Постигнати резултати от различните диети???

  • 6 895
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 185
... Като цяло гледам и природата - слонът яде трева, лъвът яде месо. Тревопасните животни са дебели, а месоядните - мускулести и здрави. ...

Не искам да се заяждам, прочетох думите ти преди часове и след като все още ме чоплеше нещо сега знам защо. Всъщност реших да се разпиша, тъй като ми се струва че не си права. Защо визираш природата само в отделните животински видове - слон и лъв. Всеки от тях има различен начин на живот, макар и в еднаква среда. Нима ти сравняваш себе си с някой друг животински вид, а не с човеците? По-правилно сравнение бих дала за различните котаци напимер - виждала съм ги всякакви - наистина огромни и дебели, кльоштави и мускулести и здрави.

Предвид структурата си слонът бих казала е добре сложено животно, както и лъвът разбира се. Мисля си, че по-коректно ще е ако правиш обобщението за един вид животни или да се опитаме да накараме лъвът да мине на тревопасна диета, а слонът на месна диета и тогава да видим ефекта. Представи си лъв който има гръден кош голям колкото на слон и тогава да говорим дали слонът е дебел. Или пък смали слона до мащабите на лъва - ще е едно много мило животинче. 261uu
И това че тревопасните били дебели, рече и заключи, уви веднага те оборвам  Naughty. Примери: конете, антилопи, елени, други кози - всички те са изваяни.
Така че слагането на определнието тревопасни - дебели, хич не е издържано.  За хищниците е жизнено важно да са мускулести и бързи, нали гонят плячката си, която иначе не стои да ги чака да бъде изядена. Това е начин на живот когато си гладен търсиш и преследваш. После ядат. А да споменавам ли как се натъпкват наведнъж за дни понякога. И злата участ на тревопасните да бъдат, макар и не всички, по-тромавите. Нали хищниците все пак трябва да се хранят. Confused
Както и да го мислим , както и да го сучем, на планетата Земя на този етап хората са на върха на хранителната пирамида. Преди много, много години сме се откъснали от естествената си среда. Еволюираме, някой ще каже, макар на мен да ми се струва, че направо деградираме и завличаме цялата планета. Иначе приветствам всичко останало което казваш и заставам зад теб, но точно това сравнение в цитата, което първоначално и мен ме заблуди, не е истина нито факт. Много са факторите, които влияята на всеки един организъм, както и начините, по които реагира всеки един. Не е само до структура, среда на живот, начин на съществуване. Повечето от нас тук се опитват да намерят своя оптималено здравословен начин на живот в това число на хранене, ти си го намерила, това е чудесно. И всеки който го е постигал знае поне едно нещо - нужно е постоянство, докато вредните навици бъдат изместени. Така че относно диетата за един ден и от мен една зъбеста усмивка.  smile3532

По темата, преди години в продължение на година спазвах разделното хранене, бях доволна, за височина 174 бях с тегло 56-57кг.м, задържайки този резултат. Тогава и през ден правех по 1-2 часови упражнения по каланетика. После живота ми се промени, лека-полека изгубих добрия ритъм и ей ме на, сега отново замислена коя диета е най-подходяща за мен и дали най-лесно би се вписала в ежедневието ми. Преди дни се пробвах по програмата със сиропа Мадал Бал (10кг. за 10 дни темата), направих я само 3 дни пълния й вариант и отчетох - 3кг,но се принудих да я спра поради здравословни проблеми, не в резултат от диетата. Бих препоръчала сиропчето като елемент към диети, където малко или много се 'гладува', защото действително коктейлът приготвян от сиропа дава чувство на ситост. Разбрах го още на следващия ден , когато се опитах да  мина на зеленчуци, плодове и течности и корема ми свиреше.  Сега съм на леко импровизиране , докато избера диетата.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 15:47 от Фанита

# 31
аз лично не бях правила някаква специална дието, но за 2 месеца качих сигурно 5 кл. докато бях първи курс и понеже до университета продаваха най-вкусните банички със сирене, спанак и ябълка се побърквах да ям от тях и така стана белята. после реших, че е крайно време да се взема в ръце и да ги сваля тези досадни 5 кл и радикално спрях баничките и покрай нервите после за изпитите отслабнах без да се усетя - оказа се, че просто такива тестени неща хич не ми влияят добре и да трябва да ги спра, за да не напълнявам. извода, който си направих за мен самата беше много важен - че всеки трябва да намери тази храна, която го кара да пълнее и да я спре завинаги.

# 32
  • Мнения: 831
сега съм с режима на Дюкан и определено съм доволна Peace

# 33
  • Мнения: 216
Преди 2 години свалих 15кг. за 4 месеца.Не съм спазвала определен режим ,но ограничих сладкото и хляба и всеки ден ходих пеша по 5-6км. и  гимнастика Peace

# 34
Аз предната пролет за 1 седмица свалих 3кг с диетата на М.Търмън и като приключих се варнах към нормално  хранене  и въпреки всичко до месец и половина свалих още 5кг.През зимата качих 3кг но при това ядене и лежане си е цяло чудо че не са повече.Сега цял месец се мъча на ниско въглехидратна и не мръднах и 1 кило.От вчера сам пак на Търмън.На него разчитам да отстраня тия 3 килца. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт