Излишни бебешки вещи!

  • 10 812
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Мисля, че всичко е много индивидуално- и за бебето, и за майката. Най- разумно е да се купи минимум необходимото и след това да се пазарува според детето- особено козметика, шишета, залъгалки, преходни чаши.
Моето бебе напр. е с АД, всички лосиони, шампоани, кремчета, бебешко олио и пр. се оказаха ненужни, а трябваше да купуваме купища други. Тъй като го отгледахме почти само на ръце, оказаха се ненужни и бебешкото креватче  Simple Smile , и кошарка за игра и шезлонга. С кенгуруто също нямах успех, както и със залъгалките и преходните чаши (направо на сламка)
Аз пък съм доволна от Авент много - и от помпата, и от шишетата. Започнах работа, докато още кърмех и помпата ми беше страшно полезна. Ако обаче сте си с бебетата вкъщи, може и да се спести този разход.
Ползвахме малко проходилка (по- скоро стоялка), въпреки че според ортопедите това нещо изобщо не трябва да се използва.
Основното е- не се презапасявайте и купувайте малки опаковки

# 31
  • Мнения: 1 008
Термометърът за вода(добре че е и за стайна температура), нагревател за шишета, всички плетени дрешки.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
 Аз лятото купих едно такова дълго и тясно шише, което се оказа, че може само с четка да се измие. Така че си зависи от шишето.

А шезлонгът явно върши работа на много майки...

Аз мисля, че всичко си е абсолютно индивидуално и не е необходимо на моменти тонът да клони към заядлив. Извинете, ако греша, но поне на мен ми се стори така. Ако шезлонгът за едни е бил абсолютно непотребна вещ, защото детенце просто не е искало да стои в него, за други сигурно е бил спасение. Аз лично бих споменала за купуването на мнооого малки дрешки в началото, които много бързо стават малки, а някои дори бебчо може да не е носил. При нас специално се получи такава ситуация. И сега ги давам на една приятелка, която ще ражда този месец и я съветвам да купи само най-необходимите дрешки.
Моята майка е детска медицинска сестра с над 30 години стаж и ми каза, че не е задължително да стерилизирам шишетата. Аз просто ги заливах в една тенджера с вряла вода.


Права си, Вилиана Peace

А, да, термометърът за вода! Аз слагах един обикновен от 75 ст. за въздух, във ваната, няколко пъти, колкото да се ориентирам, после престанах.  Доста безсмилена покупка е също!

Пиринка, хубави съвети!

# 33
  • Мнения: 353
Каквото имам ми е необходимо, а излишното просто го подминавам в магазина. Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 44 106
Да за четката зависи, аз ползвах тези на чико, които им се отвива дъното, също и малки за вода и не ми е трябвала, а и някак повече замазва ,о токолкото да измира....а термометъра аз си голзвах първите 2-3 месеца, че аз съм свикнала с вряла вода да се къпя и все си мислех, че на малкия му е студена...та да ме спира да не го къпя с 40 градуса вода, гледах внимателно, колко показва термометъра....

# 35
  • Мнения: 2 131
Аз пък купих едно шише с дупка в средата - уж детето да може да го хване. В това шише четката не влиза и много трудно се мие. Но иначе четката ми е страшно полезна и се чудя с какъв акъл в началото като ме съветваха да си взема, се мотах толкова.

# 36
  • Мнения: 127
През първата година на бебека кошарата я ползвахме само заради плота за преповиване, а тя спеше с ман на спалнята. сега кошарата я ползваме за катерушка и пак не спи в нея , а при мен. Това разбира се е индивидуално...едва ли са много децата които не си спат в леглата
А шезлонга е една от най полезните вещи у нас. ползвам я от раждането до сега - сега си сяда сама на него и си се люлее или се катери по него или го парзаля по паркета - абе занимавка голяма си е  Peace
А иначе другото излишно, което съм имала са огромното количество дрехи, повечето от които обличани по 1 път  Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 44 106
ЕхИдна - и Филип не си ползва леглото...ама хич....та има май извесно количество такива деца....

# 38
  • Мнения: 4 555
Аз не мога да разбера защо сравнявате шезлонга със столчето за кола. Поне тези столчета, които съм виждала нямат изцяло легнало положение. А шезлонгът го ползваме от първият ни ден вкъщи и то до ден днешен само в легнало положение. Понеже в креватчето си спи само през нощта, а в шезлонгчето стои по цял ден, то на него са й закарчени всички играчки и то е и активна гимнастика и всичко в едно. Изобщо не виждам къде щях да я слагам, ако не беше този шезлонг, той ни е по-необходим и от креватчето!

# 39
  • Мнения: 27 524
От моя страна са люлката - на нейно място вибриращият шезлонг е в пъти за предпочитане и да, определно той и кошчето за кола нямат нищо, ама нищо общо.
Кенгуруто и проходилката са за мен незаменими и първостепенни.  Simple Smile
Излишни ми бяха коланите и торбите за прохождане.
Активните гимнастики влязоха в употреба.

# 40
  • Мнения: 1 174
Нямам излишни вещи за бебето, дори шишетата за хранене ми станаха необходими, защото вече ги използвам за замразяване на храни във фризера.
Може би, несесерите, които са ми подарък и са запазване на температурата на храната са излишни, понеже вече единайсти месец сме почти изцяло на кърма и не ми се налага да ги ползвам навън.
Шезлонг и аз не съм ползвала, затова ми беше столчето за кола, закрепващо се и към шасито на количката - универсално и много любимо!Не мога да го сравнявам с шезлонга, защото съм пренасяла бебка и докато спи след разходка с колата или в градината.
Не съм използвала паяк, проходилка или както там го наричат - това е най- отказвания на бабите подарък.Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 483

А, да добавя - разни преходни чаши с твърди, меки накрайници... мисля, че спокойно може да се мине от шише на нормална чаша направо.

О даааа doh как забравих за тия шишета.Имаме си цяла колекция и като ги видя ми идва да ги изхвърля през прозореца.Ето те са ни наистина ненужни-хич не ги ще Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 1 586
Да допълня защо за мен шезлонга беше адски ненужен - понеже често возих бебето си в колата,където то винаги заспиваше в кошничката за кола на мен хич не ми се рискуваше да го будя за до го кача в къщи и да го сложа в шезлонга, вече ревящо от събуждането та поради тази причина ,просто си взимах кошничката в ръка и той продължаваше да спи в нея.Също да добавя ,че за мен колана за прохождане се оказа доста употребявана вещ.За всяко дете нещата са индивидуални.

# 43
  • Мнения: 2 131
Оооох, не искам да си мисля моят син като проходи, какъвто е щурав..... И поради тази причина сериозно се замислям за този колан, ама съм чувала, че децата много, много не го търпят. Ще видим, де.
Аз, ако имах шезлонг, щях да го ползвам някъде около три месеца. Защото малко след като навърши три месеца, моят син започна да се обръща и понеже това му беше супер интересно, го правеше непрекъснато. Аууу, големи бръмбари има в дупето си това дете  Laughing Не спира за една секунда.

# 44
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Можехме да минем без това:http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2266979
и това:http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2409156

Общи условия

Активация на акаунт