Rizatarun -хиперактивни деца

  • 12 725
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Здравейте,моята дъщеря е хиперактивно дете.На 7-годинки е. Имаме проблем с говоря като изказ на дълги сложни изречения,както и провеждане на разговор-да я питат нещо,тя да отговори и да продължи разговора.Иначе е много умна и любопитна.Много е контактна в смисъл,че обича да е близо до деца да се закача.Не е агресивна,но остава проблема с говора.Има желание да разговаря понякога пита разни неща.Аз за момента използвам основно продукти на т.нар.алтернативна медицина-хомеопатия,продукти на аква сорс.Работим с логопеди и психолози по 2-ма от вид плюс ресурсен учител.Има напредък,но аз все си мисля че не е достатъчно.Този препарат в каква степен точно повлиява върху концентрацията и подобряването на говора newsm78

# 16
  • Мнения: 126
oddy,съмнявам се,че и лекарите могат да отговорят на въпроса ти при положение,че това лекарство не се внася в България.Чувал съм,че помага за концентрацията,но за хиперактивноста не знам.Предлагали са ми го като вариант и то лекари от университетска болница,но при нашият случай беше напълно безполезно,не че сме го давали,но аз прецених след консултация с по-подготвен фармацефт,че е излишно за моето дете.

# 17
  • Мнения: 199
От ресурсният център от две години ме натискат да наложа медикаментозно "лечение" на Ана-Мария,само,че след всички мнения тук във форума в мен остана съмнение и абсолютна неувереност откъм това,защото срещам много относителни мнения и резултати.Колебая се #Crazy

# 18
Ризатарун/а не е панацея. Това е медикамент, предназначен първоначално за възрастни пациенти с деменция(именно при деменцията страда ацетил-холиновата невротрансмисия). Хиперактивността при децата със затруднения с говора се дължи предимно на това, че не разбират голяма част от външния свят и не се чувстват привлечени от обкръжението. Дайте си сметка- дали ще Ви е интересен филм на чужд език от който разбирате едва десетина думи, дали ще го изгледате докрай. Засега водещата терапия за тези проблеми е логопедичната работа. Медикаментозната терапия само улеснява научаването на новите неща от логопеда. Не е задължителна. Доказано е, че дори само при интензивна логопедична работа в мозъка се появяват нови асоциативни полета. Лично аз препоръчвам на майките на моите пациенти Сарженор. Хранителна добавка, има аминокиселини, подобрява биотонуса и мисловните процеси.

# 19
  • Мнения: 4 451
д-р Янева, от къде може да се набави Сарженор?
Ризатарум на нас не са ни изписвали. Лекар ни предписа ноотропил, но аз още не съм го взела. Притеснявам се. Няколко пъти питах в темата за хиперактивност, дали някой го е давал на децата си и как е повлияло на концентрацията им. Но не съм получила отговор. Иначе нашата психоложка ни препоръча да комбинираме нейната работа с медикаментозно лечение. Щяло да улесни самият процес на работа с детето. Мария приема само тиоридазин и неуробекс, като успокоителни. Не и помагат особено, все така активна си е. Confused

# 20
  • Мнения: 126
Ноотропил сме давали на два пъти.Първият път беше за кратко,около 10 дни,заедно с полвин таблетка Стазипин за да се намали превъзбуждането от Ноотропила.Вторият път беше две  години след това,някъде около 4 месеца го пиеше,този път без допълнително хапче.За това лекарство пише,че трябва да се пие поне 3 месеца за да се появят някакви подобрения,но подобренията при нас дойдоха след диетата.Някак си не ми се връзваше мнението на лекарите,че детето меже да го пие това с години а в листовката на лекарството едната страница беше заета само със страничните му действия,съжалявам,че не я запазих тогава.Не забелязах ефект от лекарството,все пак 4 месеца е сравнително малко време,но познавам семейство със хиперактивно дете,който също са давали Ноотропил за по-дълъг период доколкото си спомням,но и при тях добрите резултати дойдоха след минаване на БГБК диета.

# 21
  • Мнения: 588
         Mari_anka, ето тук прочети повече за Сарженора:
http://www.ecopharm.bg/lang_bg/product.php?id=34
        Притеснява ме това, че има енергезиращо действие и премахва чувството за отадналост и умора. А при ХА деца енергията им е в излишък.
        Но мисля, че е за предпочитане, защото е хранителна добавка, а Ноотропила е ноотропно лекарство със странични действия. Peace

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 16:43 от sladko pate

# 22
  • Мнения: 120
Да се влкюча и аз в темата.И ние сме давали Ноотропил.Дани беше на три години когато му го изписа пр.Райчев.Пи го близо година и половина в комбинация с тегретол и витамин Б6.Имаше положителен резултат.Логопеда споделяше че така може да се работи с него.След това професора ни изписа Резитаруна.Брат ми беше в командировка в Германия и му се обадих да ми го вземе.Първото което ми поиска той беше рецепта.Без рецепта не го дават.Пратих му рецептата от професора и тамошната аптекарка категорично му отказала да му го даде.Той ми каза че там било забранено да се дава на деца.Така и непосмях да му го дам.И сега продължавам да се чудя какво да му дам.Дани на моменти изпада в нервни кризи започва да хвърля всичко което ми е пред очите да пищи и да се тръшка може да продължи така с часове и нищо не е в състояние да го успокой.В такива моменти съм направо безсилна.Тъй че да се върна на въпроса вие преценете дали да го вземате.

# 23
  • Мнения: 4 451
Благодаря на всички, които ми писаха за ноотропила. Hug В момента приема тиоридазин, но нямам ни най-малка представа колко време може да се приема като продължителност и колко и дали се прави почивка. Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 2 020
Давам го на синът ни за стимулиране на речевите способности, разбира се по препоръка на специалист-детски невролог...
 Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети.
Аз не разбирам как може да се разчита само на медикамент за стимулиране на говора, след като е всеизвестно, че вълшебни хапчета няма. Съжалявам, но какво точно означава "хорски съвети"? Все пак логопедът също е специалист и той би следвало да прецени дали едно дете има нужда от  терапия. И както е писала veni-b, логопедът и Ризатаруна не са взаимозаменями!  Peace

# 25
  • Мнения: 199
След прием на такива лекарства кое смятате,че се подобрява при децата по-точно,не смятате ли,че ефекта е временен и реално детето се връща на изходна позиция след преминаване на въздействието им newsm78

# 26
Синът ми е на 4 години и  е хиперактивен.Предписаха ни ни Rizatarun ,но  се при последващ преглед се установи ,че не е подходящ за него.Ако някой се нуждае-може да да ми се обади-кутията е неразопакована,донесаха ми го от Германия миналия месец.Тел.0898 612195

Общи условия

Активация на акаунт