Театър!

  • 52 349
  • 557
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 211
Искам да попитам някой гледал ли е армията "Комедия на слугите"? Нещо искам да я гледам ,а не знам дали си заслужава.

# 496
  • Мнения: 1 252
Някой да е гледал "Клюки от ада?
Имам билети , но да ме разочарова.

# 497
  • Мнения: 322
Искам да попитам някой гледал ли е армията "Комедия на слугите"? Нещо искам да я гледам ,а не знам дали си заслужава.

Аз съм го гледала преди много години, стараех се да изгледам всяка постановка с Христо Гърбов  Heart Eyes  Mr. Green
Хареса ми, но накрая ми доскуча (в частта с Дон Кихот) Confused Може и да се е дължало на факта, че още бях гимназистка, когато го гледах  Whistling Не мога да споделя пресни впечатления...

# 498
  • Мнения: 1 063
Гледах Сирано дьо Бержерак - веднъж на генерална и веднъж официално, много пък ми хареса!

И аз така. Simple Smile

Но в никакъв случай не препоръчвам Комедия на слугите на Москов, също, макар и адекватни на европейската театрална сцена - Роланд Шимелпфениг е много поставян и харесван в момента немски драматург, добре е че, че го 'виждаме' и у нас, чела съм няколко негови пиеси, игрив и диалогичен - но Преди/След на Добчев за мен не се е получил, нищо, че има една очевидно добра 'провокация', да покани талантливата актриса и съпруга на големия Любен Гройс - Гергана Кофарджиева.

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 14:52 от Ив

# 499
  • Мнения: 2 149
Сега съм се загледала в програмата на НТ.
Похвалиха ми "Аз плащам", обаче няма билети. На камерна е, може би затова.
До Коледа все пак ще трябва да отметнем още едно културно мероприятие.

# 500
  • Мнения: 1 063
Скоро ще пиша за Полет над кукувиче гнездо на Морфов в НТ. В началото на декември ще е премиерата, ако съм запомнила правилно.

# 501
  • Мнения: 366
"Рейс" за мен беше много отегчителна и слаба постановка. Едва я изтърпях и то само заради мъжа ми.
"Сирано...." - добра е може да се гледа, само дето бях на балкона иначе щеше да ми хареса повече сигурна съм. Липсваха ми декори.......
"Комедия на слугите" - ужас!

Някой ще сподели ли отзиви за "Пигмалион" в НТ?

# 502
  • Мнения: 605
"...
Някой ще сподели ли отзиви за "Пигмалион" в НТ?

Моите впечатления са отпреди 10-тина години, но помня, че се забавлявах много!  Mr. Green

# 503
  • София
  • Мнения: 4 317
Аз съм запланувала "Балкански синдром" на Куркински за декември.
Вярвам, че няма да ме разочарова, защото ми е любимец.
"Сирано" - страхотен Дечн Донков, великолепна сценография. Съвременният прочит мен лично малко ме дразни, но е начин такива творби да достигнат до по-голяма кръг зрители. Докосна ме!

# 504
  • Мнения: 2 149
В НТ "Иван Вазов" сме гледали :
"Идеалният мъж" - малко трудно се преживя от по-голямата част от компанията, аз го гледах с интерес. Един на нашия ред заспа Shocked Най-глупавото е, че започвайки пиесата все имах чувството, че я знам...повъртях се, повъртях се, и в момента, в който видях брошурата ми просвена, че вече съм я гледала  Joy Както и да е, отново я гледах, но имах бели петна, явно съм проспала първия път и аз.
Мизантроп - като за следобедна постановка, на каквато присъствах, става. За пръв път бях на камерна сцена и това ми създаде дискомфорт, но самата постановка не е никак лоша, костюмите са много хубави, за играта е ясно - все пак много добър актьорски състав има.
"Дядо Коледа е боклук" - ако някой все пак не го е гледал, няма да е зле да го стори. Готина пиеса, на моменти много смешна, прекрасна игра на Мария Сапунджиева! Гледахме я два пъти - първия път от втори балкон, като си бях забравила очилата, затова повторихме - хубава е и не ми бе скучна на повторение.
"Балът на крадците" - лека история, музикалното присъствие е повечко, абе хубаво представление. Не е от тези, които ако изпуснеш ще си изпуснал много, но на мен си ми хареса. Захари Бахаров е много сладък в ролята си на Дюпон-Дюфор.
"Госпожица Юлия" - може да изпиете някой и друг валериан, или може би една голяма водка, за да изпаднете в подхдящо настроение за нея. Моят мъж едва я преглътна, аз гледах като хипнотизирана. То този Донков е нечовешки актьор, но Абаджиева има нещо развинтено и мен лично много ме впечатли като режисьор.
"Дон Жуан" - гледах я два или три пъти, нагледах се. Така направих преди години с "Дон Кихот", "Сън в лятна нощ" и "Бурята", като наблегнах на "Дон Кихот" - има постановки, които колкото повече гледаш, толкова повече откриваш вътре.

# 505
  • Мнения: 1 063
"Госпожица Юлия" - може да изпиете някой и друг валериан, или може би една голяма водка, за да изпаднете в подхдящо настроение за нея. Моят мъж едва я преглътна, аз гледах като хипнотизирана. То този Донков е нечовешки актьор, но Абаджиева има нещо развинтено и мен лично много ме впечатли като режисьор.
Simple Smile

Чаено момиче, гледай и Отело на Абаджиева- Донков. Пак там в НТ. Е, не е Хамлет на Абаджиева-Рачков. Мисля, че ще имаш обаче проблем с намиране на билети.
Благодаря за хубавия, информативен пост.  bouquet


"...
Някой ще сподели ли отзиви за "Пигмалион" в НТ?

Моите впечатления са отпреди 10-тина години, но помня, че се забавлявах много!  Mr. Green
И аз като Luisalote. Все пак е постановка на Леон Даниел. Но днес не знам дали бих го приела така.

От един определен момент спектаклите на Теди (Москов) не ме заредждат, говоря за последните му 3-4.

Забравих да споделя, че и Nordost на младата реж. Василена Радева в Младежкия си струва. Сюжета разказва действителното събитие за атентата в „Театъра на Дубровка"  в Москва на чеченските терористи, през 2001 г. ли беше.


# 506
  • гр. София
  • Мнения: 1 887

Някой ще сподели ли отзиви за "Пигмалион" в НТ?

Гледахме я семейно през тази пролет.На мен и съпругът ми ни хареса,но за моят син 15 г. беше малко "странна" ,а 10 год. ми дъщеря откровено си заспа след антракта. Laughing

# 507
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пловдивският театър изкара страхотна премиера - "Очаквайки Годо" - един наистина различен прочит на иначе тежкия текст на Бекет. Режисьорът Георги Михалков вплита в сюжета много музика и танци. Представлението определено си струва да се гледа, който има път към Пловдив  Wink през декември ще го играят и в Димитровград, правят планове и за София. Ако разбера дата - ще пиша.

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 1 485

Някой ще сподели ли отзиви за "Пигмалион" в НТ?

Гледахме я преди няколко дни - отлична игра, впечатляваща сцена!
Нищо авангардно /за добро или лошо/, на дъщеря ми /15г/ много й хареса.

А някой дали вече е гледал новия мюзикъл /или постановка с много музика?/ в Младежкия?
Може ли отзиви?

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 19:10 от noshtna_ptica

# 509
  • Мнения: 0
http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Sirano-do-Berzerak-v-Narodnia-teatr/118111594895490

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Angeli-v-Amerika-v-Narodnia-teatr/123723254353403

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Polet-nad-kukuvice-gnezdo-v-NT-Ivan-Vazov/168972533123910?v=wall

Общи условия

Активация на акаунт