Кърмене и АБКМ

  • 3 538
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Моля всички майчета, които са се ограничавали от млечните продукти да ми кажат как си набавят необходимият калций.И аз от доста време се ограничавам и усещам как направо ме болят зъбите Cry.Не ми се ще накрая да остана без нито един здрав зъб.То само на ориз ,картофи и месо едва се издържа.

# 16
  • Мнения: 1 081
Сусамов тахан-продава се по диетичните магазини, има го и в по-големите вериги супермаркети. По една супена лъжица дневно:) Сушени кайсийки също:)

# 17
  • Мнения: 2 274
  Вече почти година съм на диета. С големия минах по този път и сега отново Sad. То не бяха обриви, не беше кръв в акото, зелени воднисти акита и т.н.
  След толкова време на диета, педи каза да го пробвам с овче сирене или кашкавал, но не смея, защото аз като ям от тях и го кърмя, малчо получава разстройство Sad.
  Вече ми омръзна без млечни, а най-много ми тежи че не мога да ям шоколад Simple Smile, ама нали е за бебо...
   Чудя се само дали няма да има по бърз и добър ефект ако се обърна към хомеопат  newsm78. Как мислите? Чувала съм, че много добре овладяват алергиите!
   За набавяне на калций - ям броколи и сусам!

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 21:53 от benighted

# 18
  • Мнения: 8 242
   Чудя се само дали няма да има по бърз и добър ефект ако се обърна към хомеопат  newsm78. Как мислите? Чувала съм, че много добре овладяват алергиите!

На нас това ни помогна много  Peace

# 19
  • Мнения: 532
За изцеждането на кърма - кърмата се регулира и понякога изцеждане е невъзможно. По-добре при зхранване давайте безмлечни хипоалергенни продукти и после докърмвайте. Безмлечните каши приготвяйте с преварена вода и после давайте гърдата за десерт. не се мъчете с цедене, най-добрата помпа е бебето.

Соевите млека са противопоказни за деца с АБКМ. Отдавна има литература по въпроса. Соята е бобово растение и при дете с наклонности към непоносимост към млечния протеин, соята дава кръстосана реакция. затова са започнали да се разработват и произвеждат хидролизираните млека - или на база краве мляко (Фризопеп) или на база соя + свински протеини (Прегомин).

За набавянето на калций са написали възможни варианти - внимавайте със сусама, сусамовия тахан. Както е написла Деси - по лъжичка, не повече. Бирената мая на таблетки също има калаций, а и действа лактогонно.

майките, които са били дълго на безмлечна диета, или на диета без всякакви алергени, могат да започнат да се опитват да се захранват с някои от алергените и с млечни продукти - по малко сиренце - козе, овче, после краве, после кашкавал, но не повече от кибритена кутийка на ден. Правете дни почивка. Въртете алергените на ротационен принцип. И разбира се, следете за реакции, дано няма.

За кожни проблеми - опитайте се да се подпомогнете с добра козметика за атопична кожа, освен с внимание към храните, които консумирате. Сега на мустела е излязла и нова вода, специално за почистване на проблемни участъци. използвайте подходящи перилни препарати. Не изпадайте в излишни паники.

Хомеопатията (класически хомеопат) може да помогне много.

Успех на всички!  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 757
Моята бебка получи АД след захранване. Червени и грапави бузки и крачета. Но не правя нищо по въпроса - големият ми син и той беше така, но се оправи от самосебе си. Може би е вид АБКМ, но ако само бузките са проблем не виждам смисъл да се прави драстична диета от кърмачката.

# 21
  • Мнения: 867
Аха, изключи ги Peace

 Дъщеря ми няма АБКМ, но пък се обриваше когато пиех мляко. Та мисе наложи до около 8 месеца да изключа млечните от менюто си. После лека полека започнах да хапвам по малко и нямаше проблем.

# 22
  • Мнения: 65
Аз си взех ефервесцентни таблетки на Биофар- Калций, магнезий, цинк. Смятам да пия по една дневно, заедно със сусамовия тахан.
 Започнахме и хомеопатично лечение , надявам се да помогне.
 Сега г о къпя само с вода и кожата ву е по- добре.

Общи условия

Активация на акаунт