова Година наближава...

  • 17 183
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 269
ААА, може ли превод на българси? Учила съм английски на няколко вечерни курса и не е достатъчно. Мисля даже, че в българските форуми българския език е задължителен. newsm78
Предварително благодаря  за рецептата!

# 61
  • Мнения: 3 034

Заповядай:

Двойно печени картофи

6 порции

3 големи картофа
4 с.л. квасена сметана
1 чаша настъргано сирене Чедър (мисля, че и с кашкавал ще си стане екстра)
1 с.л. пресен риган или 1 ч.л. сух
1 чаша нарязан лук
1/2 ч.л. сол
1/4 ч.л. черен пипер
1/2 чаша ситно нарязана шунка (по желание)

1. Фурната се загрява на 200 градуса. Картофите се остъргват с четка под течаща вода и се изплакват. Надупчват се с вилица. Всеки картоф се увива във фолио и се пекат около 1 час. Изваждат се, оставят се да се охладят леко. Фурната се намалява до 180 градуса.

2. Картофите се нарязват на две по дължина, издълбава се вътрешността с лъжица. Издълбаните картофени половинки се оставят настрана. Издълбаното се смачкв с вилица, добавя се сметаната, сиренето/кашкавала, лука, шунката, ригана, солта и пипера.

3. Със сместа се пълнят издълбаните картофи. Поръсват се с още сирене/кащкавал. Пекат се в тавичка 20-30 минути или докато покафенее сиренето/кашкавала. Може да се декорират с магданоз

благодаря ти много   bouquet позволих си да преведа тази, дано нямаш нищо против  Peace ако не ти се занимава или нямаш време сега, мога и другата да преведа  Hug

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
За сега само да се запиша да следя темата, по-късно ще пиша.

# 63
  • Мнения: 306
Моето меню, почти съм го уточнила вече, че от два дена правя списъци.
Първо наблягам много на салатките и мезетата, щото ще се пие и ще стоим цяла вечер на масата - та така:
рулца от шунка с млечна салата
фаршировани яйца /много обичам/
домати с моцарела и сос песто
краставички на колелца с шприцован върху тях пастет от извара
въздушна салата, която смятам да оформя или като костенурка или като цвете с листенца чипс /по идеи от форума/
тарама хайвер разбит, украсен с розички от хайвер от маслини и лимонови резенчета
най-различни мезета, които аз слагам заедно с ракията
червено зеле нарязано /ще видя как щ го украся/
и се чудя дали да не добавя сварен език оформен в плато и полят с лимонов сок, чер пипер и магданоз
Питка /хванах свеки да ми я направи, че няма да имам време/
Основно: зелеви сърмички
и после пържолките със сос от портокал и горчица /На Калинка и Лео/
Десерти:
Баница с късмети
Плодове
Руло Покрив на Наталина от форума
Тиквеник с домашни кори - за него се чудя, защото гостите обещаха на донесат торта, та може и да отпадне.  chef

# 64
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ще се следя темата за идеи, засега плануваните неща са:

питка (питка-хризантема на Honda или Болярската питка)
ще пробвам гювеча на poli_85
баклавата на Тина-Рина
торта Raffaello на natalyna с новогодишна украса
охлювчетата от бутер тесто на L e o
салата Слънчоглед
настъргана салата
консервно-бурканена салата
плодове

мисля да купим готови руска салата и снежанка, отделно ще отворим един-два буркана туршии  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 505

фаршировани яйца /много обичам/


Какво е това? Blush

# 66
  • Мнения: 5 001

фаршировани яйца /много обичам/


Какво е това? Blush
Сваряваш твърдо яйца,разрязваш на две,изваждаш жълтъка и го смесваш с майонеза,горчица,черен пипер(може и кисели краставички на дребно,или шунка....варианти по вкус) после пълниш или шприцоваш в мястото на жълтъка,подреждаш и украсяваш в плато и готово...

# 67
  • Мнения: 4 629
simplyaven, мерси за превода   bouquet Ако имаш желание преведи и другара рецепта

pazzza, видях, че simplyaven живее в Канада и допуснах, че знае английски. За това пуснах рецептите на английски, защото тя ги поиска

# 68
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Сваряваш твърдо яйца,разрязваш на две,изваждаш жълтъка и го смесваш с майонеза,горчица,черен пипер
Само идейка - можеш да ги направиш и шарени като оцветиш част от сместа с лъжичка доматено пюре, друга част с пасиран грах или пастет от зелени или черни маслини, трета част с цвекло и т.н. естествени оцветители - става много ефектно друг е въпроса, че всеки иска да опита от всеки цвят та трябва да предвидиш за всеки по половинка  Mr. Green
Аз ако се добера до 2 свободни часа може да направя снежни човеци за предястие - правих такива преди 2 години и много ги уважихме ето снимка от предния път Още не съм решила окончателно, но вероятно ще правя и солени еклери и солена торта - тортата за последния месец и половина съм я правила 3 пъти и не я снимах нито веднъж - много ме е яд, за което. Отделно питката и част от десертите ще са мое дело - а приятелите с които ще се събираме обещаха основното ястие - капама.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 22:48 от shemet_neveroiaten

# 69
  • София
  • Мнения: 375
shemet_neveroiaten страхотни идеи  Hug
Моля те давай рецептата за снежния ти човек  Praynig

# 70
  • Мнения: 505

фаршировани яйца /много обичам/


Какво е това? Blush
Сваряваш твърдо яйца,разрязваш на две,изваждаш жълтъка и го смесваш с майонеза,горчица,черен пипер(може и кисели краставички на дребно,или шунка....варианти по вкус) после пълниш или шприцоваш в мястото на жълтъка,подреждаш и украсяваш в плато и готово...
Оооооо ooooh! И аз правя такива. Страшно много обичам! И домати така пълня ,само дето слагам и мачкам цяло яйцето. Само че не знам че му се вика така Blush Много благодаря! Страхотна идея даже  bouquet

# 71
  • Мнения: 2 577
браво за темата  Peace
тази година ще сме си в къщи, та ще следя за идейки

# 72
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Shemet neveroiaten,може ли да споделиш как правиш солената торта newsm17

# 73
  • Мнения: 3 034
shemet_neveroiaten страхотни идеи  Hug
Моля те давай рецептата за снежния ти човек  Praynig


и аз искам  Mr. Green кажи с какво ги направи, че да стоят изправени, искам и аз изправен снежен човек, но големичък  newsm78

# 74
  • Мнения: 3 034
pazzza , кажи ако искаш и артишоковата топенка  Peace

milf , благодаря ти за рецептите, картофите ги включвам в менюто   bouquet

аз досега я докарах дотук:

млечна салата (за снежния човек, освен ако някой не даде по-новаторско предложение)
редената салата на pazzza , от която ще направя часовник
туршия, печени камби
картофите на milf
картофено руло и болярски кюфтета за основно
баклава (чудя се дали да не закача късметите за нея, но ще видим)
едни охлювчета и пръстчета на Селма
болярската питка на Биляна
евентуално баница, ама множко ми идва  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт