В колко часа слагате малчуганите си да спят

  • 4 329
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Когато й предстои ставане рано, Габриела ляга в 21:00. Напоследък заради тренировките се прибира късно и тогава ляга към 21:30 - от колата, през банята и в леглото. Вечеря по пътя  ooooh!
Виктория към 22 трябва да е готова за сън и може да чете или да слуша музика още половин-един час.
В почивните дни няма ограничения, но и двете са по леглата преди полунощ.
В новогодишната нощ са изкарвали и до сутринта.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 857
М-у 8 и 8.30 през зимата и до  9 през лятото и 2та.
Не мисля че е до дете,а до режим който му се създаде.
Имам твърда позиция по темата,не намирам за редно дете (и за възрастен) да спи до обяд,нито да си ляга в полунощ; писано доста има по темата с какво е свързано недоспиването,и кожата е сравнително дребен дерт..
Абсолютно на същото мнение съм и аз.И двете ми деца лягат най -късно към 20,30.Не са се родили научени да си лягат рано,просто ранното лягане си е принцип у дома.Ако имае гости ги каним или по-рано,или към 21ч.На гости с децата вечер не ходим.

# 17
  • Мнения: 9 052
към 18 и 30 , 19 вече се опътваме към неговатя стая и бавно и поелка с игри тоалетна, миене, обличане на пижами, раzпостиляне на легла и прочие ... 19 и 30 вече или нани или е на път  Wink

# 18
  • Мнения: 3 880
Между 8 и 8:30. След този час ми се вижда прекалено късно, при положение, че става в седем сутринта. Пък и да не трябваше да става пак не виждам какъв е смисълът да ми обикаля до 12, а после да проспи целият предобед- деня е за игра, наща-за спане Peace
До късно стои само по важни празници или ако сме на гости някъде заедно и няма начин да си тръгнем навреме, но се случва рядко.
Пък и друг път съм казвала, че и аз съм човек и искам някакво време за мен си вечер. Wink

# 19
  • Мнения: 314
7.45 - 8 сме в леглото, четем книжка и обикновено е заспал до 8.30. Отпуски, ваканции, празници, понякога петък или събота вечер са изключения, ако се чувстваме достатъчно бодри.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият ляга към 10,30-11ч. вечерта, а ако не е на училище понякога и по-късно, но след това спи до обяд. Малката заспива различно вечер. Имаше период, в който по-рано от полунощ не е лягала, но пък после спеше до 12-13ч. и следобед пак още 3-4 чАса. А сега ляга към 22ч. и спи до 9-10ч.
Аз също искам да спят повече вечер, но те спят повече през деня.
На малката й се събират около 15 чАса сън за денонощие, на големия не по-малко от 10 чАса.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вечер го слагам към 21.30ч.Спи до 8 сутринта и на обяд запива към 13.30ч., събъждаМ
 го в 15.30ч.Ако го оставя да спи до по-късно си разваля режима и ни трябват доста дни за да го възстанови.

# 22
  • Мнения: X
Слагам я около 21ч., лятото около 21:30.
Друг е въпроса кога ще заспи, но гледам да си ляга по-рано, за да не ми прави фасони сутрин, защото не и се става.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Не я слагам. От доста време тя сама си казва, когато й се доспи и това е обикновено около 9-9.30 ч.

# 24
  • Мнения: 2 161
Аз съм цербер в това отношение.В 8:14-8:30 двете са в леглата.Голямата ми дъщеря е много ангажирана,сега ходи и на уроци,предстои й кандидатстване и просто заспива права.Малката не спи на обяд и тя също не протестира.

# 25
  • Мнения: 2 622
Голямата ляга около 22:30ч. и става между 7:30 и 8ч.защото ходи на градина.През почивните дни спи до към 9ч.,следобед не спи когато си  е в къщи.Заспива трудно,с безброй фасони и уговорки Crossing Arms
Малката ляга около 21ч.и става между 7:30 и 8ч.Следобед спи приблизително по два часа.Заспива в момента,в който помирише възглавницата Peace

# 26
  • Мнения: 1 227
Ванеса си ляга в 21ч и става в 7:30ч

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз съм цербер в това отношение.В 8:14-8:30 двете са в леглата.Голямата ми дъщеря е много ангажирана,сега ходи и на уроци,предстои й кандидатстване и просто заспива права.Малката не спи на обяд и тя също не протестира.

А голямата ти дъщеря като е толкова ангажирана, как й стига времето през деня? На Виктория поне веднъж седмично й се налага да учи и вечер след училище, т.е. след 20:00 ч. А още е далеч от кандидатстването.

# 28
  • София
  • Мнения: 448
Слагам Криси в 21 часа,но той се върти много и се глези.Заспива към 22-22.30.

# 29
  • Мнения: 2 161
Аз съм цербер в това отношение.В 8:14-8:30 двете са в леглата.Голямата ми дъщеря е много ангажирана,сега ходи и на уроци,предстои й кандидатстване и просто заспива права.Малката не спи на обяд и тя също не протестира.

А голямата ти дъщеря като е толкова ангажирана, как й стига времето през деня? На Виктория поне веднъж седмично й се налага да учи и вечер след училище, т.е. след 20:00 ч. А още е далеч от кандидатстването.
Не знам и аз как й стига.Но вечер си ляга много рано и сутрин става много рано.Мисля,че сутрин е най-добре организирана.През почивните дни е на уроци,през седмицата няма.

Общи условия

Активация на акаунт