МАРТенски хлапета

  • 18 237
  • 271
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 952
tchara, много са ти хубави мъжете Hug Като гледам Гого и не мога да повярвам че ревнува така сладко си е гушнал братчето на снимките. Ама Каменчо големичък ми се вижда за такова малко бебе, то вярно че в началото растат като гъбки ама за бебе дето няма и месец ми се вижда по голям, явно папка добре Laughing. За безсънните нощи не ти завиждам но ви пожелавам с тати търпение. Peace

# 211
  • Варна
  • Мнения: 2 576
tchara страхотни са ти момчетата  Hug, но тази снимка е уникална просто  Hug.
Ти не разказа как Гого прие дните, в които беше в болницата (или съм пропуснала). Интересно ми е понеже и моя мъник не се е отделял от мен как реагира Гого. Беше ли ти сърдит и т.н.?

# 212
  • Мнения: 1 502
Eeeх луда работа съм, аз пак пиша посред нощите. Crazy

Чара, с риск пак да се повторя, но много са ти сладки мъжете, а баткото, явно ще се привърже много към мъника. На една от  снимките, Камен пилича направо на кукла-бебе, тук има едни Baby-born, ама е същия като тях.  Joy

Аз иначе ще бъда кратка, че две не виждам. Много съм доволна от моето малко момче. Нали ви писах, че ще бъде при мен в понеделник, не можах да го позная, това не беше моето дете. Сам се облече като излизахме навън, справи се много добре с огормния "космонавт", беше много тих и спокоен, редя пъзели и се чудеше, кое по-напред да вземе да играе и забележете, винаги си прибиаше извадените игачки, педи да вземе нови. Това е абсурд да стане в къщи. Днес пак му се молих да си прибере стаята, накрая аз го направих, човека не ще. На спането легна до мен и въобще нямаше притенции, че държах в скута си едно от децата, което не искаше да заспи, заспа си без проблем. С яденето имахме само проблем, наблегна на хляба, но имаше паста, а той не яде такова нещо. А как приказваше на исландски, въобще не се стесняваше от колежките ми, дори не знам дали някоя му е казала как се казва дестаката ми градина, баща му като го пита къде беше днес, той отговори в "Hliðaborg", при мама.  Mr. Green

Иначе за моята скромна саморъчна прическа, за моя огрооомна изненада колежките ми не повярваха, че сама съм се правила.  Mr. Green Не е съвсем професионално, но има някаква промяна, искам до лятото съвсем да я изсветля, но ще видим...
Ето и снимковия материал, до 36 снимка, съм се щракала. Flutter

# 213
  • Мнения: 655
Чара,снимките са страхотни. Да са ти живи и здрави двамата мъже.Ти как си? Как се справяш - първите дни е трудничко май, докато влезете в ритъм. newsm78
Мамо Веси,хайде да съм първа. Разкошно изглеждаш.Браво на теб. Между другото ти можеш да започнеш работа и като модел,много си фотогенична,чак емоции пресъздаваш.  Grinning
После ще се включа пак,че някой звъни. Simple Smile

# 214
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Чара, чаровни са ти момчетата, да не им е уруки. А Камен наистина е много оформен и голям за възрастта си  Simple Smile. Само така. Аз като си спомня Мишо каква мишчица беше...  Mr. Green.
Какво нещо, няколко стотин грама от какво голямо значение са при бебоците.

Мамо Веси, имаш талант и за фризьор! На снимка 12 си най- супер  Simple Smile. Завиждам ти че си имаш тригодишно момче, което се облича само. Мишо в най-добрия случай ще се съблече, но не и облече сам  Confused.

Да ви се оплача, Мишо е болен. В понеделник ми го върнаха от градината, че вдигнал температура. Слава богу, че е само настинка, макар и с по-височка температура. Хремата му е силна. Днес личната минала да го види, без  да й се молим /много отзивчиво от нейна страна/ и поставила същата диагноза като мен : и одобрила лечението, което провеждам  Mr. Green. Тъкмо ще запуша устата на роднините, които все дават акъли и ме хокат, че все много съм знаела. Знам ами, нали за това е интернет и форума  Wink.

# 215
  • Мнения: 655
ivap,бързо оздравяване на Мишо. То в това време какво няма да се разболяват децата. Направо ми писна тази зима вече.
А за личната лекарка чак ме учуди - имало и такива,браво. Simple Smile

# 216
  • Мнения: 192
 Мама Веси браво на теб.Изглеждаш чудесно.Права е ivap ,че имаш талант и за фризьор.
 ivap  бързо оздравяване на Мишо. Браво и личната лекарка.
Никол миналата седмица беше така,но се оправи бързо  bouquet

# 217
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
ivap,бързо оздравяване на Мишо. То в това време какво няма да се разболяват децата. Направо ми писна тази зима вече.
А за личната лекарка чак ме учуди - имало и такива,браво. Simple Smile

Благодаря ви за пожеланията   bouquet.
Мен също ме учуди личната. Тя е разбрана и отзивчива, но не очаквах чак пък да дойде. Мъжът ми /той е болногледача/ й се обади да я попита за някакви напътствия все пак /нали обикновено лечението става по телефона  Mr. Green/, а тя му казала че ще мине да го види  Shocked, не можела така на сляпо. И не се е одумала за пари. Той я попитал дали й дължи някакви пари, а тя - "Не, за децата всичко е безплатно!". Свястна излезе, пък как случайно я избрах - наредих се пред кабинета където имаше най-малко хора, че бях с малкия пък него не го свърташе на едно място  Mr. Green.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 2 576
ivap скорошно оздравяване на Мишо! Hug
Браво на личната! Да не повярва човек, че имало и такива лекари.

Mama Vessi
, браво! Ти направо ме изуми, чак и кичури сама да си направиш - изглеждаш много добре  Peace. Аз мога да боядисам друг, но себе си - абсурд.

Ние днес бяхме на гости на прятелче, което не беше виждал близо 3 месеца. Не само че не го беше забравил, а и Хриси съвсем отговорно заяви че го обичал и че обичал и майка му  Crazy малко преди да тръгнем за гостито. Изумих се направо, той рядко ползва тази дума, а за човек извън семейството за първи път.

# 219
  • София
  • Мнения: 747
Бързо оздравяване на Мишо желаем!
Мамо Веси, много добре ти стои новата прическа Grinning

Благодаря ви, момичета, за милите думи за моите момчета Grinning

Камен също е една малка мишка, но расте по-едър от Георги(колкото мога да преценя за тези 20 дни де).


tchara страхотни са ти момчетата  Hug, но тази снимка е уникална просто  Hug.
Ти не разказа как Гого прие дните, в които беше в болницата (или съм пропуснала). Интересно ми е понеже и моя мъник не се е отделял от мен как реагира Гого. Беше ли ти сърдит и т.н.?

Ами майка ми дойде в същия ден, в който родих. Георги много я обича, а и тя е една сладкодумна- жива енциклопедия за приказки и песни. Освен това са играли на какво ли не, за да се уморява. И както през деня не спи, вечер е запивал точно за три минути. Питал е къде съм , но всеки път са му обяснявали точно това, което и аз му повтарях стотици пъти преди да влезна в родилния дом- е ще ида в една болница, където ще се роди бебето и ще се върнем след няколко дни и бебето ще му донесе подарък. Бяхме се разбрали да не го водят в родилния дом, за да не се разстройва. само че аз като разбрах, че ще стоим 5 дни и не издържах и поисках на 4-я ден да ми го доведат. поседяха около час и когато трябваше да си ходят, взе да се гуши у мен и да казва на баща си и баба си"Не,не, вие си вървете, аз оставам при мама". Прилъгахме го с разходка в магазин, нова книжка и  Киндер пингуи (новата му мания), та тръгна. със същия номер минахме и на следващия ден Grinning. бях ви писала, че след като се прибрахме у нас стана доста агресивен, не към бебето- към него беше нежен колкото може за възрастта си, а към нас, особено към баба му.След като се прибрах, не искаше да играе с нея, не искаше приказки, нито разходки, с нищо не можехме да го прилъжем- нито нови играчки, че ще купят, нито щоколад или дъвки. Пращаше я сама да излиза, а той щял да чака при мен. За две седмици успяхме само два пъти да го навием да излезе с нея. Тя си тръгна в неделя и вече от 4 дни Георги си е пак същия- 4-ти ден се гледаме сами по цял ден и за сега нямаме проблеми, играе си, занимава си се както преди, изчезна агресията, няма лиготии и глезотии с обличането и храненето(само вечер като се прибере баща му от работа включва на турбо Grinning).явно възприемаше баба си като фактор,който го отдалечава от мама, за да е по-свободна тя за бебето. Неприятното е, че тези дни като духаше вятър и беше студено, не можех да го извеждам защото не е подходящо за Камен, и той прекарваше повече време на компютъра( ама поне доста задобря де Mr. Green) Моля се за по-топло време, за да може да ги извеждам навън и Георги да се разтоварва Grinning

# 220
  • Мнения: 1 502
 Hug Hug Hug
Благодаря ви момичета за милите думи. Чак ме  Embarassed. Къде на майтап, къде на истина, но аз все го казвам на шега, когато е трябвало да избирам предметите, на 1та ми годинка, в другите краища на БГ, май се прави на прощъпулника, аз макар, че съм била "бутана" от майка ми да взема спринцовката, че да съм станела доктор, а аз съм взела ножицата.  Mr. Green В интересен на истината мога да шия на машина, най-после си купих и тук и къде, неволята учи, се научих като експериментирам върху нашия татко и да постригвам, да е жива и здрава машинката за постригване.  Joy А за боядисването, за първи път го правя сама на себе си. От форума "Красива мама" намерих в една тема видеоклипчета в сайта на L´Oreal, където показват как се боядисва и се правят кичури в домашни условия, та от там ми дойде куража, а си виках и да не станат, целта ми да я просветля съвсем за лятото и следващия път направо с русото ще я пробвам.  Mr. Green

Завиждам ти че си имаш тригодишно момче, което се облича само. Мишо в най-добрия случай ще се съблече, но не и облече сам  Confused.
Ти хубаво ми завиждаш, но моето 3-годишно момче, го прави това само в детската градина, в къщи е абсурд, дори и в момента водим преговори да си прибере количките, но май пак аз ще го направя. #Cussing out ivap, една идея ще ти дам, може да помогне. Ние в детската градина за да ги стимулираме да направят нещо, като например обличане или прибиране на стаята им слагаме печатче на ръчичката, едно усмихнато човече. Това страшно много ги мотивира. При Дани също го практикуват, и първата работа като отида да го взема е да ми покаже, че е получил печатче.  Grinning Аз го правя в къщи също, но понеже слагам и печати на Баткото за домашните му (искат го от училището) и сега печата свърши и нямаме стимулант, та за това се сме на вълна молитви. Sick

Аз съм решила да му купим това, за рождения ден. Писнаха ми тия коли, може да накарам вуйчо му да му подари кола. Това "килимче" е много хитро, имат такова в детската градина и все като отивам да го вземам, е там и не иска да си тръгне. Дано го намеря тук, имаше го по Коледа, решила съм дори да питам директорката им от къде го е купила, че снощи се ядосвах няма доставка за Исландия, а за Англия доставката е безплатна.  #Cussing out

Хайде, бързо оздравяване на малкия Мишо. Hug

# 221
  • София
  • Мнения: 747
Мамо Веси, не можеш ли да поръчаш оттук това килимче:
http://www.amazon.co.uk/Tomy-Aqua-Draw-Deluxe/dp/B000A0INCC

# 222
  • Мнения: 948
Мамо Веси, ако искаш аз ще ти го препратя, ако не можеш да намериш друго. Мариана има такова; играе с него много. Миналата година го носихме до БГ даже, и след това пращах 2-3 за приятелки  Simple Smile

Снощи Мариана ме довърши със следното наблюдение: четяхме поредната книжка, за някаква принцеса. Тя гледа картинката, сочи деколтето и казва "О, красива рокля с дупка. Мани има красива рокля с дупка," и очите и светят чак. Отне ми няколко секудни, после обяснявах, че е деколте  Crazy Е, програмирани ли си момиченцата???

Чара, какво прави Гого на този компютър толкова? Споменавала си Paint преди. Аз си признавам, че не и давам на Мариана да го докосне. Все си мисля, че има време и за този екран. Ама сега се чудя дали пък не я лишавам от нещо. Не съм се ровила за литература по въпроса, признавам  Grinning

Ивап, по-добре ли е Мишо?

# 223
  • София
  • Мнения: 747

Снощи Мариана ме довърши със следното наблюдение: четяхме поредната книжка, за някаква принцеса. Тя гледа картинката, сочи деколтето и казва "О, красива рокля с дупка. Мани има красива рокля с дупка," и очите и светят чак. Отне ми няколко секудни, после обяснявах, че е деколте  Crazy Е, програмирани ли си момиченцата???


Ох, уникални са тези хлапета Joy Joy Joy Такива изрази използват понякога, че да се заливаш от смях Grinning Аз пък си признавам, че когато Георги каже нещо сладко и смешно(макар че говори сравнително правилно) не го поправям, за да може по-дълго време да се радвам на изразите му Grinning


Чара, какво прави Гого на този компютър толкова? Споменавала си Paint преди. Аз си признавам, че не и давам на Мариана да го докосне. Все си мисля, че има време и за този екран. Ама сега се чудя дали пък не я лишавам от нещо. Не съм се ровила за литература по въпроса, признавам  Grinning


И аз не съм ровила  за литература по въпроса, но и да прочета едва ли ще се промени нещо. Аз предпочитам да играе на по-динамични игри, да се движи, да тича, да скача, но в момента няма как да става- за него е подходящо времето за излизане, но за Камен не е. И понеже не мога да извеждам бебето, правя компромис с Георги и той си седи вкъщи. Иначе сме му надули онази къща да скача в нея, разрешили сме му и колетото да кара вкъщи( от което пък пострадаха новите ни стени, но на 100% щастие няма Mr. Green) има и различни видове конструктори- уж по-занимателни игри, ( а да не говорим, че каквото някоя  от вас пусне като линк и е интересна играчка докато не я набавим само намилам на таткото на главата Mr. Green, сега познайте дали няма да се обзаведем и ние с такова килимче Mr. Green), но най-интересен си остава компютъра. На Paint борави вече с всички инструменти (без пипетата и буквата)- рисува, оцветява, прави окръжности и кръгове, сменя си дебелината на чертите, реже и мести части от картинката, увеличава и намаля с лупата, използва допълнителните цветове, сменя големината на спрея и най новото му умение от две седмици насам е , че когато иска да си изчисти "листа" натиска Cntr +A и после Del и започва наново да рисува. Освен това имаме още една програма за рисуване, тя е специална за деца, мисля, че не е разпространена TuxPaint, и снея оперира почти изцяло, освен това тя е и с различни звукове за всеки инструмент и е доста забавна. Например тя има печати пингвини, които може да променят размера си и той направил един голям пингвин, на корема му сложил няколко малки и ме пита "Този пингвин кога ще роди бебетата?" Grinning
Освен да рисува "пише" и в Skipe и ICQ. Различава ги двете и знае ,че в Skipe праща съобщенията с Enter ,  а в ICQ с Alt+s. Съответно чака, някой да му отговори, най-често  се връзва баща му и му праща мечета и емотикони Grinning Пуска си филми, увеличава си екрана, звука, пуска си слушалките и такива работи Grinning 
Разбира се, освен че му се радвам и ми е притеснено, че много време прекарва пред монитора, но наистина в момента нямам алтернатива. Всъщност , ако се развикам, забраня и затворя компютъра, той става, но после се свива някъде като коте и почва да тъжи и да рони тихо сълзи. Може и да ме манипулира, но на тази гледка не издържам, още повече, че не всеки път, ако му забраня компютъра мога да му предложа аз да играя с него на нещо друго. А денят е дълъг, мноооого часове, и както и не спи на обед..., все някак трябва да мине това време.
Между другото последната ни придобивка е този конструктор:
http://www.sabev.net/george/images/779.jpg

http://www.sabev.net/george/images/770.jpg

Той все още не може да прави големи фигури, най-много къщичка от 5-6 елемента или дълга лента, която нарича писта, но пък, ако ние му направим нещо, голяма игра пада.

# 224
  • Мнения: 1 502
Мамо Веси, не можеш ли да поръчаш оттук това килимче:
http://www.amazon.co.uk/Tomy-Aqua-Draw-Deluxe/dp/B000A0INCC

Не става, аз първо там проверих, нямат доставка до нас. #Cussing out

Мишолина, много ти благодаря за идеята, но ще видя първо дали тук го има и след това ако е удобно наистина ще страхотно да ми го изпратиш.  Hug
И аз първата ми мисъл беше да го взимам за БГ, че да имат там с какво да се занимават. Mr. Green

А за деколтето, ще ви разкажа една весела случка от детската градина, то такива безброй, с тия детски бисери. Обличаме по-големите деца (4-5годишните), щяха да излизат да играят и имахме една колежка с доста голям бюст, и него ден беше с едно дълбоко деколте и като се наведе да връзва обувките на едно от децата, се изказа, "Аааа, бюста ти е счупен има цепнатина!"  Joy, ама толкова сериозен беше, чак разтревожен, а ние се попикахме от смях. hahaha След този ден, колежката ми започна да носи по-прибрани блузи. Mr. Green

Аз да ви се похваля, че съм много горда.  Blush Тук всички детски градини ще си имат сайтове, за да бъде по-лесно на родителите да получават информация и съответно да разглеждат снимки от ежедневието на децата си. Моята шефка, най-официално заяви миналата миналата седмица на събранието ни, че аз ще съм отговорника и за създаването и поддържането на сайта, а тя ще ми е помощник. Сега съм по-малко в отдела, за да можем да съберем необходимата информация, а другата седмица съм на курс, как да го направим. Така, че в скоро време ще ви се похваля с резултата. Mr. Green

Аз искам да ви попитам, как са с броенето вашите мартенички? Ние сега сме на такава вълна, видим ли много неща на куп и започваме да броим. Почти се справя на исландски до 10, а на бг. без проблем брои до 5, а след това скача на 7,8,9. Joy

Общи условия

Активация на акаунт