Излишни бебешки вещи!

  • 10 845
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На мен излишното ми беше кенгуру и каишките за прохождане newsm78

# 121
  • Мнения: 295
Шезлонгът за вана/корито е метална стойка с хавлиен плат облечена,поставя се във обикновено корито с равно дъно и върху него се слага бебето.
Аз не знамз ащо го купих при положение,че си купих анатомично корито.

# 122
И аз нямам неизползвана вещ.
Всичко,което съм купила е било необходимо,практично и се е използвало.

Когато човек знае какво иска няма как да сбърка, освен ако е подарък от човек, който не познава нуждите ти или ако си се подвел по нечии препоръки.

Много ползвах кенгуруто, шезлонга, а столчето за кола не толкова, защото ми се видя тясно, а и си стоеше, монтирано в колата. Много ползвах бънджито.

# 123
  • София
  • Мнения: 721
При мен категорично кенгуруто - моето дете никога не влезе вътре Rolling Eyes Стои си съвсем ново в кутията. Но това си е до дете.
За шезлонга не съм съгласна - 6 месеца изкара вътре моят малчуган.

Иначе - супер скъпият стерилизатор, четки за шишета, шишета с биберони се оказаха ненужни при нас, защото бяхме изцяло на кърма.

Аспиратор за нос - никога неизползван. Както и дозатор за лекарства и щипките за залъгалкиooooh!

# 124
  • София
  • Мнения: 672
На мен излишни са ми шезлонга, който ни подариха(щом го сложа вътре се надава неописуем рев), залъгалките (биберон щом се постави в устата излита като ракета), козметиката с която се бях презапасила, а се оказа че сме алергични и използваме само Клоран и Бюбхен, ръкавичките и може би спалното чувалче(в което се разболяваме още първата вечер в която спи с него). Звучат ми странно и тези възглавнички против обръщане...
Но наистина всичко е строго индивидуално. За нас се оказа необходимост кенгурото(това е единственното място, където се мирува когато е нервен, когато пазаруваме или когато сме на гости някъде-разбира се носи го тати), също активната гимнастика(стоим повече от 2 часа между храненията)...

# 125
  • София
  • Мнения: 3 064
Относно контейнерите на Авент - имам два, от подаръци, и ми вършат чудесна работа да си държа нарязан магданоз и копър в хладилника Sunglasses  Понеже се затварят почти херметически, ги държат свежи задълго. Това като идея ако се чудите какво да ги правите. Но 20 лв не бих дала за тях!!!

Шезлонгът за вана, този с хавлиения плат ни вършеше работа в началото да подпира бебето, не бих го нарекла излишен, още повече, че е евтиния. По-добре от анатомична вана, защото като попорасне детето просто го махаш.

# 126
  • Мнения: 1 165
Каишите за прохождане, куп шишета с най-различни по-големина и форма биби, кошара за игра и дозатор за АМ на Авент. Това е , което се сещам засега.

# 127
  • Мнения: 1 733
Излишен ми беше аспираторът за нос. Можех да мина и без плота за повиване, защото кошарата ни е такава, че не мога да го сложа отгоре. Шезлонг не съм купувала, защото използвах кошницата за кола за целта. Не съм купувала и активна гимнастика.

# 128
  • Мнения: 864
Аз не съм си купувала нищо излишно!Никога не купувам нещо ако не ми е необходимо  Peace

# 129
  • Мнения: 337
Моето мнение по темата е , че излишни неща няма .Всичко е измислено и направено за улеснение на майката за удобство и спестяване на време . Това , че някой бебета не харесват това или онова е въпрос на лични предпочитания хора всякакви бебета също .Вярно е , че има бебета , които не харесват залъгалката , но има и такива , които немогат без нея .Някой майки предпочитат да стерилизират изварявайки шишетата в тенджера , други предпочитата по улеснения вариант - стерилизатора(спестява време и енергия)
За шезлонга и кошчето вече са го казали - кошчето е за колата там бебето не е добре да стои дълго ,за тази цел е измислен шезлонга.
Можем да минем без много неща  ...и без плота за повиване , и без шкафа в банята , и без обиколника, кошарата за игра , възглавничката за матрак,кенгуро , помпа ...мога да изброявам до безкрай...Но когато ги има , когато са измислени и когато тези неща са направени с единствената цел да са в услуга на майка и бебе , защо да не се възползваме от тях...е, стига разбира се и възможностите ни да го позволявати да не се налага да се лишаваме от по наложителни неща Накупила съм доста неща , които най-вероятно няма да ползвам дълго , но съм преценила за себе си ,че ще ми спестят време и усилия , а това е от което имам нужда.

# 130
  • Мнения: 982
За нас се оказаха излишни двете кошари,които купихме.....
Кенгуру,помпа за кърма също не използвахме.

# 131
  • Мнения: 8 769
После беба я гушкам с едната ръка до мен, а с другата я мия - слагам й душ-олио, измивам и после изплаквам внимателно с душа. Обръщам я по корем върху ръката ми, за да измия добре и гръбчето и така. После малко се гушкаме под душа просто заради удоволствието и хайде навън да се обличаме. Това е - споделен кеф.  Grinning
Не те ли е страх да не ти се изплъзне от ръцете, особено, когато е с пяна? На нас ни се е случвало с мъжа ми, докато къпем някое от децата във ваничката (само се е зиплъзвало, не сме изтървали бебе, затова пък ивнаги сме къпали бебетата зааедно), а за под душа не мога и да си помисля (докато е точно такова малко бебе като твоето става въпрос).

# 132
  • Мнения: 8 769
Моето мнение по темата е , че излишни неща няма .Всичко е измислено и направено за улеснение на майката за удобство и спестяване на време .
Моето мнение пък е,че не всичко, което се продава е ценно и жизненонеобходимо. Много неща са измислени за да могат производители/търговци да припечелят някоя и друга пара.  Wink
Пример: Каишките за прохождане-абсолютна нелепица, която може да е удобна за майките, но със сигурност не е от полза за детето.

# 133
  • Мнения: 1 555
За шезлонга не съм съгласна Naughtyа коша за кола си е за в колата Peace
И аз не съм съгласна  Peace  а и как така стерилизатора се ползва през 10 дни и само за 2-3 месеца ????????? Shocked Shocked Shocked С първото ми дете го ползвах по 2 пъти на ден и то до близо 1г и 6 м !!!  
Иначе помпата за кърма се ползва до момента в който ти се регулира кърмата   Heart Eyes поне при мен е така !

# 134
  • Мнения: 2 100
Моето мнение пък е,че не всичко, което се продава е ценно и жизненонеобходимо. Много неща са измислени за да могат производители/търговци да припечелят някоя и друга пара.  Wink

Абсолютно съгласна! В еуфорията си родителите започват да купуват неща, без които продавачите най-услужливо им обясняват, че родителите не могат! Whistling Е, ша ма извиняват обаче... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт