Natal a porta, Muitas festas é prendas para todos em Португалия- 5

  • 14 215
  • 264
  •   1
Отговори
# 240
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Добро утро  Hug
Меди благородно ти завиждам за преживяванията,даже и за изпитите  Peace.Аз като дойдох в Португалия тотално прекъснах вси4ки желания и ме4ти за у4ене  Tiredсега минавам само някакви кратки курсове и обу4ения,да не затъпея съвсем  ooooh!
За пътуването на Ини...преди години,когато моя син идваше насам пътува сам,но беше на 10г.Не знам дали има зна4ение  newsm78 а и полета беше директен.Нямах никакви проблеми с билета.Защо не се обадиш директно по телефона,не е задължително да правиш резервацията онлайн  Confused
Дани успех мила  Peace И не мисли постоянно за края на месеца  Mr. Green Съсредото4и се пове4е в работата  Peace
Вики съжалявам за Криско,горкото мъни4е сигурно и на него хи4 не му е лесно  Hug Моя син от тия болести и антибиотици на 2,5г ве4е беше с асма.6г пи някакви хап4ета по 1 на ден..не помня как се казваха  Blush Понамаляха болестите,но и доста го пазехме.Вода със стайна температура,не го обли4ах много за да не се поти излишно,никакво газирано,ве4ер винаги спеше на по хладно 14/16 градуса дори и зимата....Преди тези мерки и хап4ета то4но през 15 дни бяхме на антибиотик за по 7 дни  ooooh! Увели4ихме периодите на по 2/3 месеца  Grinning Меди може да даде пове4е инфо за таблетките....
Лека седмица на вси4ки   bouquet

# 241
  • Мнения: 693
Доре за спането, синът ти и преди това ли спеше на толкова студено. Ние спим на 20-21, не включвам нищо, просто в стаята си е толко, но ако отворя вечер мога да я смъкна. В БГ спеше на 18 и ми се ще и тук да спи на по-студено, но все чакам да оздравее за да почнем да се каляваме малко, а то все сме болни. И се чудех дали като е болен може да спи на по-студено или да чакам да оздравее. Много се отвива и общо взето спи с само с памучно боди с дълъг ръкав и дълги панталони от тези целите(незнам как се казват) и едно памучно чувалче.
Довечера сме на лекар да видим какво ще каже.
Дани много интересно звучи. И аз в БГ работех подобно в Матраци ТЕД и много ми харесваше, но ех любов, последвах мъжа ми по света.

# 242
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Вики - надявам се този пьт да се разминете с болестите и най-вече с антибиотиците. За спането - София спи на 21-22 градуса (просто в нашият апартамент е супер топло), но сме купили овлажнител за вьздуха и не се опракваме от пресьхнал нос и уста. Аз дори и в нашта спалня го пускам от време на време Laughing

Иначе ние сме добре, нали майка ми е тук и всички за щастливи - София се е поразлигавила, а ние с Изидро още повече Mr. Green В сьбота трьгваме кьм Италия на ски за 10 дни - така че ще поизчезна малко. А майка ми и София ги оставяме на белгийска земя, малко сьм притеснена но се надявам да се оправят без проблеми. А и имаме приятели, които сме помолили да ги наглеждат Grinning

# 243
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Вики той преди това беше с майка ми  ooooh! май от цялото бабино притеснение стана така  Mr. Green Като беше бебе спеше на отворена врата зимата,но просто беше задължително при 26гр в стаята.До 10м не се е разболявал.....Моята ДжПи ми казваше,4е като е болно детето няма от какво  да се приреснявам,т.е. пове4е от това няма на къде да се разболее  Mr. Green Така 4е можеш да поотваряш прозорец от сега  Peace На моя съм му лекувала ангините със сладолед и кола,майка ми подивяваше  #Crazy но имаше резултат  Peace

# 244
  • Мнения: 1 101
Здравейте и от мен...
Аз за съжаление не мога да дам мнение за болестите за6тото Теди не ми е правила като малка проблеми..Даже май съм го разказвала тук 4е като на 3 годинки трябва6е да идем на преглед за детската градина в поликлиниката тя се дърпа6е и пла4е6е като влезнахме при лекарката...а тя...какво толкоз се лигавела....и аз и казвам 4е до сега не е посе6тавала болни4но заведение и белите престилки сигурно я пла6ат...и лекарката......еее не ми казвай 4е до сега не се е разболявала.....А наитина бе6е така Naughty...
Но тя е родена ноември и о6те от 1 седмица бе6е на вън...и леко обле4ена винаги..та може би съм я калила в на4алото....но и до сега е така.....ние веднъж се тръ6нахме с грип и 2 мата....тя подмина....
Така 4е не знам дали Вики сега може да по4не6 да калява6...пък и климата тук май не помага  Naughty доста  е влажен ...
Меди.. Новаа  и аз ви завиждам благородно Hug  за разпускането....

Дани и аз те съветвам да се съсредото4и6 върху работата пък като си я вър6и6 добре  тебе 6те изберат Peaceискренно ти го желая Hug
Зоуи къде се изгуби? А аз си мислех да те посъветвам  за6то не му направите на Дани някаква застраховка или сегуро..по евтино 6те ви излиза 4асния лекар..Мисля 4е ако имате сметка в Монтепио дават безплатно Cartão de Saúde UNIMED - Os titulares de um Cartão Classic beneficiam, assim como o respectivo agregado familiar, de consultas domiciliárias gratuitas durante o período que vai das 20h até às 7h da manhã do dia seguinte, todos os dias do ano, consultas gratuitas nas clínicas UNIMED durante os fins de semana e feriados das 9h às 13h e das 14h às 19h, consultas nas clínicas UNIMED, todos os dias da semana entre as 9h e as 20h, a preços especiais e descontos especiais, que variam entre 10% e 30%, em hospitais e clínicas com os quais a UNIMED tem acordos.
 Peace
май доста се разписах а сега да бягам 4е работа ме 4ака #Crazy

# 245
  • Мнения: 693
То и аз като бебе не съм го обличала много и спеше на по-студено, и го кърмех и зимата не ми се беше разболявал. Тя беше и топла зима в България и почти всеки ден излизахме. Но от тази зима, то и с яслата. А пък и аз си мислех че тук климата е по-добър, нали сме на океана, а съветват всяка година да се ходи на море, но се оказа че тук влагата е голяма. Лошото е че и малкия подивява вкъщи и аз се изнервам покрай него. Дано сега като се затопли да се наредят нещата.
Светле а знаеш ли колко се плаща за такава застраховка?
Нова приятно искарване, и се пази от борчетата да не ти налети някое  Wink

# 246
  • Мнения: 1 101
Вики ами май е гратис на месец с кредитната карта на Монтепио...т.е. не се пла6та на месец...но пак може да провери6 тук
или тук
но във всяка банка си имат сегуро за сауде...провери и във ва6та банка...понякога имат оферти...струва си според мен за малки деца да се направи.... Peace

# 247
  • Мнения: 878
Днес ходихме до Порто на специалист уши,нос,гърло.Каза,4е сливиците са огромни и вси4ки проблеми от там идват,прави му и тест за слуха,има проблем и със слуха,поради перманентно запушения нос 4ува приглушено,а от там и проблема с говора.Неспокойното спане нощем и хъркането пак от там идва,а това каза,4е спомага за прекалената активност денем,понеже е изнервен от недоспиването.А ако знаете от ушето му какво изкара,реши да го по4исти,ама то едно такова 4ерно и твърдо,толкова насъбрана ушна кал.Загубата на тегло пак от там идва.Сега сме на нов антибиотик,пусна ни изследвания и след 3 седмици пак сме там,но той ни каза,4е проблема няма да из4езне,докато не го оперират малкия и не извадят вси4ки възможни сливици CryСто педиатъра го видяха през последните месеци и никой не забеляза да има проблем със слуха,хем им обърнах внимание.Казаха ми,4е щом реагира на звън от телефон и разбира какво му се говори,зна4и е добре,но се оказа,4е не е така CryМъ4но ми е,ако се наложи операция,сигурно ще полудея от притеснение,ама дано поне да се минава и да се подобри най сетне Дани.
Ние имахме застраховка на Дани,ама ощ? преди да по4нат болестите мъжът ми я спря,понеже отрязахме вси4ки разходи,то4но днес си говорехме да я направи пак,4е операцията се плаща и не е малко.Свекърва ми пристига утре и сигурно ще се вклЮ4вам по рядко,понеже ще и обръщам на нея внимание.
меди как така решихте да оставите Ини на майка ти?Оставяли ли сте я досега?Аз не съм способна да се разделя с Дани за толкова много време Embarassed,ние всъщност досега не сме го оставяли и за една нощ даже,въпреки 4е ми се иска да си по4ина малко,но няма на кого да го оставим.
вики много съжалявам,4е Крис пак е болен Hug
дани радвам се,4е ти харесва работата.
Светле имала си късмет с твоята щерка.
Ние вкъщи спим на около 15 градуса зимата.

# 248
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Зои, много съжелявам.Дано всичко да се оправи и да нямате толкова проблеми.

Племенникът също имаше проблеми със сливиците, всяка зима е хремав и се разболяваше лесно.Постоянно на доктори, антибиотици...като си дойдеше в БГ проблемите изчезваха, започваше да наддава на тегло, а върнеха ли се в Гърция, пак всичко се повтаряше.Оказа се, че е заради самият въздух и климат.Ако не се оправял, щели да ги махат.                                                           
    Не ви ли казаха и на вас, на какво се дължи проблема със сливиците?Нормално е да се притеснявяаш, но всичко ще се оправи!

Целувки от мен.

# 249
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Зои,нормално е да се притесняваш но поне ве4е знаеш каква е при4ината а и решението на проблема.На моя син му извадиха 3тата сливица на 2,8г и му сложиха някакви тръби4ки в ушите,защото също не 4уваше и събираше някаква те4ност от която можел да оглушее  #Crazy Самата процедура продължи 10мин и беше с пълна упойка  Peace После му беше криво от упойката,но.....И неговите сливици са големи,но доктора ги остави  newsm78 Колкото и да е предпазвали.....Странното беше,4е до тогава боледуваше от ангини,след като махнаха 3тата запо4на да прави директно бронхити,но без Т  Rolling Eyes улавях го оше на 1я ден и за 3 дни вси4ко минаваше......и много по малко антибиотици  пиеше  Peace
Успех   bouquet

# 250
  • Мнения: 194
       Здравейте!
Нова,приятно изкарване на ските,спусни се два пъти и за мен,не съм карала от 3 години,миналите две бях в Пт,а тази
на работа, обикновено в Неделя,когато мъжът ми ходи.
Зои,звучи сериозно и никой от тези дето ти вземат по 60е ли не му е гледал гърлото до сега?Ини също уголеми 3та сливица декември,но след антибиотика си отиде на мястото.Лекарят е специалист,защото всичко,което ти е обеснил е абсолиутно вярно и свързано едно с друго,дано не се е увредил значително слуха,от колко време забелязваш,че не чува добре?Операцията е с кратка венозна анестезия,т.е. детето не го боли, и е за 10мин,и е по-скоро манипулация не операция,в миналите 20години тук се е правело без упойка,при нас на село май още се прави така,но в София е с упойка присъствала съм много пъти,повярвай ми няма за какво да се притесняваш,въпреки,че знам,че е невъзможно.
И все пак мисля,че не е добре да ги махат и 3те,а само 3тата,поговори с лекаря питай го,сливиците са много важен лимфен орган,особено нужен в детството.Махат се всички,само ако детето прави повече от 4 гнойни ангини годишно и има опасност от засягане на сърцето-ендокардит.Може и само с махането на 3тата да се оправи детето.Разпитай подробно!
Търпение с родата и гледай да си починеш ,докато е там.После ще разказваш,а ако много издивееш и по-рано може.
Доре,специялно за ученето не съм за завиждане повярвай!Главоболие,размазана картина пред очите,сънувам кошмари с изпити нощем-все въпроси,които не знам....плескам задник на стола по цял ден,а навън времето е толковааа хубаво....Как е паленцето,а Борис,още ли мърмори,странен човек,но не си е намерил майстора.Няма как да ми падне само за един месец,ще разбере къде се намира. #2gunfire
Иначе за спането ние спи на 16-18градуса,толкова е в спалнята и се чувставаме ок,на балкана в хотела беше 24-25 и беше кошмар,спахме по белио,изсъхнаха ни гърлата,Ини се оплакваше,че й е лошичко на гърлото и така,но не можеше да се спре парното,а и прозореца не можеше да стои отворен през нощта все пак навън беше около 0 гр.
Продължавам да уча остават ми 17дни.
целувки!

# 251
  • Мнения: 693
Добрата новина при нас е че вчера се обадих в модула където го водя на консултации и се оказа че има свободен час за днес(аз си мислех че ще ми дадат час след около месец), та поне си спестихме разкарването по нощите а и детето подивява 3-4 часа на едно място. Днес като отидохме веднага ни приеха, лекарката беше много мила, бе нямаше ги тези нерви като в спешното. Каза че не е много зле и ни изписа антибиотик за 3 дни, разни витамини и сиропи. Сега след 6 дни пък се пада да сме на консултация и ще видят как е. После ходих до банката да питам за тази карта дето каза Светлето но имаше много хора а трябваше да се прибираме малкия да обядва и да спи, та ще отида някой ден сама, хем да не ми пречи и да се разберем на спокойствие.
Меди успех с ученето и най-вече късмет на изпита, че аз така завърших с повече късмет и с малко учене  Mr. Green
За сливиците - аз като малка доста боледувах и ми махнаха и трите на един път с местна упойка(само си спомням че бях в съзнание). После пак си боледувах защото всичко слизаше надолу. До колкото знам е хубаво ако може да се оставят но ако наистина са възпалени трябва да се махнат, затова трябва да си прецени лекарят който го наблюдава.
Зои, дано и при вас минава бързо и без повече усложнения, а правилната диагноза е основното за това. Кураж  Hug А частния лекар ли те прати на специалист?
Наскоро слушах и по "Часът на мама" за климатолечение(или нещо такова), така че който има възможност да си направи почивка на някое място с добър климат поне за 2 седмици.
Дано сега като се затопля да минават всички болести  Praynig

# 252
  • Мнения: 66
ЧЕСТИТ  ПРАЗНИК МИЛИ МАМИ!   newsm51

НЕКА УСМИВКИТЕ НЕ СЛИЗАТ ОТ ВАШИТЕ ЛИЦА ! ЗДРАВЕТО , ЩАСТИЕТО И КЪСМЕТА ДА  БЪДАТ ПОСТОЯННИ  ВАШИ СПЪТНИЦИ !!! Kissing Heart

# 253
  • Мнения: 1 101
                                           

# 254
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Моми4ета,бъдете винаги ЖЕНИ...оби4ани,незаменими,боготворени....  bouquet
Но никога не забравяйте,4е преди вси4ко сте ХОРА  Peace


Весел Празник  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт