параноидна Шизофрения

  • 24 306
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 150
Ренетта,
Откога медицината е наука?И неточна даже... ooooh!
Хайде стига вече,чак е скучно....

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 18:54 от Christian

# 31
  • Мнения: 15 379
Море никак не е скучно! Даже започна да става много интересно, предвид вашите изказвания Joy Joy Joy
Та, и аз да се включа отново по темата Laughing Цитирам:
"При 100% наличие би било потвьрдена хипотеzа,която може да zапочне да бьде иzследвана и на емпирично ниво." Такова животно нема!!! Една хипотеза не може да се потвърди ей-така на! ВСЯКА работна хипотеза се потвърждава или отхвърля  проверена с емпирична методика, как иначе да се разбере дали изначално е подкрепена като твърдение?!!! Та, драги ми Кристиан, моля ви, не пълнете с безмислици този форум, защото заблуждавате и говорите пълни небивалици. Когато не разбирам нещо не се бия в гърдите, че съм в час и не драскам ред след ред, защитавайки пълно абсурдие и незнание. Оставете тематиките, които не разбирате, на хора, които са компетентни и могат да бъдат полезни (визирам Ренетта).
Колкото до шизофренията и в частност параноидната й форма - да, шизофренията се наследява!!!
 

И щях да забравя: медицината е наука, в която няма място за бездарници!!!!

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 13:30 от sourcherry

# 32
  • Мнения: 4 150
шизофренията не се наследява!!!

Медицината не е наука

# 33
  • Мнения: 15 379
Моля да разясните на такива невежи като мен каква точно дисциплина е медицината? Че като ви чета постовете излиза, че сте безкрайно осведомен по различни теми. Пък и е чудесно човек да се посмее Laughing

# 34
  • Мнения: 4 150
Не си лекарка нали?
Ето чети тук малко,ако го намериШ...И гугл има достатьчно инфо zа лаици.
MUNSON, R. “Why Medicine Cannot Be a Science,” The Journal of Medicine and Philosophy vol. 6:183-208 1981
Смейте се.

# 35
  • Мнения: 15 379
Само ще кажа, че ми е писнало от псевдоумове и бездарни драскачи!!! Колкото до лаиците -  то за съжаление ти си поредният, който се опитва да доказва безумия, на които няма кой да се хване! И не само е смешно, ужасно забавно и жалко е...

# 36
  • Мнения: 4 150
Цитат
ми е писнало

Значи имаШ проблем.Ти,не аz.
На мен не ми е писнало ниЩо.
Хайде сьс zдраве и не се ядосвай толкова Peace

# 37
  • Мнения: 15 379
Цитат
ми е писнало

Значи имаШ проблем.Ти,не аz.
На мен не ми е писнало ниЩо.
Хайде сьс zдраве и не се ядосвай толкова Peace
Нали знаеш кои са тези, които са вечно щастливи? Ужасно си забавен Laughing
Предлагам да приключим темата!

# 38
  • Мнения: 4 150
Цитат
Нали знаеш кои са тези, които са вечно щастливи? Ужасно си забавен
Предлагам да приключим темата!
ЗаЩо,ти от тях ли си?
Живота ми е бил много тежьк.Но имам Щастие в кьЩи,обична жена и две деца/сльнца.
Темата сьм я приключил отдавна.Работя в сферата и zнам,че медицината НЕ е наука,както и че Шиzофренията не се наследява.

# 39
  • Мнения: 158
И щях да забравя: медицината е наука, в която няма място за бездарници!!!!


Не мога да не се съглася с теб! Затова бездарниците висят по форумите и промиват мозъците на болни хора или на такива, загрижени за здравето на своите близки. Защо изобщо си даваш труда са спориш с хора, за които единственият аргумент е :"Това не е вярно, защото аз така казвам!" Остави ги да се радват на усещането за божествена безпогрешност и да си избиват комплексите.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 15:47 от Tammy

# 40
  • Мнения: 3 092
Ето какво прочетох за шизофренията аз : Унаследява се готовността за заболяване, а не самата болест. Naughty т.е. при излагане на стресови събития има такъв риск. А ето в този сайт пише за това какво е шизофренията , какви са рисковите фактори , как започва самото заболяване и т.н.
Дано съм била полезна с нещо на авторката!http://www.puls.bg/cat/81/shizofreniq_issue_297_part_1.html

# 41
  • Мнения: 4 150
Цитат
Унаследява се готовността за заболяване, а не самата болест.  т.е. при излагане на стресови събития има такъв риск
Toчно. Peace
При двама "луди" родители се ражда нормално дете,дори беz генетична обремененост.Обикновено в пубертета,когато индивидите са най лабилни най лесно могат да бьдат "обраzовани" от родителите си се появяват и пьрвите симптоми.
Т.е. Шиzофренията може да се каже,че се предава в последствие на социалното обкрьжение.Ако дете на двама Шиzофреници бьде отгледано в друга среда не проявява такива симптоми,нито раzвива Шиzофрения.Има много иzследвания в таzи област,има ги и по библиотеките zа обЩо полzване.

На вьпроса  на авторката.
Не се наследява,но обкрьжението може да повлияе.Има начини да се противодейства.Смяна на обстановката и тн.

# 42
  • Мнения: 15 379
Ето какво прочетох за шизофренията аз : Унаследява се готовността за заболяване, а не самата болест. Naughty т.е. при излагане на стресови събития има такъв риск. А ето в този сайт пише за това какво е шизофренията , какви са рисковите фактори , как започва самото заболяване и т.н.
Дано съм била полезна с нещо на авторката!http://www.puls.bg/cat/81/shizofreniq_issue_297_part_1.html
Хайде сега, експерта по шизофренни въпроси Кристиан да разясни следното: Унаследява се готовността за заболяване, а не самата болест Thinking
Как така готовността за дадено заболяване се унаследява, а самата болест не? newsm78
И как така се унаследява изобщо - май готовността за заболяване лети по въздуха, като някакъв бацил или е вирусно? newsm78
Х-ммммммммм, нещо се оплетох, моля Кристиан за бърз отговор!!! Joy Joy Joy

Май имаме пробив драги ми Кристиан! Вече говорим и за влиянието на средата Laughing

# 43
Цитат
Унаследява се готовността за заболяване, а не самата болест.  т.е. при излагане на стресови събития има такъв риск
Toчно. Peace

Аз ли нещо не разбирам или Christian, който се скъса да обяснява защо не било вярно, че има генетична предразположеност при шизофренията, изведнъж се съгласи, че това е така? Да не би да има проблем с медицинската терминология и да не знае, че генетична предразположеност или обусловеност означава точно "унаследена  готовност за заболяване", казано по простонародному?
Странно, а твърди, че е анестезиолог! newsm78 Но пък хората точно затова харесват такива форуми - можеш да се представяш за какъвто си искаш : за доктор, за адвокат или за сексапилна блондинка. Само че когато лица без медицинско образование дават медицински съвети, вече не е забавно, а опасно.

# 44
  • Мнения: 15 379
Цитат
Унаследява се готовността за заболяване, а не самата болест.  т.е. при излагане на стресови събития има такъв риск
Toчно. Peace

Аз ли нещо не разбирам или Christian, който се скъса да обяснява защо не било вярно, че има генетична предразположеност при шизофренията, изведнъж се съгласи, че това е така? Да не би да има проблем с медицинската терминология и да не знае, че генетична предразположеност или обусловеност означава точно "унаследена  готовност за заболяване", казано по простонародному?
Странно, а твърди, че е анестезиолог! newsm78 Но пък хората точно затова харесват такива форуми - можеш да се представяш за какъвто си искаш : за доктор, за адвокат или за сексапилна блондинка. Само че когато лица без медицинско образование дават медицински съвети, вече не е забавно, а опасно.

Дори първокурсник по медицина не би твърдял подобни безумия!
 Кристиан, дано в този форум не си дал нито един медицински съвет на нито един нуждаещ се, защото е престъпно чисто по човешки! Ако пък ти си анестезиолог, аз съм Мерилин Монро Joy

Общи условия

Активация на акаунт